Windows 7 Başlatılıyor Logo sunu değiştirme.

Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194

Eğer isterseniz Önyükleme ekranında çıkan Windows Başlatılıyor ve © Microsoft Corporation yazıları ile sol taraftaki gif formatındaki resimde bir canlandırmasını gördüğünüz açılış animasyonunu değiştirebilir ve bilgisayarınızın açılışını özelleştirebilirsiniz.
Ancak sizi uyarıyorum: Bu işlem bazı bilgisayarlarda önyükleme ekranının donması ve bilgisayarın açılmaması ile sonuçlanabilir. Bunu düzeltmek kolaydır ve yazının sonunda nasıl düzelteceğinizi detaylıca anlatacağım ama yine de bilgisayar bu, bazen umulmadık şeyler olabilir ve veri kaybedebilirsiniz. Sorumluluk tamamen uygulayıcıya aittir. Ben bütün Windows 7 sürümlerinde denedim ve bir sorunla karşılaşmadım... Altta bahsettiğim ekranı görüyorsunuz;

Başlayalım;

Öncelikle Windows 7 yükleme diskiniz yada Sistem Kurtarma Diskiniz (WinRe) yoksa işlerin ters gitme ihtimaline karşı oluşturun. Zaten Sistem Kurtarma Diski (WinRe) her Windowskullanıcısının mutlaka bulundurması gereken olmazsa olmaz bir araçtır. Bir CD gün gelir hayat kurtarır.

Bu değişikliği manuel olarak yapmak mümkün ancak oldukça karışık bir süreç ve özellikle Windowsimza kontrolünü geçmek için yapılan değişikliklerin uygulanması esnasında hata yapmaya son derece müsait. Bu yüzden Jeff Bush (thaimin) adlı bir programcının, bütün bu işlemleri tek tıklama ile yapmamızı sağlayacak şekilde geliştirdiği bir aracı kullanacağız: Windows 7 Boot Updater
Uygulamayı linke tıklayarak indirin ve çalıştırın. Araç kurulum gerektirmiyor. Aracın varsayılan diliAlmanca. Eğer Almanca bilmiyorsanız ilk olarak dilini Sprache/English yolunu izleyerek İngilizce yapın

1- Eğer sadece yazılarda değişiklik yapacaksanız Booting/Message 1 ve Message 2 alanlarında dilediğiniz değişikliği yapın. Ardından aynı işlemleri Resuming sekmesinde yapın. Sadece yazıları değiştirecekseniz 3. adıma atlayın. Animasyonu da değiştirecekseniz 2. adımdan devam edin.

Booting sekmesinde yaptığınız değişiklikler ilk başlatma ekranını etkilerken, Resuming sekmesiHazırda Beklet modundan sonra bilgisayarı başlattığınızda çıkan Windows Sürdürülüyor...ekranını değiştiriyor. Bunun dışında bu yazıların büyüklüğünü ve konumunu da belirleyebiliyorsunuz. Değişikleri Play tuşuna basarak anında yan tarafta görebilirsiniz zaten.

İlk satırdaki d: harfi işletim sisteminizin kurulu olduğu bölüntüyü temsil ediyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir durum var:

100 MB'lık Sistem Ayrıldı bölüntüsü yada notebook üreticilerinin oluşturduğu gizli kurtarma bölüntüsü gibi bölüntüler bir harfleri olmadığı için işletim sistemi üzerinde listelenmezler bu yüzden genelde işletim sisteminin kurulu olduğu bölüntü C harfi ile temsil edilirler. Ama bilgisayarı WinRE yada Kurulum USB/DVDsinden başlattığınızda bu durum değişir. Örneğin bende 100 MB'lık Sistem Ayrıldı bölüntüsü bulunduğu için işletim sistemi üzerinde C:eek:larak görünen Windows 7'nin kurulu olduğu bölüntü bilgisayarı WinRE yada Kurulum USB/DVD sinden başlattığımda D olarak nitelendiriliyor. Bu yüzden hata alırsanız ilk satırdaki harfi değiştirin.

• d:
  • cd \Windows\System32
  • del winload.exe
  • copy "winload~1.exe" winload.exe
  • exit

III- Yeniden Başlat deyin.

IV- Windows'ta oturum açtıktan sonra Windows 7 Boot Updater'ı tekrar çalıştırın ve Options/Restorebackups seçeneğine tıklayın. Bu işlem değişen bütün sistem dosyalarını tekrar geri yükleyecek ve sisteminiz makaleye başlamadan önceki haline dönecek.

Hepsi bu... ALINTIDIR .....