Windows 7 Ev Ağı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

eyylemfeda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 yüklü iki bilgisayar arasında dün Ev ağı kurdum. Sorunsuz bir şekilde iki bilgisayar da birbirini gördü ve sorunsuzca dosya transferi yaptım. Ancak bugün öğleden sonra her ne olduysa, bilgisayarlardan biri diğerini görmüyor ve 0x80070035 kodu ile ağ yolu bulamadı hatası veriyor. Ancak diğer bilgisayarda herhangi bir problem yok görmeye ve dosya transferi yapmaya aynı şekilde devam ediyor. Ağdan ayrılıp birkaç defa yeniden ev ağı oluştıurdum ancak sorun devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Windows 7 yüklü iki bilgisayar arasında dün Ev ağı kurdum. Sorunsuz bir şekilde iki bilgisayar da birbirini gördü ve sorunsuzca dosya transferi yaptım. Ancak bugün öğleden sonra her ne olduysa, bilgisayarlardan biri diğerini görmüyor ve 0x80070035 kodu ile ağ yolu bulamadı hatası veriyor. Ancak diğer bilgisayarda herhangi bir problem yok görmeye ve dosya transferi yapmaya aynı şekilde devam ediyor. Ağdan ayrılıp birkaç defa yeniden ev ağı oluştıurdum ancak sorun devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

İlk olarak firewall kurulu ise ağa izin verip vermediğini denetle ( disable yaparak başlayabilirsin)

İkinci olarak bilgisayarın Workgroup'ta olup olmadığını kontrol et. Bu da olmazsa ,

Erişim haklarına dikkat et (Paylaşım) emin değilsen "Everyone" olarak izinleri ata.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım. bu problem benimde başıma geldi. Bilgisayar adında türkçe karekter kullanmaktan oluyor. Bilgisayarım/Özellikler/Gelişmiş sistem aayrları/Bilgisayar adı/değiştir/bilgisayar adı bölümünden bilg adını değiştirin problem çözülüyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
win.7 de ev ağının kurulu olduğu bilgisayarın ağ şifresine ulaşamıyorum şifre belirleme yada değiştirmeyle ilgili hiçbir şey yok lutfen yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bağlanmak istenilen bilgisayarın etherneti geçici devre dışı bırakıp etkinleştirin.

Son mesajlar