Windows 7 Şimdiden Zirvede

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Microsoft'un en yeni işletim sisteminin internete sızdırılmasından birkaç gün sonra, torrent paylaşımlarının zirvesinde kim var dersiniz?

Windows 7 build 7000'in torrent'e düştüğünü geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Henüz bu haberin yayılmasının üzerinden çok geçmeden, en çok indirilenler listelerinde Windows 7 zirveye oturdu. Örneğin Pirate Bay 5.500'ün üzerinde seeder ve bunun yaklaşık iki katı leecher'a sahipken, Mininova da 6.000 seeder ve 17.000 leecher ile Windows 7'yi sunuyor. Bu sefer torrent paylaşımları en çok Microsoft'a yaramış olabilir; zira henüz çıkmayan bir ürünün devasa reklamını bedavaya getirmek, her firmanın hoşuna gidecek türden bir durum olsa gerek.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bu sefer sağlam geliyor galiba:mrgreen: İnş hayal kırıklığı yaşamayız.

Alesstyle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sızmak diye birşey söz konusu olamaz :) bedava reklam çabaları doğrudur...

batigol-7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne sızması cracklerini bile kendiler seed ediyorlardır.

turgay_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
2
her zaman yaptıkları iş,ürünün acıklarını millete bedava kapattırıp sorada parayla kakalıcaklar :D

H@lil06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop bilgisayar windows 7 yükledim bitince sonra bir baktım windows 7 içinde çok iğrenc ya ben begenmedin..aman aman çok uzakta dur

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
xp ye cok güveniyodu bence ms ancak malware trojan virus olayları başacıkmaz bi hal alınca vistayla nabız yokladı.windows7 gercekten vazgecilmez olabilir

yozgat66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 simdiden indire bilemiozmu beki arkadaslar blginiz varmi

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Windows 7 demek yeni sistem demek demek çoğu Xp kullanıcısı için, tıpkı Vista'da olduğu gibi.
1. Güvenlik
2. Az sistem performansı, benim kriterlerimdir.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
windows 7 den asla çok iyi birşey beklemeyin herzamanki gibi eski donanımlarınızı çöpe attıracak birşey olacak şüphesiz. nerden biliyorsun derseniz yapılan performans testlerinde sp1'li vistanın çok az daha önünde. halbuki beta sürümde birçok özellik kapalı veya yok. yani ciddi bir fark atması gerekiyorken sadece açılış süresinde fark atabilmekte. bu demek oluyorki windows 7 yi kurdukdan sonra çıkacak salak hatalardan bezip windows 7 sp1 kurduğunuzda vistadan daha ağır bir sisteminiz olacak. sonuç olarak editörlerin web yazarlarının ve birçok beta testerın kurduğu kötü polis(vista) iyi iyi polis(xp ve 7) oyunu her zamanki gibi sadece son kullanıcıyı kandırmakta.

hatta windows 7 nin daha büyük bir hayal kırıklığı olduğu bile söylenebilinir. çünkü çekirdek yapısının iyileştirilmesine rağmen ve grafik arayüzünün vista ile aynı olmasına rağmen hala ciddi bir performans artışı sağlanamamak. gerçi bunu microsoft vaadetmemişti zaten. bu tamamen teknoloji habercilerinin fantezilerinden ibaretti ve öyle kalacak gibi.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Güzel olacak güzel bu sefer iyi bir sistem yapacaklar.

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Millet Windows 7'yi de beğenmez,XP'ye devam ederse Microsoft batar.Zaten kriz var :D

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sakin olun arkadaşlar " Doğmadik bebeye don biçmeyin " Daha hiçbir performans ölçeklerndirilmesi yapılmamış bir işletim sisteminden bahsediyorsunuz. Beta sürümü profosyonel kişilere ve beta testerlara sunuldu normal kullanıcılara değil bu yüzden neyin ne olduğu bellli değil şu an. Pre-Release versiyonları çıkıtığında ancak neye benzediğini ( her anlamda ) bir fikir verebilir ancak.

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Sakin olun arkadaşlar " Doğmadik bebeye don biçmeyin " Daha hiçbir performans ölçeklerndirilmesi yapılmamış bir işletim sisteminden bahsediyorsunuz. Beta sürümü profosyonel kişilere ve beta testerlara sunuldu normal kullanıcılara değil bu yüzden neyin ne olduğu bellli değil şu an. Pre-Release versiyonları çıkıtığında ancak neye benzediğini ( her anlamda ) bir fikir verebilir ancak.
Kesinlikle katılıyorum.Ayrıca bu zamanda(!) vista'yı kaldıramayacak kadar kötü bir sisteme sahip olan normal ev kullanıcısı(!) varsa artık ne diyeyim ona..

CEH

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence iyi değil