Windows 7 kurulmuyor

Bu konuyu okuyanlar

Elit Yenilikci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sorun işlemcide. İntel 6. nesilden sonra bildiğim kadarıyla Windows 8'den aşağısında çalışmayacağını duyurmuştu. Windows 10 dayatmaları... Geçmenin yolu var, hiç araştırmadım detaylı çünkü yeni donanım almak gibi yakın gelecekte bir planım yok ama araştırırsan yolu var.
--- Gönderi Güncellendi ---
Why Windows 7 Won't Work On Intel's Current & Next Gen CPUs

Neyse, oldu bitti o zaman :D Hayırlı olsun.
Çok sağol başkan :D
son model pcye antika windows...
Hala antika sayılmaz başkan daha modası geçmedi 3-5 sene gideri var :D

Elit Yenilikci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
10 yıllık işletim sisteminden çok şey bekleme :D XP de iş görüyor ama son olaylardan sonra XP kullanıcıları ağlamak istedi :D (bkz, WannaCry XP)
Xp biteli evet tarih oldu ama Wİndows 7 hala bitmiş değil dediğim gibi 3-5 sene sonra Xp gibi tamamen kalkar. Şimdi 7 kullanmak nostalji oluyor :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Xp biteli evet tarih oldu ama Wİndows 7 hala bitmiş değil dediğim gibi 3-5 sene sonra Xp gibi tamamen kalkar. Şimdi 7 kullanmak nostalji oluyor :)
Nicki elit yenilikçi olan birinin bu kadar nostaljiye takılı kalması ilginç :D

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Konuyu daha yeni gördüm ben de...
Geçenlerde yeni sistem topladım merak ettiğim bir şeyi denemek için intel core i7 7700K işlemcili pc'ye windows 7 kurmak istedim.

Ama ne yaptıysam olmadı en son evde 1 tane windows 7 DVD'si buldum ve onunla yükleme yaptım baktım takır takır yüklenmeye başladı.
Muhtemelen siz de dvd ile yükleme yapsaydınız, sizinki de olacaktı diye düşünüyorum. :)

Yani anlayacağınız insan istedi mi yapıyor . [emoji4][emoji1303]

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sene olmuş ikibin onyedi (2017) hala 7 kurma derdinde insanlar var 8 bile ölmüş 8.1(9) da can çekişirken 10 kurmamak büyük hata olur olmadı elementary os,ubuntu yada linux mint kur antika windows kurma.

Elit Yenilikci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Konuyu daha yeni gördüm ben de...
Geçenlerde yeni sistem topladım merak ettiğim bir şeyi denemek için intel core i7 7700K işlemcili pc'ye windows 7 kurmak istedim.

Ama ne yaptıysam olmadı en son evde 1 tane windows 7 DVD'si buldum ve onunla yükleme yaptım baktım takır takır yüklenmeye başladı.
Muhtemelen siz de dvd ile yükleme yapsaydınız, sizinki de olacaktı diye düşünüyorum. :)

Yani anlayacağınız insan istedi mi yapıyor . [emoji4][emoji1303]

Dostum DVD, CD, USB bunları hep denemiştim ve bendeki kasanın içerisinde HP anakart vardı ve üreticiler BİOS a bir koruma koymuş başka bir sistem kuramıyordum. Lanet olası 7 kuramadığım için programlarımın 3-4 tanesi çalışmıyordu.

WannaCry 7'yi öpüyor...

Kardeşim bunun bizi öpmesi demek en azından benim ve diğer arkadaşlarım açısından tatil demek. Keşke bulaşsa :D
Nicki elit yenilikçi olan birinin bu kadar nostaljiye takılı kalması ilginç :D

Başkan yenilik yanında arada bir nostaljide gereklidir.

Ogaxlore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aynı sorun bende de var bence en stabil ve gereksiz iş yapmayan işletim sistemi windows 7 -Win 10 da sürekli güncelleme almasından ve nedenini 1 senedir anlayamayıp sürekli format attığım 120 gb ssd doluveriyor. İşlemci i3 6100 eğer 6.nesilden sonra win 7 desteği kalktıysa yapcak bişey yok.Şu an win 8 'e Dönüyorum.

