Windows 7 RTM Professional x64 'i Türkçe yapma sorunu

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
MSDN üzerinden indirdiğim Win7 Professional ile Multi-Language Pack'ten çıkan Türkçe dili yükleyemiyorum. 7264 ve 7600 de olduğu gibi değiştirilemiyor Control Panel üzerinde seçenek çıkmıyor komut satırında (command line - cmd) lpksetup ile dil değiştirme seçeneğini ekrana getiriyorum fakat MSND üzerinden indirdiğim language pack'i kabul etmiyor bunu nasıl çözebilirim?

мυяαт

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows u crack leyip daha sonra tekrar denemelisin.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
мυяαт;825317 dedi ki:
windows u crack leyip daha sonra tekrar denemelisin.

orijinal kullanıyorum, aktivasyon yaptım

Miroğlu_80

Profesör
Reaksiyon puanı
0
İşte bu şekilde yapacaksın Windows 7 Türkiye Localization Pack kurulumu
---------------------------------------------
1- iso'dan çıkan Windows-LocalPack-TR-Package.CAB dosyasını veya hepsini birden C: içine atıyoruz
2- Başlat>arama kısmına cmd yazıp cmd.exe'yi yönetici olarak çalıştırıyoruz
3- cmd ekranına DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-TR-Package.CAB yazıp enter'a tıklıyoruz.
4- Kurulum bitince çalıştır C:\windows\globalization\mct klasöründeki (klasör gizli olabilir) mct-tr ye girip theme klasörü içindeki TR dosyasını açıyoruz.
Tema yüklenmiştir.

* cmd ekranına DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-TR-Package.CAB yazınca Sadece TR eklenir. Diğerleri için TR yerine Ülkenin kodunu yazın.

Örnek : DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-DE-Package.CAB

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-FR-Package.CAB

akordion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım indirdiğin adresi yolayabilirsin, son bağlantı sayfasını o son sürüm için bnm kayıtlı ultimate anahtarım geçerli olur deil mi

jakobo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pro sürümü nde dil paketi çalışmaz vista içinde geçerliydi bu sadece ultimatete çalışır dil paketleri..

akordion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows7 build 7600 çalışan rapid varmı ultimate. forumdakiler mort olmuş

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İşte bu şekilde yapacaksın Windows 7 Türkiye Localization Pack kurulumu
---------------------------------------------
1- iso'dan çıkan Windows-LocalPack-TR-Package.CAB dosyasını veya hepsini birden C: içine atıyoruz
2- Başlat>arama kısmına cmd yazıp cmd.exe'yi yönetici olarak çalıştırıyoruz
3- cmd ekranına DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-TR-Package.CAB yazıp enter'a tıklıyoruz.
4- Kurulum bitince çalıştır C:\windows\globalization\mct klasöründeki (klasör gizli olabilir) mct-tr ye girip theme klasörü içindeki TR dosyasını açıyoruz.
Tema yüklenmiştir.

* cmd ekranına DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-TR-Package.CAB yazınca Sadece TR eklenir. Diğerleri için TR yerine Ülkenin kodunu yazın.

Örnek : DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-DE-Package.CAB

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Windows-LocalPack-FR-Package.CAB

dediğin gibi yaptım çalıştı sorun çıkmadı ama display language hala ingilizce ve control panel den Türkçe'ye çevirme seçeneği çıkmadı ve Windows 7 Pro'nun dili hala ingilizce.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
pro sürümü nde dil paketi çalışmaz vista içinde geçerliydi bu sadece ultimatete çalışır dil paketleri..

hocam nasıl yüklenmez yaa
smile.gif
ben profesyonel kullanıyorum
smile.gif
TR yama yükleme aktivasyonla iligi aktivasyonun yapılmamışsa TR yamada yapılmaz
smile.gif
öyle birşey olsa idi kurulum sırasın professionel değilde ultimate seçerdim
smile.gif
zatem ultimate ile pro. sürüm arasında pek fark yok o özelliklerde şirketler için
smile.gif

ekranalntszma.jpg

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kurulum dvd sine entegre edip o şekilde kurun. Bu konu forumda daha önce anlatıldı. Bu şekilde çalışıyor. Denenmiştir.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Kurulum dvd sine entegre edip o şekilde kurun. Bu konu forumda daha önce anlatıldı. Bu şekilde çalışıyor. Denenmiştir.

dvd diske entegre etmeden yükledim :) hocam bu aktivasyonla ilgili :)windows etkinleştirilmediği sürece dil yamasını yükleyemezsiniz :)

5LK

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki kaç gb alan kaplıyor Ultimateden az mı?

