Windows 7 Sizden Habersiz Dosyalarınızı Siliyor Nasılmı? Oku...

avsarvolcano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasılmı? Demeyin...
Evet arkadaşlar uzun zamandır win7kullanıcısıyım ve çok önemli microsoftun başına çorap örebilcek bir hatayla karşılaştım evet win7 sizin haberiniz olmadan isteğiniz dışında dosyalarınızı Siliyor.

Şöyle ki
Çoğumuz uzak masaüstünü az çok kullanmış veya görmüşüzdür eğer uzak masaüstüyle çalışıyorsanız vede disklerinizi uzak oturumunuza map etmişsseniz yani local dosya çekmek için local disklerinizi uzak oturumda görsün seçeneğinizi işaretlemişsseniz uzak oturumda herhangi bir dosya kopyalamak istedinizde windows kopyalayamadı dosylar bulunamıyor diyor ve localinizdeki dosyaları uçuruyor ben bunu farkettiğimde inanamadım ve program arşıvimden mp3 ve özel resimlere kadar olan tüm dosyalarım gitti :S hepsini bir atayım dedim :S şimdi sakın ama sakın lütfen windows 7 ye sahipseniz uzak oturuma disklerinii map etmeyin ve birşey kopyalamayın gider....

Saygılarımla.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
eğer windows7 yüzünden açmayı düşünüyosan boşuna uğraşma çünkü sen RC sürümünü kendi istediğinle indirip kullandın, bisürü de lisans sözleşmesini imzaladın yüklerken, hukuki açıdan 0 sın bu konuda. daha tamamlanmamış bir sistem bu çünkü. eğer konu başkaysa bi avukatla görüşmeni tavsiye ederim. fakat merak ettim neden dolayı dava açmak istiyosun

avsarvolcano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nedenmi dosyalarım gitti böyle bir hata olabilirmi sence oldu ben test olarak kullanmak istermisiniz dediği bir işletim sistemini alayım tabiki hatalar olcak ama dosyalarımı silmesi hemde benden habaersiz ne iş? tamam test aşamasındaki bir işletim sistemini öyle her makinada helede gitmesinden korktuğun belgelerinin olduğu bir makinada kullanmicaksın oke ama bir işletim sistemi kendi kendine doya silebilirmi test mest ne farkeder hiçmi kontrolden geçmez hiçmi bakmazlar sadece diyorum yazık milyonlarca dolara yazık ama olsun bizim daha çok yememiz gerekir kazık :)

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Dava mı ahaahahaha :D Koptum vallahi...

Zorla mı kullan dedi Microsoft sana ? Ayrırca test sürümü olduğunu, hatalarla karşılaşabileceğini bilmen gerekir, Microsoft zaten bunu belirtiyor. Ayrıca harddisk in yansa dahi firma hatası yüzünden, yedek alma gibi bir sorumluluğun var. Sorumluluk kabul etmiyorlar. Şansın sıfır yani.

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Şey, ciddi manada saçma olmuş :S

Sanki win 7 bilerek .pnelik yapıo gibi yazmışsın. Ama adamlar bu konuda yanlış bişeler yapmışlar ki bi hata sonucu siliniyo yani. Ve milletin de söledii gibi.

Bu bir release candidate, dolayısyla hak taleb etmen mümkünsüz. Ki zaten microsoft adamı bitirir. Suçlu çıkar bide milyon dolar tazminata mahkum olursun :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bu hatayı onaylayacak bi delilin var mı peki ?

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Eminim Giden Mp3'lerin Korsandır.

Bu Yüzden Dava Açma. Yoksa Aleyhine İşler.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
yurdum insanı kısa yoldan para bulma sevdalısı win 7

PC MERAKLISI : Lütfen seviyeli olalım

suyunsesi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben yedek almadan asla yapmazdım. Suçu birazda kendimizde arasak?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
hocam sakın dava çamayı deneme :) dava açtığına pişman ötesi olursun :D

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Valla doğru söylüyorlar 1 milyon dolar ya da daha fazla para istersen sonra microsoft kazanır ödeyebilirsen öde var mısın yok musundan kazandığın bile ödetemez sana(500.000 tl bile kazansan)he birde dolar var değil mi dolar tlnin iki katı bunu unutma.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
geçmiş olsun. bence kişisel dosyalarımızı vin7 de kullanmamak gerekir final çıkıncaya kadar.

avsarvolcano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam ya dava mava yok bi soralım dedik sadece demekki olmuyomuş aman arkadaşlar dikkat edinde disk misk map etmeyin remote de dikkatli olun başınıza gelmesin ha bu arada nasıl siliyosa artık recovery programlarıda işe yaramıo :glare:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Suçlunun windows 7 olduğuna ne kadar eminsin?
Bilgisayar aleminde virüs adında mikropçuklar dolaştığını da duymuştum bunlar da zarar veriyordu bilgisayara.. hem senin bahsettiğin olay benim başıma XP de gelmişti... faili meçhul şekilde klasörlerimin içinden bazı dosyalar siliniyordu...
---------
dava olayına gelince sen davayı açarsın kaybedersin...
Microsoft ismine zarar verdiği gerekçesiyle sana bir dava açar bırak ondan sonra win7 yi en yakın bilgisayarı 2km öteden görürsün... bilgisayar gördüğün zaman kaçarsın. :D