Windows 7 64 Bit İsteyen?

Bu konuyu okuyanlar

serkan0661

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
64 Bit istesen bi dert istemesen başka dert..

Herşey iyi de bir programın sadece 32 Bit sürümü var, 64 Bit sürümü yoksa, yani sadece 32 Bit Windows'da çalışıyorsa ne yapmak lazım?

Sanal makine oluşturup 32 Bit sistem kurmanın dışında daha kolay bir yol bilen var mı? Alternatifler nelerdir?

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
W7 -64 bit zaten 32bitlik uygulamaları çalıştırabiliyor. Birşey yapmanıza gerek yok. Direkt kurun kullanın. Eğer sorun çıkartırsa özelliklerinden uyumluluk modu seçeneklerinden daha eski bir işletim sistemi seçerek çalıştırabilirsiniz. Yok yine olmadı derseniz. Windows 7 için çıkartılan xp mode özelliğini yükleyerek tamamen lisanslı bir xp üzerinde programınızı kendi işletim sisteminize kısayol yaparak çalıştırabilirsiniz. Yani seçenek çok.

serkan0661

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
W7 -64 bit zaten 32bitlik uygulamaları çalıştırabiliyor. Birşey yapmanıza gerek yok. Direkt kurun kullanın. Eğer sorun çıkartırsa özelliklerinden uyumluluk modu seçeneklerinden daha eski bir işletim sistemi seçerek çalıştırabilirsiniz. Yok yine olmadı derseniz. Windows 7 için çıkartılan xp mode özelliğini yükleyerek tamamen lisanslı bir xp üzerinde programınızı kendi işletim sisteminize kısayol yaparak çalıştırabilirsiniz. Yani seçenek çok.

Uyumluluk modu her programda pek fazla işe yaramıyor sanırım.

XP mode sanal makineyle aynı hesaba geliyor.

Sana makine için hangi programı önerirsiniz? Virtual Box bu işler için en iyisidir diyorlar ama kullanıcı deneyimlerine göre yorumları duymak iyi olur.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
O zaman VirtualBox öneririm. Çünkü Microsoft Virtual Pc; sanal makine için ayırdığın ram miktarı kadar rami hemen kullanıyor. Virtual box ta ise böyle bir durum yok. Sanal pc deki ram kullanımı arttıkça kendi ramin de o oranda artıyor. ve daha iyi performans veriyor.

Son mesajlar