Windows 8.1 Ati ekran kartı driver yok

krizzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ATI Radeon Hd 4450 kullanıcısıyım. Ama pek memnun olduğum söylenemez. Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum . Windows 8'e geçtim. Gayet rahattım ve sonra 8.1 güncellemesi geldi ,işler bozuldu. Bir kaç oyun indirmek istedim fakat oyunlar java destekli idi. (Minecraft vs.) Bu gibi oyunlar güncel ekran kartı drivera sahip bir ekran kartı istiyor ama Ortada driver olmadığından ve de olmayan bir şey yükleyemeyeceğimden sorunlar baş gösteri. Aslında Windows 8 iyi ama bu zorunlu bir güncelleme. Yani bu güncellemeyi yüklemezsem diğer güncellemelere sahip olamam bu da güvenlik açıklarına sebep oluyor. Ne yapmalıyım?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
ATI Radeon Hd 4450 kullanıcısıyım. Ama pek memnun olduğum söylenemez. Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum . Windows 8'e geçtim. Gayet rahattım ve sonra 8.1 güncellemesi geldi ,işler bozuldu. Bir kaç oyun indirmek istedim fakat oyunlar java destekli idi. (Minecraft vs.) Bu gibi oyunlar güncel ekran kartı drivera sahip bir ekran kartı istiyor ama Ortada driver olmadığından ve de olmayan bir şey yükleyemeyeceğimden sorunlar baş gösteri. Aslında Windows 8 iyi ama bu zorunlu bir güncelleme. Yani bu güncellemeyi yüklemezsem diğer güncellemelere sahip olamam bu da güvenlik açıklarına sebep oluyor. Ne yapmalıyım?
Windowd 8 de ekran kartı driverini kullanmadan normal microsoftun driverini mi kullanıyordunuz?

krizzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır AMD'nin ekran kartı driverı idi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Cevabı olan ?

krizzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Drivere sağ tık özelliklere gel ordan uyumluluk modu var ordan windows 7 yi falan seç ve yönetici olarak başlat.
Dediğim gibi Windows 8'deyim Windows 8.1'e geçmeden bunu deneyemem. Başka bir alternatif bulunuyor muydu?

alucard35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi hortlatayım konuyu ve giskur11 arkadasım tesekkurler benimde eski masaüstü var vistada birakmıslar ati drivere uyumluluk otomatik uyumluluk testi yaptım ve oldu tesekkur ederim

Reaksiyon puanı
227
Öncelikle güncelleme ile Windows geçersen sorun olur. Temiz kurulum gerek. Geçmişken Windows 10'a geç. En yüksek driveri yükle. Arkadaşında Hd 3650 vardı Windows 10 ile kullanıyordu. Olur yani.