Windows 7 mi windows 8 mi ?

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Başlıktan da anlaşılacağı gibi hangi işletim sistemini kurayım arkadaşlar ? :clap:

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
windows 8.1

Metro arayüzünün kesinlikle daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Yoksa ikisi de sağlam ve kullanışlı işletim sistemleridir, bir Vista değildir.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Bencede Windows 8.1 Bulabilirsen Onu Kullan Windows 8 in Hataları Giderilmiş Hali

emrekaragol6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece hızı için bile windows 8 derim.Başlangıçta pek sevmemiştim ama 3 yıllık dandik bilgisayarım bile 20 saniyeden daha kısa sürede açılınca sevmeye başladım.(64 gb sandisk ssd var)

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İ5 samsun laptopum var win8.1 yüklü açıldıktan sonra bi 2-3 dakika kendine gelme süresi var, uyuyup uyanmalarda cok acı çekiyorum, metro arayüz hemen açılıyor ama masaüstüne gec bağlanıyor ama diğer yandan 5.5 yıllık samsung R510 laptopumda win7 ultimate var ben ondan daha cok memnunum hatta wın 8.1 i silip win7 atmayı dusunuyorum. Umarım deneyimim yardımcı olmuştur. Saygılar.

MorTiLKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İ5 samsun laptopum var win8.1 yüklü açıldıktan sonra bi 2-3 dakika kendine gelme süresi var, uyuyup uyanmalarda cok acı çekiyorum, metro arayüz hemen açılıyor ama masaüstüne gec bağlanıyor ama diğer yandan 5.5 yıllık samsung R510 laptopumda win7 ultimate var ben ondan daha cok memnunum hatta wın 8.1 i silip win7 atmayı dusunuyorum. Umarım deneyimim yardımcı olmuştur. Saygılar.

windows 8 nasıl ıkı uc dk da gelıyor onu anlamadım senn pc kaynaklı bı sorunu işletim sistemini kotulemek için kullanmışsın.Bu tarz sorularda bılgısı olmayan için bile şu soylenebılır 8 daha kotu bı surum olsaydı mıcrosoft neden cıkarsın Duz mantık tabi donanınlarında onemlı burada :D

Haydi kolay gele..

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
windows 8 nasıl ıkı uc dk da gelıyor onu anlamadım senn pc kaynaklı bı sorunu işletim sistemini kotulemek için kullanmışsın.Bu tarz sorularda bılgısı olmayan için bile şu soylenebılır 8 daha kotu bı surum olsaydı mıcrosoft neden cıkarsın Duz mantık tabi donanınlarında onemlı burada :D

Haydi kolay gele..
O mantıkla : Vista daha kötü bir işletim sistemi olsa, microsoft çıkarır mıydı akıllım hehehieie. Ve evet daha kötü bir işletim sistemi olarak çıkardı.

MorTiLKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vista daha mı kotu :D xp den kotu mu Anlamadıgım sey xp ye nıye bu kadar bagımlısınız :D şimdide 7 ye baglandılar

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Tartışmasız Windows 8.1, konudaki arkadaşlar utanmasalar Windows 95 diyecekler. :D

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Haydi kolay gele..

Asla işletim sistemini kötülemek gibi bir amacım olmadı yanlış ifade ettim kendimi. Benim demek istediğim metro arayüz hemen açılıyor, gercekten cok hızlı, ama masaüstünü açınca bir sure kullanamıyorum laptopu.
Simdi soyle de birşey var işletim sistemi sadece işletim sistminden ibaret degil ki bunun bir de donanım tarafı var. Siz ssd kullanırsıniz, 8gb ram kullanırsınız, i7 işlemci kullanırsınız cok hızlı açılır. Microsoft'un şirket politikası affedersiniz ama berbat olduğu icin Intel pentium işlemcili laptopa bile win8 OEM kullanılmış boyle bir durumda Kullanici tabiki de win 8 hakkında kotu deneyimini dile getirebilir diye dusunuyorum.

seydia

Asistan
Reaksiyon puanı
0
windows 8.1

metro yüzündeki programlar senin ekstra program yükleme ihtiyacını gideriyor. mesela tarayıcı, pdf görüntüleme gibi.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence;

Windows 7 = Lamborghini Gallardo

Windows 8 = Mercedes SLS AMG

Windows 8.1 = Bugatti Veyron

Sence Hangisi ?

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence;

Windows 7 = Lamborghini Gallardo

Windows 8 = Mercedes SLS AMG

Windows 8.1 = Bugatti Veyron

Sence Hangisi ?

