Windows 7'den 10'a Geçiş Hakkında...

Bu konuyu okuyanlar

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Elimde windows 7 home basic orijinal seriali var windows 10 geçiş edebilir miyim? Yada direk windows 10 u kurarken keyi girsem orijinal olur mu?

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Yok olmaz. Crackleyebilirsiniz.

Ama halihazırda zaten W7 iyi bir işletim sistemi. Kalmanızı tavsiye ederim

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Cracklemeden kullan yada lisans al. Bana kalırsa da geçme W7 den 10 a

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Geçiş yoluyla değişime uğrayan işletim sistemi asla stabil çalışmaz. Windows 10'u geçiş yoluyla yüklerseniz bir çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Temiz format en güvenilir yoldur. Kuzey veya güney köprüsü marka modelini belirtirseniz sisteminde en uygun çalışacak işletim sistemini söylerim.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Hp pavilion g6-2005et :) windows 7 home basic lisansı var direk windows 10 format atıp home basic keyini girsem orijinal olur mu? Şimdiden teşekkürler @Seyhoo

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hp pavilion g6-2005et :) windows 7 home basic lisansı var direk windows 10 format atıp home basic keyini girsem orijinal olur mu? Şimdiden teşekkürler @Seyhoo
Home basic lisansı varsa windows 7 home basic'den başka işletim sistemlerine giremezsin. Ama orijinal olmasına gerek yok, herhangi bir Windows 10 lisansı girmen yeterli. Cihazı sürekli kurumsal bir firmada kullanmıyorsan korsan lisans kullanmanın bir sakıncası yok. Ayrıca orijinal Windows lisansının korsan Windows lisansı ile arasında hiçbir farkı yok. Yani orijinal olsun bilgisayarım hızlanır falan öyle bir şey yok. Windows 8.1 core kurmanı tavsiye ederim. Zaten Windows ürünlerini lisanslamak çok kolay.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
İçimdeki soruya cevap verdin korsanla orijinal arasında bir fark var mı tam da onu soracaktım. Peki windows 7 yada 8 olsun birçok crack aracı var hangisini önerirsin bir de internetten windows 10 a sürekli kullanacağımız key bulunabilir mi?
Home basic lisansı varsa windows 7 home basic'den başka işletim sistemlerine giremezsin. Ama orijinal olmasına gerek yok, herhangi bir Windows 10 lisansı girmen yeterli. Cihazı sürekli kurumsal bir firmada kullanmıyorsan korsan lisans kullanmanın bir sakıncası yok. Ayrıca orijinal Windows lisansının korsan Windows lisansı ile arasında hiçbir farkı yok. Yani orijinal olsun bilgisayarım hızlanır falan öyle bir şey yok. Windows 8.1 core kurmanı tavsiye ederim. Zaten Windows ürünlerini lisanslamak çok kolay.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
İçimdeki soruya cevap verdin korsanla orijinal arasında bir fark var mı tam da onu soracaktım. Peki windows 7 yada 8 olsun birçok crack aracı var hangisini önerirsin bir de internetten windows 10 a sürekli kullanacağımız key bulunabilir mi?
Buradan önerebilmem mümkün değil. Güvenilir kaynaklardan en yaygın olan hangisiyse onu kullan farketmiyor.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Buradan önerebilmem mümkün değil. Güvenilir kaynaklardan en yaygın olan hangisiyse onu kullan farketmiyor.

Özelden atabilirsen olur atamazsan da önemli değil şundan diyorum onları da virüs programları virüs olarak görüyor hangisi zararsız ondan merak ediyorum.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Özelden atabilirsen olur atamazsan da önemli değil şundan diyorum onları da virüs programları virüs olarak görüyor hangisi zararsız ondan merak ediyorum.
Antivirüs yazılımları virüs olarak yada zararlı yazılım olarak görmez. Tehlikeli olabilecek veya şüpheli uygulama olarak görür. Antivirüs yazılımcıları zaten bu tür yazılımların zararsız olmadığını ve sahtecilik amacı gütmediğini bilir, fakat yinede son kullanıcıyı tehlikeli olabilecek türev olarak uyarabilir. Bu normaldir, her yazılım cracklerinde böyledir. Problem yok.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ben tavsiye etmem 7 bence en güzeli sadece Edge tarayıcı hoşuma gitti.:confused::)

