Windows 7 de BIOS açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

emretufannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar 5 ay önce falan bir tane siteden win7 uefi indirdim ve öncesinde win10 olan bilgisayarıma kurdum fakat aldığım performans beni tatmin etmedi ve yeni bir win10 dvdsi hazırladım fakat bir türlü biosa giremedim öncesinde de giremiyordum fakat win10 da shift tuşuna basılı tutarken restart yaptığımda açılıyordu şimdi onu da yapamıyorum bütün f tuşlarını denedim tek girebildiğim yer advanced boot options yardımlarını bekliyorum.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 10 için;
Windows ekranında veya oturum açma ekranında iken (başka bir tuşa basmadan) sadece Shift tuşunu basılı tutarak yeniden başlatmak, "Devam, Sorun Gider, Bilgisayarınızı kapatın" seçimlerinin yer aldığı "Bir seçenek belirleyin" ekranını açar, Bios menüsünü açmaz. (bkz) Windows 7'de ise "Bir seçenek belirleyin" ekranı yoktur.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra veya güç düğmesinden başlattıktan sonra, şu tuş kombinasyonlarını tek tek (art arda bir kaç kez tekrar ederek) deneyiniz.
Ctrl+Shift+Esc
Ctrl+Alt+Esc
Ctrl+Alt+Del

İşe yaramadıysa, bilgisayarının tam marka ve modeli nedir belirtin, yada anakart üreticinizi yazın.

Son düzenleme:

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Eğer hiçbir türlü giremezsen windows 10 dvdsini pc açıkken tak ve yükseltme yap ondan sonra windows 10 nasıl giriyorsan öyle tekrar gir tekrar windows 10 format at

Son mesajlar