Microsoft bugatti nin icine sahin motoru koyunca boyle sorunlar olabiliyo tabi:) sistem olarak mukemmel olabilir ama herzaman optimum verim icin gereken donanım olmayabiliyor laptop icinde:) bu yüzden sadece işletim sistemini tartışmak mantiksiz oluyor

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sadece hızı için bile windows 8 derim.Başlangıçta pek sevmemiştim ama 3 yıllık dandik bilgisayarım bile 20 saniyeden daha kısa sürede açılınca sevmeye başladım.(64 gb sandisk ssd var)

Bu ornekte olduğu gibi Emre arkadaşımın ssd si olduğu icin 20 saniyeden kısa sürede açılıyor. Ama bazı arkadaslar bunun sadece işletim sisteminin bir meziyeti olduğunu zannedebiliyor. Bu arkadaslar Youtube da karşılaştırma videolarını izleyebilirler.

emrekaragol6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu ornekte olduğu gibi Emre arkadaşımın ssd si olduğu icin 20 saniyeden kısa sürede açılıyor. Ama bazı arkadaslar bunun sadece işletim sisteminin bir meziyeti olduğunu zannedebiliyor. Bu arkadaslar Youtube da karşılaştırma videolarını izleyebilirler.

Hocam windows 7 kullanırken de ssd vardı.Hdd olunca daha windows 7 ve 8 arasındaki fark rahat anlaşılıyor.Ama bende dediğim gibi sadece hızı için 8 kullanıyorum.

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hocam windows 7 kullanırken de ssd vardı.Hdd olunca daha windows 7 ve 8 arasındaki fark rahat anlaşılıyor.Ama bende dediğim gibi sadece hızı için 8 kullanıyorum.

Ben de ssd upgrade icin araştırma yapıyorum, inceleme yazıları okuyorum. Iste o zaman işletim sistemi daha keyifli olabilir;)

MorTiLKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asla işletim sistemini kötülemek gibi bir amacım olmadı yanlış ifade ettim kendimi. Benim demek istediğim metro arayüz hemen açılıyor, gercekten cok hızlı, ama masaüstünü açınca bir sure kullanamıyorum laptopu.
Simdi soyle de birşey var işletim sistemi sadece işletim sistminden ibaret degil ki bunun bir de donanım tarafı var. Siz ssd kullanırsıniz, 8gb ram kullanırsınız, i7 işlemci kullanırsınız cok hızlı açılır. Microsoft'un şirket politikası affedersiniz ama berbat olduğu icin Intel pentium işlemcili laptopa bile win8 OEM kullanılmış boyle bir durumda Kullanici tabiki de win 8 hakkında kotu deneyimini dile getirebilir diye dusunuyorum.

Sende kabul edıyosun bak donanımların karşıladıgı surece 8 in daha hızlı oldugunu.

emrekaragol6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam ssd ye alıştıktan sora hdd resmen işkence gibi geliyor.3 yıllık laptop 6 saniyede açılıyor hemde ssd dolu.Kesinlikle farkı hissedeceksiniz. :)

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sende kabul edıyosun bak donanımların karşıladıgı surece 8 in daha hızlı oldugunu.

Tabikide kabul ediyorum morTİLKİ:) ben ilk mesajımdan beri kullandığım laptopla randiman alamadığımı söyledim ama donanımın yetiyorsa wın 8.1 tabiki de mantıklı bir tercih olacaktır;)

MorTiLKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabikide kabul ediyorum morTİLKİ:) ben ilk mesajımdan beri kullandığım laptopla randiman alamadığımı söyledim ama donanımın yetiyorsa wın 8.1 tabiki de mantıklı bir tercih olacaktır;)

Dolayısıyla ılk mesajındakı şikayetın işletım sıstemınden degılde bılgısyarından olmalydı :)
Neyse cok uzayacak gibi Alındıysan affola sadece deneyımlerı yazmak ıstedım.

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dolayısıyla ılk mesajındakı şikayetın işletım sıstemınden degılde bılgısyarından olmalydı :)
Neyse cok uzayacak gibi Alındıysan affola sadece deneyımlerı yazmak ıstedım.

Yanlış anlaşılma gibi bisey olmus;) ama tatlıya bağladık:)

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
win7 forever tabiki win8 ile arasındaki arayüz farklarından dolayı ben masa üstü bilgisayarda win7 ultimate kullanıyorum fakat aldıgımlaptopda ise malesef win8 yüklü bende ona format atmaya kıyamıyorum ve malesef laptopda win8 kullanıyorum ama tatmin edici bir özelliği yok win8de :)