Windows 7 uac sorunu!

dadas_25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acer aspire one happy
kullanıcı hesapları değiştir için bile yönetici olmanız gerekli diyor evet kısmı aktif değil win 7 de hiç bir şey değiştiremiyorum.acil cevap verebilir misiniz?tüm değişim isteklerinde hayırı kendisi aktifliyor.Forumları taradım.pek çok kişi fark etmiş ama faydalı bir şey bulamadım

---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:25 ----------

acilll bilen yok mu?

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Kullanıcı Hesapları:
UAC yi tamamen kapat.Bir daha karşına çıkmasın...
Aynen şöyle olacak mış:
1. İlk olarak Başlat Menüsü (Start Menu) –>Denetim Masası (Control Panel) –> Kullanıcı Hesapları (User Accounts) adımlarını izliyoruz ve açılan pencere üzerinden Kullanıcı Hesap Denetimi Ayarlarını Değiştir (Change User Accounts Control Settings) seçeneğine giriyoruz.

windows-7-uac-settings.jpg
2. Karşımıza gelen özellikler içerisinden 4 farklı kademe göreceksiniz şimdi sırasıyla bunları inceleyelim;​
windows-7-uac-settings-always-notify.jpg
En üst kademede yapmış olduğumuz her eylem sonrasında bizden onay istenecektir.​
windows-7-uac-settings-never-notify.jpg
En alt kademeye indirdiğimizde ise herhangi bir uyarı mesajı ile karşılaşmayız.​

dadas_25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cvp için teşekkür ederim ama kullanıcı hesap denetimi ayarlarına giriş için karşıma çıkan pencede evet aktif değildir

---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 11:58 ----------

başka yokmu bilen farklı yöntem söyleyen?

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
giriş yaptığın hesabın yönetici hesabı değil sanırım evet diyemediğine göre, yönetici hesabı olarak oturum açarsan belki düzelir, eğer yönetici hesabına sahip olduğun halde böyle ise nedenini bilemem :)

angelme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sorunu çözebildiniz mi? netbooku dün aldım ve aynı sorunla karşılaştım???

ferro_i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı sorun olmuştu, sistem yöneticisi gözükmüyor ve hiç bir şey yapamıyordum, çözüm yolu: windowsu güvenli modda açıyoruz(windows başlamadan F8), güvenli modda girince admin kullanıcısı çıktı ve şifresizdi, admin ile girip, Denetim Masası\Kullanıcı Hesaplarından diğer kullanıcıyı sistem yöneticisi yaptım, admin hesabı kayboldu, diğer kullanıcı yönetici oldu ve sorun çözüldü.