Elit Yenilikci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar aynı sorun bende de var bence en stabil ve gereksiz iş yapmayan işletim sistemi windows 7 -Win 10 da sürekli güncelleme almasından ve nedenini 1 senedir anlayamayıp sürekli format attığım 120 gb ssd doluveriyor. İşlemci i3 6100 eğer 6.nesilden sonra win 7 desteği kalktıysa yapcak bişey yok.Şu an win 8 'e Dönüyorum.
Dostum aynı sorunu bizim firmadaki bilgisayarın tekinde yaşamıştık. Sıkıntıyı Temp klasörünü silerek hallettim. 1 ay oldu C stabil şekilde çalışıyor bu arada nasıl silebilirim dersen öncelikle gizli dosyaları aç, korunan işletim sistemi dosyalarındaki tiki de kaldır ve sonra windows tuşu ile r harfine basıp çalıştıra %temp% yazıp klasöre eriştiğin anda tümünü seçip silebilirsin. Baktın çözüm olmuyor sağlam bir antiviriüs programı ile tarattır.

Ogaxlore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum aynı sorunu bizim firmadaki bilgisayarın tekinde yaşamıştık. Sıkıntıyı Temp klasörünü silerek hallettim. 1 ay oldu C stabil şekilde çalışıyor bu arada nasıl silebilirim dersen öncelikle gizli dosyaları aç, korunan işletim sistemi dosyalarındaki tiki de kaldır ve sonra windows tuşu ile r harfine basıp çalıştıra %temp% yazıp klasöre eriştiğin anda tümünü seçip silebilirsin. Baktın çözüm olmuyor sağlam bir antiviriüs programı ile tarattır.

Teşekkürler Ama win 10 bir süre yüklemem heralde.Konuyu yazdıktan sonra Tekrar win 7 yüklemeye çalıştım ancak bir türlü biosa giremedim İşletim sistemim Win 10 uefi olduğu için uefi sistemlerde böyle sorun oluyormuş.Pili sıfırlama vs. halledemedim win 10 daki shift+restart ile usb çalıştırıp win 7 yükledim şuan gayet iyi oyun ve hız konusunda memnunum :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
6.-7.-8.nesil intel ve ryzenlere 7 kurmak en saçma şeydir 10 kur yada 5.nesile dön...

Ogaxlore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genelde Pc yi Yazılım ve Oyun için kullanan birisiyim.Win 10 da fps sıkıntısı çok oluyor dvr,polhas gibi sürekli yeni şeyler çıkartıyolar ve zaten ekran kartı olmayıp intelin grafik işlemcisiyle yetinmeye çalışıyorum.Win 10'a 2 senedir alışamadım sürekli işletim sistemi yeniledim,win 7 kuramıyodum sonunda başardım.Siz neden öyle dediniz onu anlamadım ?

kerem2018

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yeni nesil BIOS'lar artık Windows 7 kurulumuna müsaade etmiyor ve mavi ekran hatası veriyor. Yeni sistemler Windows 7 ye uygun değil, Windows 10 a devam

temel reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu eski ama cevap yazma gereği duydum bazı arkadaşlar yeni nesil bilgisayar windows 7 kabul etmiyor demiş bugün bunun tam tersine şahit olunca cevap verme gereği duydum yeni nesil bir bilgisayar aldık aldığımız bilgisarda hiç bir işletim sistemi kurulu değildi tabiki ilk önce win 11 kurduk ama elimide birde eski asus x552va leptop var ram fena değil ama işlemci çok düşük buna 7 kurmayı çok istedim ama uefi biosta göründüğü halde kuruluma geçmiyor normal açılıyor bende deneme amaçlı yeni bilgisayarda denedim sorun çıkarmadan kuruluma geçti tabiki kurmadım ama düşük işlemciler düşük ram için bazen win 10 değil 8 bile fazla geliyor güncelleme olmasa bile bazen mecburen 7 kurmak gerekiyo yada bilgisayarı çöpe atmak gerekiyo başka çare yok