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Windows 10 u niye bu kadar kötülüyorsunuz halbuki windows 7 de güncelleştirmeler sürekli sorun çıkarıyor :)

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Windows 10 u niye bu kadar kötülüyorsunuz halbuki windows 7 de güncelleştirmeler sürekli sorun çıkarıyor :)
Sen Windows 10'u kötüleyenlere bakma. Windows 10 şuan en az donanım kaynaklarını tüketen işletim sistemi (uyumlu çipsetlerle). Özellikle bellek tüketimi en az Windows işletim sistemidir. RedStone ile birlikte tüm sıkıntılar kalktı, süper formans veriyor. Windows 10'u kötüleyenler bu işi bilmiyordur unutma.

Windows 10'dan tam verim almak için yapman gerekenler do not spy 10 ile gizliliği sağlamak, gereksiz servis ve gereksiz uygulamaları komple kaldırmak ve sürekli Windows Update'yi kullanmak. Windows 10'u kurarken hızlı ayarları seçmek yerine özelleştire girip ordaki tüm tikleri kapatırsan yararına olacaktır.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Sen Windows 10'u kötüleyenlere bakma. Windows 10 şuan en az donanım kaynaklarını tüketen işletim sistemi (uyumlu çipsetlerle). Özellikle bellek tüketimi en az Windows işletim sistemidir. RedStone ile birlikte tüm sıkıntılar kalktı, süper formans veriyor. Windows 10'u kötüleyenler bu işi bilmiyordur unutma.

Windows 10'dan tam verim almak için yapman gerekenler do not spy 10 ile gizliliği sağlamak, gereksiz servis ve gereksiz uygulamaları komple kaldırmak ve sürekli Windows Update'yi kullanmak. Windows 10'u kurarken hızlı ayarları seçmek yerine özelleştire girip ordaki tüm tikleri kapatırsan yararına olacaktır.

Yani windows 7 yi ne zaman kursam üstelik msdn el değmemiş sürümünü güncelleştirmeler hep sorun çıkarıyor güncelleştirmeleri denetlede kalıyor internetden windows 7 update aracını yüklediğimde sorun düzeliyor yani windows 10 çıktığında iyice güncelleştirmeler sapıtmaya başladı. Bu arada dediğin ''do not spy 10'' tam olarak nedir?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yani windows 7 yi ne zaman kursam üstelik msdn el değmemiş sürümünü güncelleştirmeler hep sorun çıkarıyor güncelleştirmeleri denetlede kalıyor internetden windows 7 update aracını yüklediğimde sorun düzeliyor yani windows 10 çıktığında iyice güncelleştirmeler sapıtmaya başladı. Bu arada dediğin ''do not spy 10'' tam olarak nedir?
Bunun çözümü basit.

Windows6.1-KB3172605-x64.msu

Bu güncelleştirmeyi el ile yükleyin sorun çözülür. 32 bit için ise bunu yükleyin.

Windows6.1-KB3172605-x86.msu

Do not spy 10'u internetten araştırarak geniş bilgi elde edebilirsiniz.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bunun çözümü basit.

Windows6.1-KB3172605-x64.msu

Bu güncelleştirmeyi el ile yükleyin sorun çözülür. 32 bit için ise bunu yükleyin.

Windows6.1-KB3172605-x86.msu

Do not spy 10'u internetten araştırarak geniş bilgi elde edebilirsiniz.

Bilgin için teşekkürler bir de bu windows 7 yi sıfır kurduğumuzda bütün güncelleştirmeli yüklemek şart mı sadece bilgisayardaki gerekli driverlerin sürücülerini güncellesek yeterli olmaz mı? Ne dersin bu konuda?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bilgin için teşekkürler bir de bu windows 7 yi sıfır kurduğumuzda bütün güncelleştirmeli yüklemek şart mı sadece bilgisayardaki gerekli driverlerin sürücülerini güncellesek yeterli olmaz mı? Ne dersin bu konuda?
Sürücüleri her zaman anakart marka modelden, laptoplarda ise üretici firmanın sitesinden marka model girerek kur. Ekran kartlarını ve diğer donanımları donanım üreticilerinin yazmış olduğu otomatik sürücü yükleme yazılımlarını da kullanabilirsin. Örneğin Intel Driver Update Ulity.

İşletim sistemini güncel tutman savunma açığı ve performans iyileştirmeleri açısından yararına olacaktır.