Windows 7 otomatik onarım sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Runysia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba benim pc Windows 10 en son watch dogs 2 yüklüyordum epic gamesten yüklendi kuruyordum bir yandan YouTube whatsapp dekstop spotfy açık ve sonra pc mavi ekran verdi kişisel sorun felan yazdı kapattım bende korktum açtığımda Windows 10 değildi Windows idi karşıma 2 seçenek çıktı açtığımda ya normal olarak başlat diyordu yada sorunu çöz felan yazıyordu başlat dediğimde normal olarak başlamıyordu yinr aynı yere atıyordu sorunların çöz dediğimde çözüyor fakat o ekranda mousem ve klavyem çalışmıyor hicbirsey yapamıyorum sadece o ekranda çalışmıyor normalde çalışıyor hicbirsey yapamıyorum döngüye giriyor lütfen yardim edin içinde önemli dosyalarımda vardı

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
HDD ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

Runysia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Minidump atar mısınız?
İyide bilgisayara giremiyorum sadece onarım şeysi geliyor ona tıkladığımda onarım yapıyor fakat oyerde mouse klavye çalışmıyor çözemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.
Nasıl yani anlamadım

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
İyide bilgisayara giremiyorum sadece onarım şeysi geliyor ona tıkladığımda onarım yapıyor fakat oyerde mouse klavye çalışmıyor çözemiyorum

Nasıl yani anlamadım
Otomatik onarma olmuyorsa gelişmiş seçeneklerden sorun gidermeye tıklayın.
Gelişmiş seçeneklerden komut satırını açın. Komut satırına aşağıdaki şunları girin.

bootrec /fixMBR
bootrec /Fixboot
bootrec /rebuildBCD

Runysia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyide ilk başta bende çökerken mavi ekran geldi sonra gitti bilgisayar kapandı tekrar açtığımda ise bilgisayar Windows 7 olmuştu karşıma 2 seçenek çıktı sadece ya normal olarak başlat (Windows 7 sürümünde)yada oto onarım yao diyordu normal başlar dediğimde tam açılıcak iken kapanıyordu yine aynı şeyler çıkıyordu yani orda açılmiyor döngü oluyor onarım yap dedim onarım yapıyordu yine Windows 7 şeklinde birşeyler yapıyordu onariyordu herhalde fakat orda seçenekler çıkıyordu o seçeneklere tıklıyamiyorum çünkü klavye mouse orda devre dışı oluyor neden bilmiyorum devre dışı olmasa belki çözücem sorunu senin dediğin galiba win 10 sürümü

İyide ilk başta bende çökerken mavi ekran geldi sonra gitti bilgisayar kapandı tekrar açtığımda ise bilgisayar Windows 7 olmuştu karşıma 2 seçenek çıktı sadece ya normal olarak başlat (Windows 7 sürümünde)yada oto onarım yao diyordu normal başlar dediğimde tam açılıcak iken kapanıyordu yine aynı şeyler çıkıyordu yani orda açılmiyor döngü oluyor onarım yap dedim onarım yapıyordu yine Windows 7 şeklinde birşeyler yapıyordu onariyordu herhalde fakat orda seçenekler çıkıyordu o seçeneklere tıklıyamiyorum çünkü klavye mouse orda devre dışı oluyor neden bilmiyorum devre dışı olmasa belki çözücem sorunu senin dediğin galiba win
Otomatik onarma olmuyorsa gelişmiş seçeneklerden sorun gidermeye tıklayın.
Gelişmiş seçeneklerden komut satırını açın. Komut satırına aşağıdaki şunları girin.

bootrec /fixMBR
bootrec /Fixboot
bootrec /rebuildBCD
Yani bbende gelişmiş seçenekler diye birşey yok muhtemelen sen win 10nu diyorsun