Windows 7 Kurdum Ama

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benim vista vardı trojan bulaşınca alete dedim formatlıyım,windows 7 kurdum lakin vistayı windows.old adlı klasörde saklıcaz fakat onu kullanamıcaksın dedi tamam dedim.yalnız ben hard diskleri full sıfırlamak istiyorum yalnız kurulum cdsinde bana öle bir seçenek yaratmıyor nasıl yapmak gerek amacım hard diskleri sıfırlayıp sonra windows 7 kurmak :blink::blink:

Reaksiyon puanı
188
Kurulum yaparken bölümü biçimlendirmeden üzerine kurulum yapmışsınız ondan kaynaklanıyor.

Reaksiyon puanı
188
Windows kurarken kuracağınız bölümü seçin ve biçimlendir diyin. Ardından kuruluma devam edin sorunsuz bir kurulum olacaktır...

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Windows kurarken kuracağınız bölümü seçin ve biçimlendir diyin. Ardından kuruluma devam edin sorunsuz bir kurulum olacaktır...
işte aga orda sorun var kurmaya başlarken bölümü seçiyorum fakat bana biçimlendirme ile ilgili bir fırsat tanımıyor :(

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
format cd sini taktıktan sonra loading vs. sonra karşına bi ekran çıkar sana 2 seçenek sunar format c yada d sürücünemi atılsın. sen orada c ye bikez tıklarsın aşağıda gelişmişe tıklar hızlı biçimlendir dersin ve disketin c kısmı tertemiz olur ilk günkü gibi olur

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
o göremediğin biçimlendir yazısı biraz gizli ilk bakışta göremezsin biraz kurcala advancede, customa, gelişmişe falan tıkla :D ayrıntıdan git yani

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aga bölümlerde değişiklik yapmak için windows'u yükleme diskinden yeniden başlatın der bunu nasıl yapacağım biçimlendirme için

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Boot etmiyorsun galiba kurulum cdsi içindeyken bilgisayarı yeniden başlat; anakartın modeline göre değişiyor ama ya otomatiktir yada f12 falan dır. Orda yazar zaten boot for press f12 gibi birşey...

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
ya sen bildiğin cd yi tak boot et loading siyah ekran vs. onları geçtikten sonra sana bi ekran çıkarıcak ve kendi disklerini görüceksin o ekranda. Kaç gb kullanımda, kaç gb boş vs. işte bu ekrandan bahsediyoruz. sen altta gelişmişe tıkla ya da ona benzer bi ibare işte herneyse seçili bölüm biçimlendirilir

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
C ye sağ tıkla özellikler disk temizle de. Sana çıkan sonuçta eski windows sürümü dosyaları gibisinden bir seçenek çıkar.Onu seç tamam de.

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tamamdır sağolun yardımlarınız için hallettim :thumbup:

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Sen galiba Windows açıkkeniken Win 7 yüklemeye çalışmışsın :D

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
biçimlendirmeyi direkt sunmuyor orda gelişmiş e tıkla şeçenekler açılıyor.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Windows DVD'sini bilgisayar açılışında boot etmen gerekiyor. Öyleki sistemin kurulu olduğu dizini biçimlendirebilesin .

Sanırım senin hatan Windows kurulu iken yani sistem açıkken normal kurmaya çalışıyor olman.