windows 7 yi windows 10 yapma

Bu konuyu okuyanlar

ali efe ercann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkeze selam şuan windows 7 kullanıyorum ama directx 12 muhabbetlerinden dolayı windows 10 a gecicem cunku benim ekran kartım da direct x 12 bir sorum olucak para vermeden windows 7 yi nasıl 10 yapabilirim bir yardım edin lutfen

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
herkeze selam şuan windows 7 kullanıyorum ama directx 12 muhabbetlerinden dolayı windows 10 a gecicem cunku benim ekran kartım da direct x 12 bir sorum olucak para vermeden windows 7 yi nasıl 10 yapabilirim bir yardım edin lutfen
Yükseltme vardı bitti. Geçti yani.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bir başka konuda, Windows 10 ücretsiz yükseltmeye ilişkin bir mesaj bırakmıştım. İlgili kısmı bu mesajıma ekliyorum.
Aynı işlem Windows 7 için de geçerlidir.
Geçtiğimiz Şubat, Mart'a kadar işe yaradığı bilgisi bazı yabancı forumlarda paylaşılmış.
Hala işe yarıyor mu şansını istersen dene; kolay gelsin. ;)
Windows 8'den Windows 10'a ücretsiz olarak yükseltmek istiyorsan, yardımcı teknolojileri kullanan müşterilere yönelik Windows 10 ücretsiz yükseltmesini kullanabilirsin. Microsoft'un sitesine baktım ancak Microsoft'un bu teklifi 31 Aralık 2017 tarihinde sona ermiş görünüyor. Bkz. Ve üstelik sitedeki indirme linki de kaldırılmış. Google'dan aratarak ilgili Windows10 Upgrade aracını budum. Eğer şansını denemek istiyorsan, doğrudan indirme linki şudur. Yapman gereken talimatları takip etmek; 3 GB civarı bir dosya iniyor. İşe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum, çünkü deneme imkanım yok; mevcut lisansın ile Windows 10 kullanmak istiyorsan, şansını bir dene derim.

Yükseltme sürümlerinin geçişleri ise şu şekilde oluyor; Windows 8 Pro sürümde isen Windows 10 Pro'ya yükseltilebilir.

5DBqXA.png

(Video eski ancak ön bilgi olması açısından paylaşıyorum) Windows10 Upgrade aracının çalışmasına ilişkin anlatım aşağıdaki video'dan izlenebilir:

Kolay gelsin, iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla;
kilicbaligi

Reaksiyon puanı
602
Yükseltilemez. Windows 10'u Edinin (GWX) uygulaması aracılığıyla ücretsiz Windows 10 yükseltmesi 29 Temmuz 2016 tarihinde sona erdi. Windows 10, cihaz ile birlikte veya yazılımın tam sürümü olarak satın alma seçenekleriyle sunulmaya devam edecektir.
Sadece Windows 10 formatla yüklenilebilir (Windows 10 ISO Aracı ile.)
Tamsa13 bu Windows 10 Format olayının kısacasını anlatmıştır;