Windows 7 Başlangıç sorunu

Dahiturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar , win7 pc var. Bilgisayar açılırken kendiliğinden kapanıyor, başlangıç onarmaya tıkladığımda da aynısı oluyor.

PC açılırken , başlangıç onarma(önerilen)

bir de windows normal başlat seçenekleri çıkıyor. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı ? Çözüm nedir acaba?

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

1) bilgisayarınız kendini yeniden başlatırken herhangi bir uyarı hatası veriyor mu ? (Veriyorsa lütfen resmini paylaşınız).
2) Bu sorun çıkmadan önce aldığınız önemli br hata var mıydı ?
3) En son yaptığınız güncellemeler nelerdir ? (Hatırladığınız kadarıyla herhangi bir fiziksel sürücü güncellemsi de olabilir.)
4) Bilgisayarınızı açtığınızda;
a) Güvenli Mod'da açılıyor mu denediniz mi ? (Sonuç ?)
b) a seçeneği işe yaramıyorsa "Güvenli Mod ile Komut İstemi" açmayı denediniz mi ? (Sonuç ?)

Saygılarımla

Dahiturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba,

1) bilgisayarınız kendini yeniden başlatırken herhangi bir uyarı hatası veriyor mu ? (Veriyorsa lütfen resmini paylaşınız).
2) Bu sorun çıkmadan önce aldığınız önemli br hata var mıydı ?
3) En son yaptığınız güncellemeler nelerdir ? (Hatırladığınız kadarıyla herhangi bir fiziksel sürücü güncellemsi de olabilir.)
4) Bilgisayarınızı açtığınızda;
a) Güvenli Mod'da açılıyor mu denediniz mi ? (Sonuç ?)
b) a seçeneği işe yaramıyorsa "Güvenli Mod ile Komut İstemi" açmayı denediniz mi ? (Sonuç ?)

Saygılarımla
Merhaba , bilgisayar kendisi yeniden başlarken dediğim gibi tam windows ekranı gelmeden kapanıyordu. Tekrar dan açıldığında ise, yukarı da belirttiğim gibi iki seçenek çıkıyordu. En Son güncelleştirmeleeri yükledim.
Bilgisayarı açtığımda başlangıç onarma yı tıkladığımda ise, sorun aynen devam ediyordu. teşekkürler.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açın. Başlat=>Çalıştır'a eventvwr yazarak çıkan ekrandan "Sistem" 'i seçin son verdiği hatanın resmini buraya koyarsanız sorunu öğrenmiş olabiliriz.

Saygılarımla

Dahiturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba,

bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açın. Başlat=>Çalıştır'a eventvwr yazarak çıkan ekrandan "Sistem" 'i seçin son verdiği hatanın resmini buraya koyarsanız sorunu öğrenmiş olabiliriz.

Saygılarımla
Hızlı Getirme hizmet şu hata ile sona erdi:
Hizmet başlatılmadı. 7023

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

bilgisayarınız ile ilgili özel bilgileri değil ama orjinal hata mesajına bakarsam sanki daha fazla faydalı olurum düşüncesindeyim. 7023 Olay Kimliği mi ?

Saygılarımla

Dahiturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba,

bilgisayarınız ile ilgili özel bilgileri değil ama orjinal hata mesajına bakarsam sanki daha fazla faydalı olurum düşüncesindeyim. 7023 Olay Kimliği mi ?

Saygılarımla
evet
komple hata mesajı :
- System
-
Provider
[ Name] Service Control Manager
[ Guid] {555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}
[ EventSourceName] Service Control Manager
- EventID 7023
[ Qualifiers] 49152
Version 0
Level 2
Task 0
Opcode 0
Keywords 0x8080000000000000
- TimeCreated
[ SystemTime] 2017-01-22T09:17:29.534121800Z
EventRecordID 3602
Correlation
-
Execution
[ ProcessID] 536
[ ThreadID] 2956
Channel System
Computer chn
Security
-
EventData
param1
Hızlı Getirme
param2 %%1062

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Çözüm 1 :
Orjinal Windows işletim sisteminizin CD/DVD'sini disk sürücünüze takarar "Repair" yapmalısınız. Bu yol sizin sorununuzu ortadan kaldırır.

