Windows 7 hazırda beklet ve uyku modu sorunu(!)

hitman59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
merhaba arkadaşlar, laptop umla ilgili çok garip bir sorunum var;
bilgisayarı hazırda beklete alınca sistem çalışmaya devam etmiyor ve yeniden başlıtıyor. bu hazırda bekletin felsefesine aykırı :) ben sistem çalışması kaldıgı yerden devam etsin diye hazırda beklete alıyorum ama sistem kendine reset atıyor. aynı zaman da uyku modunda da kısmen bu sorun var. eğer manuel olarak uyku moduna alırsam hazırda bekletteki sorunu yaşıyorum ama bilgisayar belli bir süre sonra kendisi uyku moduna alınca sistem çalışması devam ediyor. 1-2 aydır bu böyle çözümü google da ve chip te çok aradım fakat bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum saygılar

hitman59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
145 kişi bakmış, bir Allah ın kulu mu bilmez çözümü?

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
146. amele olduk iyi mi? -pardon kardeşim yanlışlıkla tıkladım :;)

pardus05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"Güç Seçenekleri"nde bir dizi ayar var, buradan düzeltmeye çalıştınmı?

hitman59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
"Güç Seçenekleri"nde bir dizi ayar var, buradan düzeltmeye çalıştınmı?
denedim ama hiç bir faydası olmadı. bilgisayar uyku modundayken uyandırmaya calısınca reset atıyor. kimse çözümü bilmiyor :S

ebuyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var.Klavyeden uyku düğmesine bastığımda uyandırmam için ya reset atmam gerekiyor yada power tuşuyla açılıyor ama siyah ekran çıkıyor ''güvenli modda başlat '' diyor...

x_bjk_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc Ye Klavyeni Tanıtmamışın 1 Ondan Bide Format At Ama Komple Ve Biçimlendirme Ayarlarını En İyisini Yap Bidaha Karşılaşmassın Böyle Bir Sorunla.. !

coldnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar, laptop umla ilgili çok garip bir sorunum var;
bilgisayarı hazırda beklete alınca sistem çalışmaya devam etmiyor ve yeniden başlıtıyor. bu hazırda bekletin felsefesine aykırı :) ben sistem çalışması kaldıgı yerden devam etsin diye hazırda beklete alıyorum ama sistem kendine reset atıyor. aynı zaman da uyku modunda da kısmen bu sorun var. eğer manuel olarak uyku moduna alırsam hazırda bekletteki sorunu yaşıyorum ama bilgisayar belli bir süre sonra kendisi uyku moduna alınca sistem çalışması devam ediyor. 1-2 aydır bu böyle çözümü google da ve chip te çok aradım fakat bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum saygılar

Buna benzer bir yığın sorunum vardı hepsi halloldu
Sorunun kaynağı güç yönetimi özelliği olan donanımlar yada anakartın eski olması ve usb yongasının win 7 ile tam uyumlu olmaması ( içime doğdu :rolleyes: )
çözüm :

2qfpk.png

Karma uyku modu mutlaka kapalı olsun

2qfpf.png

aygıt yöneticisinden klavye fare gibi güç yönetimi seçeneği olan donanımların tıklarını kaldır

sorun çözülmüştür zaaaaa :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Harddiskde yeterli yer var mı hazırda bekletmek için ?

problem27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birçok yerde komut oluşturarak çözüm verilmiş ama aslında çözüm microsoftun yaptığı değişikliği öğrenince kendiliğinden geliyor. sorun microsoftun karma uyku modunu win 7 de varsayılan yaptığından kaynaklanıyor.

yani hazırda bekleti, başlattaki kapat menüsüne geri getirebiliyorsunuz. burada çözüm verilmiş.

http://problem27.blogspot.com/2012/06/windows-7de-hazirda-beklet-i-bulamyorum.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim sorunum masa üstü bilgisayarım uyku modundayken reset attım şimdi açılmıyor ne yapmalıyım