Windows 7 Kurmak

Alican Doğu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Bir Yerden Windows 7 Ultimate Buldum Bunu Kurmayı Düşünüyorum Ama Kurduğum İşletim SistemiÇabuk Çöküyor :p Bunun Olmaması İçin Ne YApmalıyım Lütfen Yardımınızı Bekliyorum.Nasıl Kuracağım.:helpsmilie::helpsmilie:

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Bir yerden derken orijinal değilse ve sistemine uymuyorsa böyle sorunlar yaşarsın.Forumdan sistemine uygun mu aratıp bul ve test et.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Hic bir sey anlamadim..
Donanim yeterliyse ve donanim arizasi yoksa niye cöksün ki ?

Alican Doğu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir yerden derken orijinal değilse ve sistemine uymuyorsa böyle sorunlar yaşarsın.Forumdan sistemine uygun mu aratıp bul ve test et.
Orjinal

---------- saat 20:18 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:17 eklenmişti ----------

Hic bir sey anlamadim..
Donanim yeterliyse ve donanim arizasi yoksa niye cöksün ki ?
Ya Heralde Virüs Fln Sebep Oluyo Siz Hangi Virüs Programını Önerirsiniz. Eset NOD32 Bazılarını Bulmuyo.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Hiçbir antivirüs programı tüm virüsleri tanımaz. Esetin gördüğünü kaspersky, onun gördüğünü esetin görmemesi mümkün(vb.) Bu işlerde yeniysen sisteminin yedeğini al ve her çöktüğünde zaman kaybından kurtul. Dosyalarını D diskinde muhafaza et C sadece sistem olsun. İllegal sitelerden olabildiğince uzak dur ve sistemini ağırlaştıracak gereksiz kurulumlardan kaçın. Ve unutma öğrenme yolunda çok windows çökertirsin. Bu kötü birşey değildir.

Alican Doğu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hiçbir antivirüs programı tüm virüsleri tanımaz. Esetin gördüğünü kaspersky, onun gördüğünü esetin görmemesi mümkün(vb.) Bu işlerde yeniysen sisteminin yedeğini al ve her çöktüğünde zaman kaybından kurtul. Dosyalarını D diskinde muhafaza et C sadece sistem olsun. İllegal sitelerden olabildiğince uzak dur ve sistemini ağırlaştıracak gereksiz kurulumlardan kaçın. Ve unutma öğrenme yolunda çok windows çökertirsin. Bu kötü birşey değildir.
Abi Nasıl Yedeğini Alabilirim

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
...
Ya Heralde Virüs Fln Sebep Oluyo Siz Hangi Virüs Programını Önerirsiniz. Eset NOD32 Bazılarını Bulmuyo.
Sırasıyla:
1-Kaspersky Internet Security 2010
2-Antivir Premium Security Suite
3-K7 Total Security 10

Virüs temizliği için Çalışan Cd de kullanabilirsin.
Antivir veya K7 nin bu seçenekleri tavsiyemdir..

img_renewal_bg.gif

K7 TotalSecurity 10.0 is the fastest way to make sure that your PC is completely protected from virus threats, spyware and hackers.
bullet.gif
Antivirus software
bullet.gif
Anti- spam software
bullet.gif
Spyware and adware protection
bullet.gif
Key-logger & root-kit detection
bullet.gif
Firewall
bullet.gif
Privacy protection
bullet.gif
System monitor Download Free Trial
Benim biraz sonra kuracağım güvenlik programı, Japonya da 1. sırada olduğu söyleniyor..

Alican Doğu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sırasıyla:
1-Kaspersky Internet Security 2010
2-Antivir Premium Security Suite
3-K7 Total Security 10

Virüs temizliği için Çalışan Cd de kullanabilirsin.
Antivir veya K7 nin bu seçenekleri tavsiyemdir..

Benim biraz sonra kuracağım güvenlik programı, Japonya da 1. sırada olduğu söyleniyor..
Hangi Virüs Programını Kuracaksnız Söylermisiniz Belki Bende Denerim.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Abi Nasıl Yedeğini Alabilirim

Acronis true image - Norton Ghost gibi programların yanı sıra (Windows üzerinden) Hiren's Boot Cd gibi programlarla windows dışında cd ile başlatarakta yedek alabilirsin. Ayrıca Windows 7 nin kendi yedek alma komutu var. Sen ilk olarak basitinden yani true image ile başla. antivirüs veya security programlarına gelince. Çok göreceli bir kavram. Antivirüs olarak ESET tavsiye ederim ama o da komple paketinde (Smart Security) zayıf kalıyor. Hepsini denemiş biri olarak bence en iyisi komple paket Trend Micro İnternet Security Pro ve Norton 360. Free ararsan AVG gayet başarılı. Ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Tabi BENCE

Kafan karışık ise sana kendi sistemimi anlatayım kafana uyanları yaparsın.