Çözüm 2 :
Bilgisayarınızı Güvenli Mod ile açtıktan sonra Konsol'u açınız (Başlat=>Çalıştır'a cmd ardından Enter'a basınız) ve sırasıyla aşağıdaki komutları uygulayınız.

1) net stop 32time
2) w32tm /unregister
3) w32tm /register
4) net start w32time
5) w32tm /resync

Çözüm 3 :
Başlat=>Çalıştır'a regedit yazıp Enter'a basınız. Ardından HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders'ı işaretleyin ve sağ taraftaki listeden AppData'yı çift tıklatın. Çıkan ekranda "Value Data" isimli yer aşağıdaki gibi olması gerekiyor. %USERPROFILE%\AppData\Roaming

Saygılarımla

Edit : Herhangi bir adımı uyguladıktan sonra bilgisayarınızı kapatın. Ardından yeniden açın.

Walter bishop123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, bende de asagi yukari ayni sorun var. Bilgisayar baslagic onarmayi baslatiyor ama basarisiz oluyor. Sonunda iki secenek sunuyor: bilgisayari kapatmak yada yeniden baslatmak. Yeniden baslatsam da, acip kapasam da yine baslangic onarmayi aciyor ve boyle donguye giriyor. Eger windowsu normal olarak baslat dersem bilgisayar aciliyor, tekrar baslangic onarma veya windowsu normal olarak baslatma arasinda secim yapilan siyan ekrana gidiyor, burasi da cikmaz sokak. Iki gundur internetteki her tur cozumu denedim, hicbiri ise yaramiyor. Sizin verdiginiz linkleri deneyecegim ama masaustunde olsun klasorlerde olsun pek cok onemli dosyam var, silinmelerinden korkuyorum. Bu linkler onlara zarar verir mi? Ben de windows 7 kullaniyorum, cevabinizi bekleyecegim, tesekkurler.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba, bende de asagi yukari ayni sorun var. Bilgisayar baslagic onarmayi baslatiyor ama basarisiz oluyor. Sonunda iki secenek sunuyor: bilgisayari kapatmak yada yeniden baslatmak. Yeniden baslatsam da, acip kapasam da yine baslangic onarmayi aciyor ve boyle donguye giriyor. Eger windowsu normal olarak baslat dersem bilgisayar aciliyor, tekrar baslangic onarma veya windowsu normal olarak baslatma arasinda secim yapilan siyan ekrana gidiyor, burasi da cikmaz sokak. Iki gundur internetteki her tur cozumu denedim, hicbiri ise yaramiyor. Sizin verdiginiz linkleri deneyecegim ama masaustunde olsun klasorlerde olsun pek cok onemli dosyam var, silinmelerinden korkuyorum. Bu linkler onlara zarar verir mi? Ben de windows 7 kullaniyorum, cevabinizi bekleyecegim, tesekkurler.
Kardeşim masaüstündeki dosyaların silinmesinden korkuyorsan, dosyaların bir diske yedeğini almalısın.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Sizin verdiginiz linkleri deneyecegim ama masaustunde olsun klasorlerde olsun pek cok onemli dosyam var, silinmelerinden korkuyorum.
Başka bir bilgisayardan Xubuntu Live CD'si indirip diske yada USB'ye yaz. USB öneririm tabi.
Get Xubuntu « Xubuntu
Rufus - Create bootable USB drives the easy way
Xubuntu'yu kurmadan deneyin diye en üstte seçenek olacak. Seçersen diskin içine girebilirsin. D'ye yada harici bir diske USB'den bağlayıp dosyalarını kurtarıp Windows'a format at :)

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,629

Walter bishop123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, tavsiyeleriniz icin tesekkurler. Butun klasorleri D ve E disklerine yedekledim ve C diskine format attim. Ama simdi de BOOTMGR eksik hatasi veriyor. Yeniden acip kapamayi vs. denedim olmadi. Bunu nasil cozebilirim?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,165
Anladığım kadarıyla önyükleyici zarar görmüş ya da işletim sistemi silinmiş.
Bilgisayarınızı format DVD'sinden ya da Windows Onarım Diski'nden başlatıp "Başlangıç Onarımı" seçeneğini seçerek sorunu düzeltmeniz gerek.
Ayrıca dediğim şey için şuraya bakabilirsiniz.
“Bootmgr is Missing” Hatası Çözümü