Windows 7'yi Silmek

Bu konuyu okuyanlar

Snowmann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben win7 kullanıyorum ancak normalde 1gb ram isteyen bir oyuna 2gb ram istiyor. Windows 7'yi silip XP yüklemek istiyorum ancak bir üst sürümden alt sürüme geçilemiyor. Win 7'yi silip nasıl XP yükleyebilirim?

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Attan inip eşeğe binmek mi istiyorsun ? XP artık virüs kaynayan, microsoft'un bile desteğini çektiği işletim sistemi.. Windows 7 de kalmanı tavsiye ederim.. Hem oyunlarda directx 10-11 desteğini sadece windows 7 de alabilirsin.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar ben win7 kullanıyorum ancak normalde 1gb ram isteyen bir oyuna 2gb ram istiyor. Windows 7'yi silip XP yüklemek istiyorum ancak bir üst sürümden alt sürüme geçilemiyor. Win 7'yi silip nasıl XP yükleyebilirim?
PC'ye format attıktan sonra herşeyi yüklersin... cevap: format c:

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Güzelce bir formatla HDD yi sonrasında tak cd ni at formatını.

Snowmann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki, oyunlar çok kasıyor bunun için ne yapabilirim? 1gb 128 bit ekran kartı, 1 gb ram var ama COD5 bile kasıyor.

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Peki, oyunlar çok kasıyor bunun için ne yapabilirim? 1gb 128 bit ekran kartı, 1 gb ram var ama COD5 bile kasıyor.

ram bilgisayar parçalarının en ucuzu ve buna paralel olarakta en yararlı parçalarındandır. 1-2 gb ram takviyesi yapman yararına olucaktır. işletim sisteminin oyunlara etkisi %10 gibi bişeydir.geri kalan %90 lık kısmı ekran kartın ram ve işlemcinin etkisindedir. sadece oyun için kullanıyorsan xp ye geç ama büyük bir performans artışı bekleme oyunlarda. kasmaların biraz azalır belki ama sonuc olarak kasmaya devam eder.
Ama arkadaşında dediği gibi microsoftta yavaş yavaş elini çekiyor xp den.. şu anda destek alan sadece services pack 3 paketi var.. windows 7 ile karşılaştırınca hız,performans düşüklüğünü farkedersin zaten. Biraz donanım takviyesi yapman daha yararlı olurdu.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
XP şöyle xp böyle dediklerine bakma kur sp3 oyna oyunlarını ama yinede 1gb ram ilavesi yap sanki win7 nin ev kullanıcısı için XP denne farkı var fazla takılma win 7 ısrarlarına drectx 10, 11 le işim olmaz dersen

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Windows 7 candır canandır. Windows 7 çıktığından beri kullanıyorum Xp yüklü bir işletim sistemine geçince W7'nin değerini dahada çok anlıyorum.

Snowmann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartın ne? Grafik çipini bilmemiz lazım...

ATI Radeon HD 4650. 1 ya da 2 GB Ram alıcam sorunu öyle çözmeyi deniycem. Ama 512 mb 32 bit ekran kartı ile kasmadan oynuyordum 1 gb 128 bit ile oynayamıyorum COD 5'i. Bu arada cevaplar için teşekkürler.

Reaksiyon puanı
188
Sürücüleri kontrol ettin mi? Bir sıkıntı yok değil mi sürücüler ile ilgili.