Windows 7 2009da geliyor!

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Microsoft firması tarafından üreilen XP, Vİsta serisinin 3. olan Windows 7, sonunda piyasaya ne zaman çıkacağı belirlendi. Büyük umutlarla piyasaya çıkarılan Vistada beklenen olamayınca yetkililer çareyi yeni bir işletim sistemi hazırlamakta karar kıldılar.

Önceleri Blackcomb kod adını taşıyan yeni Windows daha sonra Vienna olarak adlandırılmıştı. Şİmdi ise Windows 7 olarak değiştirilen yeni işletim sistemi bakalım bizlere neler sunacak. Bilindiği üzere Vistada XP gibi patlama yapamayan Microsoft, bu yüzden hayal kırıklığını gidermek için Vistadan daha iyi, hızlı olan yeni işletim sisteminin ne zaman piyasaya çıkacağını açıkladı.
Microsoft uzun zamandır erken çıkacak bir işletim sistemi ile ilgili dedikoduları dün gece yaptığı bir açıklamayla onaylayarak Windows 7′nin 2009 yılında çıkacağını duyurdu. Bundan sonra çıkacak PC’leri hızlandırmayı ve kullanıcı deneyimini arttırmayı amaçlayan Vista Velocity programı için düzenlenen sunumda, Velocity’nin de 2009′un sonlarına doğru Windows 7′de yer alacağı açıklandı. Esas amaç, Windows 7′yi 2009 yazında hazır hale getirmek.

Kaynak

sersiler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sdn de vista 100 milyon adetten fazla sattı diye bir haber görmüştüm,Allahtan iyi satmamış:D Windows 7 hızlı ama final sürümüde öyle olacakmı bakalım...

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Vista tutmadı..

Bakalım bu nasıl birşey olacak..

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Buyursun gelsin merakla bekliyoruz

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yakında herhalde betası torrent sitelerine düşer...

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Yaw merak ediyorum. Xp nin devamımı olacak yani driver ve programlar aynen çalışacakmı bundada :)