İntel e8400 işlemci, 4gb ram üzerine Win7 Ultimate x64

Office 2007 SP2
K-lite Mega Codec Pack
KmPlayer - Media Player 12
7-zip - Winrar
Trend Micro İnternet Security Pro
CfosSpeed
İnternet Download Manager
Snagit
TuneUp Utilities
Your Unistaller
Adobe Photoshop - Premiere - Audition
Format Factory
Ashampoo Burning Studio
AcdSee
Virtual Clone Drive v.s.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
3. sıradakini :)
K7 Total Security
30 günlük olduğu için 30 gün sonra kaldırıp bir diğerine geçiyorum..
13 Mart 2010 a kadar sistemim güvende :)
Sonrasına o zaman kısmet neyse bakarız..

fu6ha9.jpg

x0wl8w.jpg

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
13 Mart 2010 a kadar sistemim güvende :)
Sonrasına o zaman kısmet neyse bakarız..

fu6ha9.jpg

x0wl8w.jpg

Rise;

K7 VMware.Workstation.v6.0.4.93057 versiyonu ile ilgili çakışma yaşıyor (üst versiyonunda denemedim) ve registry kaydına gereksiz komutlarla müdahale ediyor. Torrent portlarında (6881) yetersiz seed olduğunda kilitliyor. Madem denemeye karar verdin bilgin olsun.

Alican Doğu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Acronis true image - Norton Ghost gibi programların yanı sıra (Windows üzerinden) Hiren's Boot Cd gibi programlarla windows dışında cd ile başlatarakta yedek alabilirsin. Ayrıca Windows 7 nin kendi yedek alma komutu var. Sen ilk olarak basitinden yani true image ile başla. antivirüs veya security programlarına gelince. Çok göreceli bir kavram. Antivirüs olarak ESET tavsiye ederim ama o da komple paketinde (Smart Security) zayıf kalıyor. Hepsini denemiş biri olarak bence en iyisi komple paket Trend Micro İnternet Security Pro ve Norton 360. Free ararsan AVG gayet başarılı. Ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Tabi BENCE

Kafan karışık ise sana kendi sistemimi anlatayım kafana uyanları yaparsın.

İntel e8400 işlemci, 4gb ram üzerine Win7 Ultimate x64

Office 2007 SP2
K-lite Mega Codec Pack
KmPlayer - Media Player 12
7-zip - Winrar
Trend Micro İnternet Security Pro
CfosSpeed
İnternet Download Manager
Snagit
TuneUp Utilities
Your Unistaller
Adobe Photoshop - Premiere - Audition
Format Factory
Ashampoo Burning Studio
AcdSee
Virtual Clone Drive v.s.
Abi Format Atmanın BilisayaraBi Zararı Var Mıdır ?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Rise;

K7 VMware.Workstation.v6.0.4.93057 versiyonu ile ilgili çakışma yaşıyor (üst versiyonunda denemedim) ve registry kaydına gereksiz komutlarla müdahale ediyor. Torrent portlarında (6881) yetersiz seed olduğunda kilitliyor. Madem denemeye karar verdin bilgin olsun.
Bu bilgisayarda Torrent ve VMware kullanmıyorum.
Kullanmak istersem onların da hakkından gelirim. :)
Son 2 yıldır ara ara K7 yükledim ve bahsettiğin sorunlarla karşılaşmadım..
Sadece güzelliklerine şahit oldum :)

Kontrol elimizde çünkü :

20qibd1.jpg

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu bilgisayarda Torrent ve VMware kullanmıyorum.
Kullanmak istersem onların da hakkından gelirim. :)
Son 2 yıldır ara ara K7 yükledim ve bahsettiğin sorunlarla karşılaşmadım..
Sadece güzelliklerine şahit oldum :)

Kontrol elimizde çünkü :

20qibd1.jpg

Tabi canım her şekilde üstesinden geliniyor. Örneğin torrent gönderme hızını sınırlayarak sorun çözülüyor. Ya da IP değiştirerek. Örneğin garip bir şekilde ÇİN IP leri CfosSpeed ile resmen interneti uçuruyor. (yalnız onlarda türkiyeden daha sansürcü DNS değiştirsen bile fayda etmiyor :) ) Hepsinin binbir türlü akla hayale gelmeyecek püf noktaları var. 1.68 Mb/sn download gördüğüm oldu. Firewall aktif olduğu halde.

Neyse hayırlı olsun diyelim.

---------- saat 21:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:44 eklenmişti ----------

Hep Öyle Yapıyorum Zaten. :clap:problem Yok Diyosun
Ama Abi Bazıları 3000 Formatlık Ömrü Var Diyor.

Yeniden yazılabilen DVD'lerinde 100 format ömrü var derler. Ben daha 20 den fazla atıp bozulmayanını görmedim :) Kaliteye göre değişir tabi ama sen o kadar abartma.