Windows 7 ( Seven ) - Uzun Oturum Açılış Problemi

Bu konuyu okuyanlar

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
20100121123348win7.jpg

Windows 7'nin oturum açma süresi birden uzamaya mi basladi? Nedenini ögrenince çok sasiracaksiniz!

Eger arka plan resmi olarak tek renkli bir motif seçiliyse Windows 7'deki bir hata nedeniyle oturum açma süreci 30 saniye daha fazla sürüyor. Microsoft'a göre hata, Windows 7 veya Windows Server 2008 R2 yüklü yerel bir bilgisayarda oturum açildigi sirada kisisellestirme seçeneklerindeki "Düz renkler" klasöründe bulunan bir motif seçiliyse ortaya çikiyor.

Problemi ortadan kaldirmak çok kolay: Hata sadece yukarida belirtilen klasördeki renkler seçildiginde ortaya çiktigi için kisisel bir arka plan seçmek yeterli oluyor. Istediginiz resme sag tiklayip "Masaüstü arka plani olarak ayarla" girdisini tiklamaniz yeterli.

Microsoft bu sorunu ortadan kaldiran bir yama da yayimladi. Linkini verdigimiz sayfada "Windows 7/Windows Server 2008 R2"nin yanina bir tik atip e-posta adresinizi girdiginizde 4,5 MB büyüklügündeki yamayi indireceginiz bir link ve yükleme için gerekli sifre e-posta adresinize gönderiliyor.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Tamamen yalan, denedim hiçbirşey farketmedi bu arada bilgisayarımda hiçbir güncelleştirme kurulu değil. Ve daha ne kadar açtığın postlara kaynak eklememeyi sürdüreceksin....

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
hocam microsoft kaynağı olduğu ortada
Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Linkini verdigimiz sayfada "Windows 7/Windows Server 2008 R2"nin yanina bir tik atip e-posta adresinizi girdiginizde 4,5 MB büyüklügündeki yamayi indireceginiz bir link ve yükleme için gerekli sifre e-posta adresinize gönderiliyor.
Link felan göremedim ortada.

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ve kendi bildiğim konuları zaten kendim yazıyorum başka sitelerden aldığım konular yine benim actığım konular dır buraya da başka sitelerin ismini yazı buraya reklam yapmak istemiyorum paylaşmak sorunsa paylaşmayım burda yönetici sizsiniz beğenmedinizi silersiniz 1990 dan beri bu söktörün icindeyim şuan halen de devam ediyorum ve önemli yerlerde evet hocam zarlı bişeyler insanlara kandırıcak her hangi bişeyler paylaşıyorsam zaten bunu yapmam ki öyle bir düşüncem yok ve olmaz ozaman üyeliğim kapatırsınız ama benim tek bildiğim şu emeğe saygı emek olmasayda yine paylaşıma saygı.

---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

https://support.microsoft.com/oas/default.aspx?gprid=14019&st=1&wfxredirect=1&sd=gn burada microsoft kayıt yaptırdığın zaman sorunu mail yazışmandan bildirdikden sonra verdiğin mail adress yada vereceğin mail adressine yama gönderilir