Yardım Windows 7 yuklu MacBook macOS yukleme

Bu konuyu okuyanlar

Onur KAYIKCI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Windows 7 yuklu MacBook Air bilgisayari.
macOS orijinal sürümüne geri döndürmeye çalışıyorum. Wi-Fi calismadigin icin Bootcamp kullanilamiyor.

CMD uzerinden “bcdedit /delete {current} /f” ile Windows 7 tamamen sildim.

USB bellege transmac ile baslangic diski olusturdum. Ancak bilgisayar açılışında her şeyi denememe ragmen USB gormuyor.
CMD+r ile baslattim ama surekli ayni ekran geliyor.

Cozum için fikri olan var mi?
Teşekkür ederim.

TransMac programı ile farklı macOS sürümleri USB belleği yükledim. Ancak MacBook Air hiçbir şekilde başlangıçta bu USB belleği görmüyor. Daha önce windows yüklü olduğu için mi bilmiyorum? Windows tamamen silindi
nasıl macos yükleyeceğim, bu işlem için ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan yardım edebilir mi?

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 7D5E4779-CBFC-4698-BC59-6097A4DB747C.jpeg
    7D5E4779-CBFC-4698-BC59-6097A4DB747C.jpeg
    50 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen moderatör:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Bazı imajlar bozuk. En iyisi Mac bilgisayardan bulup disk izlencesi ve terminal ile basman.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
kablo ile nete bağlamayı denedin ni?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Merhaba,

Windows 7 yuklu MacBook Air bilgisayari.
macOS orijinal sürümüne geri döndürmeye çalışıyorum. Wi-Fi calismadigin icin Bootcamp kullanilamiyor.

CMD uzerinden “bcdedit /delete {current} /f” ile Windows 7 tamamen sildim.

USB bellege transmac ile baslangic diski olusturdum. Ancak bilgisayar açılışında her şeyi denememe ragmen USB gormuyor.
CMD+r ile baslattim ama surekli ayni ekran geliyor.

Cozum için fikri olan var mi?
Teşekkür ederim.

TransMac programı ile farklı macOS sürümleri USB belleği yükledim. Ancak MacBook Air hiçbir şekilde başlangıçta bu USB belleği görmüyor. Daha önce windows yüklü olduğu için mi bilmiyorum? Windows tamamen silindi
nasıl macos yükleyeceğim, bu işlem için ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan yardım edebilir mi?

İyi çalışmalar.
Windows'u silmemişsiniz bu arada. O BCD komutu internetten bakıp anladığım kadarıyla NVRAM'den boot girdisini siliyor sadece. Yani duruyor olmalı Windows 7. Sorununun çözümünü bilmiyorum. :(