Windows 7 ye geçilirmi ?

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
UEFI sistemlere 7 yüklenebilir; ancak....

Windows 7'nin 64 bit olması zorunludur. Ayrıca UEFI kurulum yapsan bile "Secure Boot" özelliğini kullanamazsın.
CSM yok ise UEFI olarak 7 kurulmasının hiçbir yolu yok maalesef Windows Vista/7'de UEFI kurmak için. CSM mecburi. BIOS INTH10 ile alakalı bir durum bu. Dediğinizi biliyorum zaten. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kullandığın notebookun 7 desteği yok kuramazsın üretici ferrari gibi olsa lpg tatıran adamın ferrarini geri almıştı 7 kurandan pcyi geri almalı yuh 7 ne? 10 ile aldın onu.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
UEFI sistemlere 7 yüklenebilir; ancak....

Windows 7'nin 64 bit olması zorunludur. Ayrıca UEFI kurulum yapsan bile "Secure Boot" özelliğini kullanamazsın.
Secure Boot'un kullanılamama sebebi şu. 2009 senesinde UEFI 2.3.1C spesifikasyonu olmadığından. EFI 1.0-UEFI 2.3.1C arası yok çünkü. Bende yok mesela. UEFI 2.0 var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben kaç senedir kullanıyorum bir sorun yok
Senin ki Skylake değil ki?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Secure Boot'un kullanılamama sebebi şu. 2009 senesinde UEFI 2.3.1C spesifikasyonu olmadığından. EFI 1.0-UEFI 2.3.1C arası yok çünkü. Bende yok mesela. UEFI 2.0 var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin ki Skylake değil ki?
Kardeşim benim bütün mesajlarımı beğeniyorsun, sayende "Yazdıklarınla değerlisin!" başarımını kazandım demin. Böyle giderse sen beni moderatör bile yaparsın. Teşekkür ederim. :)

Bu arada genel kültür bilgisi vereyim: "Sayende" kelimesi Farsçadır. Kelimenin kökü olan "saye", "gölge" anlamına gelir. Bende bir divan edebiyatı sevgisi olduğu için cümlelerimde sık sık Arapça ve Farsça kelimeler kullanırım. Mesela en sevdiğim şiirlerden birisi Kitabe-i Seng-i Mezar'dır.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Kardeşim benim bütün mesajlarımı beğeniyorsun, sayende "Yazdıklarınla değerlisin!" başarımını kazandım demin. Böyle giderse sen beni moderatör bile yaparsın. Teşekkür ederim. :)

Bu arada genel kültür bilgisi vereyim: "Sayende" kelimesi Farsçadır. Kelimenin kökü olan "saye", "gölge" anlamına gelir. Bende bir divan edebiyatı sevgisi olduğu için cümlelerimde sık sık Arapça ve Farsça kelimeler kullanırım. Mesela en sevdiğim şiirlerden birisi Kitabe-i Seng-i Mezar'dır.
Öğrenmiş oldum sayende. Bende size teşekkür ederim. :)