5LK

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ultimate ile aynı o zaman niye pro kuruyum kurmuşken en iyisi olsun

boram

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba desperado64 & Miroğlu_80...
Ben de Win 7 Professional orjinal sürüm kullanıyorum ve "lpksetup" yöntemiyle dil paketini kurmak istedim ancak ultimate için geçerli diye uyarı verdi ve yüklettirmedi...

Sizin belirttiğiniz yöntemi kullandığımda ise DISM komutundan sonra Online komutunu koştuğumda aşağıdaki uyarıyı verdi ve devam edemedim:

"Online" isn't recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

bu konuda yardımlarınız bekliyorum...

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba desperado64 & Miroğlu_80...
Ben de Win 7 Professional orjinal sürüm kullanıyorum ve "lpksetup" yöntemiyle dil paketini kurmak istedim ancak ultimate için geçerli diye uyarı verdi ve yüklettirmedi...

Sizin belirttiğiniz yöntemi kullandığımda ise DISM komutundan sonra Online komutunu koştuğumda aşağıdaki uyarıyı verdi ve devam edemedim:

"Online" isn't recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

bu konuda yardımlarınız bekliyorum...

Win 7 Ultimate ve Enterprise sürümleri hariç hiçbir sürümünde dil değişikliği yapılamıyor. Orijinal Win 7 Pro sürümü çıktı başka seçenek yok

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
updatelerde zaten çıkıyor dil paketi ne diye haricen indiriyorsunuz? update ile inen paket de otomatik olarak yükleniyor zaten :D

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
updatelerde zaten çıkıyor dil paketi ne diye haricen indiriyorsunuz? update ile inen paket de otomatik olarak yükleniyor zaten :D

hehe :D

ultimate ve enterprise için çıkıyor ama pro için çıkmıyor

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
orijinal kullanıyorum, aktivasyon yaptım
Orjianal kullanıyorsan Windows Update üzerinde Türkçe yapma şansın sende serial var galiba benle paylaşsana sende varken niye 500 lira veriyim değil mi?:D

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Orjianal kullanıyorsan Windows Update üzerinde Türkçe yapma şansın sende serial var galiba benle paylaşsana sende varken niye 500 lira veriyim değil mi?:D

orjinale kavuşmak için cok güzel bi yöntem :lol:

eger orjinal kullanıyosan tr sini indir serial gecerli olur zaten dil paketinin ultimate için oldugunu duymuştum

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
merhabalar, ben de msdna dan win 7 pro yu indirdim ve kurdum tabiki ingilizce. sonra az önce keşfettiğim bir programla, başarıyla türkçe yapabildim :D

programın adı "vistalizator" vista ve 7 için (x86 & x64) çalışıyor. ücretsiz olan programa aşağıdaki adresten erişebilirsiniz, aynı zamanda sitede tr dil paketleri linkleri de mevcut:

http://www.froggie.sk/

boram

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar, ben de msdna dan win 7 pro yu indirdim ve kurdum tabiki ingilizce. sonra az önce keşfettiğim bir programla, başarıyla türkçe yapabildim :D

programın adı "vistalizator" vista ve 7 için (x86 & x64) çalışıyor. ücretsiz olan programa aşağıdaki adresten erişebilirsiniz, aynı zamanda sitede tr dil paketleri linkleri de mevcut:

http://www.froggie.sk/

Çok Teşekkür Ederim...
Artık Win7 Professional Türkçe kullanıyorum... ^^