Windows 2003 Server Kullanici izinleri

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaslar.Soyle bir problemim var,belki cok basit ama olmuyor iste.Bakalim sizlerden degisik yorumlar alabilcekmiyim ?

Bir klasor var,o klasore agada bulunan herkesin erisim hakki olmasini,degistirebilmesini istiyorum.fakat bu kisilerin dosya ve klasorleri silememeleri lazim.Bu sanirsam oldu da,Meselq yeni klasor ve dosya olusturdugumda,ona farkli bir isim verdigimde hata veriyor.
Bunu nasil halledebilirim?Yani ayarlar tam nasil olmali ?

yasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni oluşturduğun klasördede aynı yetkileri vermene rağmen mi hata oluyor? ayrıca nasıl bir hata oluyor biraz daha açabilirmisin ?

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Asagidaki gibi yaptim ayarlari.Bu sekildeyken,varolan bir dosyanin icerigini degistirebiliyorum,word belgesinin mesleq.ama Bu dosya yada klasorun adini degistiremiyorum.Degistirmeye kalktigimda,bu klasorun degistiremezsiniz,erisim hakkiniz yok diyor.Bu problemi nasil cozebilirim???

Aslinda olay su,hicbirsekilde dosya yada klasor silinsin istemiyorum,ama bunlar uzerinde herturlu degisiklik yapilabilsin.Bana boyle bir ayar sekli lazim :(

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
"change permission" Allow yaptiginda da degisen birsey yok.Problem devam ediyor.Yani benim bildigim kadariyla butun izinler burdan yapiliyor,bunun disinda baska bi yer yok.Peki hata nerde o zaman :(

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar cok acil,yok mu bi fikri olan arkladas? :(:(:(

yasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi şöyle yap istersen dosya üzerinde güvenlik kısmına gel orada gelişmişi tıkla orada izinler kısmında kullanıcı ekle ve orada "delete subfolders and files" ve "delete" deny seçip ok de sonra kapat daha sonra yine aynı yerde denetimler kısmına gel yine orada kullanıcıyı ekle aynı şekilde onlarada "delete subfolders and files" ve "delete" deny seçip ok de kapat ben şimdi aynı işlemi yaptım senin istediğin sonucu elde ettim bir dene istersen

(*)ReD(*)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran görüntüsüdne yukarıda for 2008 yazıyor? o nedir?

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yasir dedi ki:
şimdi şöyle yap istersen dosya üzerinde güvenlik kısmına gel orada gelişmişi tıkla orada izinler kısmında kullanıcı ekle ve orada "delete subfolders and files" ve "delete" deny seçip ok de sonra kapat daha sonra yine aynı yerde denetimler kısmına gel yine orada kullanıcıyı ekle aynı şekilde onlarada "delete subfolders and files" ve "delete" deny seçip ok de kapat ben şimdi aynı işlemi yaptım senin istediğin sonucu elde ettim bir dene istersen

Dedigini aynen yaptim, ama klasor icerisine bir `Yeni Klasor` olusturmaya kalktigim zaman `Yeni Klasor` adi altinda olusturuyor,ama farkli bir isim vermeye calistigimizda yetki yok diyor.Ayni sey WORD,EXELL yada bu tarz diger programlar icin gecerli.Olusturuyor ama ismini degistirmeme izin vermiyor.Ben bunda bir mantik goremiyorum :(
Birde soyle birsye farkettim,Wordte calisma belgesi uzerindeFarkli Kaydet dedigin zaman o zaman istedigin isimle kaydedebiliyorsun.
Nasil bir is bu,gel de anla :(

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
(*)ReD(*) dedi ki:
Ekran görüntüsüdne yukarıda for 2008 yazıyor? o nedir?
Burdaki `2008` Paylasima acmak istedigim Klasorun ismi.Onemli birsey degil yani :)

yasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
blackwhite dedi ki:
yasir dedi ki:

Dedigini aynen yaptim, ama klasor icerisine bir `Yeni Klasor` olusturmaya kalktigim zaman `Yeni Klasor` adi altinda olusturuyor,ama farkli bir isim vermeye calistigimizda yetki yok diyor.Ayni sey WORD,EXELL yada bu tarz diger programlar icin gecerli.Olusturuyor ama ismini degistirmeme izin vermiyor.Ben bunda bir mantik goremiyorum :(
Birde soyle birsye farkettim,Wordte calisma belgesi uzerindeFarkli Kaydet dedigin zaman o zaman istedigin isimle kaydedebiliyorsun.
Nasil bir is bu,gel de anla :(

isim değiştirmek için izin vermemesi izinlerle alakalı bir olay ne için izin verirsen ona göre işlem yapıyorsun farklı kaydet ile yaparsın çünkü sadece o dosya için deny verdiğin için başka bir isimle kayıt edebilirsin
bir kaç deneme daha yapalım o zaman tam sorununu çözmek için umarım birşeyler buluruz

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@yasir arkadasim, gosterdigim resme bakarmisin?butun izinler verilmis, daha ne izni vereyim?Nerden veeyim???:(

yasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi bir daha denedim sadece "change permissions"a izin vererek denermisin başka hiç birşeyi tıklamadan sadece ona ver bakalım düzelecek mi? bu işlemi güvenlik kısmında gelişmişi tıklayıp izinler kısmında yaparak dene

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yasir dedi ki:
şimdi bir daha denedim sadece "change permissions"a izin vererek denermisin başka hiç birşeyi tıklamadan sadece ona ver bakalım düzelecek mi? bu işlemi güvenlik kısmında gelişmişi tıklayıp izinler kısmında yaparak dene

Olmuyor,Olmuyor :(:(

Problem ayni :(

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Farklı bir yer yok buradan başka dediğin gibi,öncelikle change permissions kısmını işaretleme çünkü,onu işaretlersen folderlar üzerindeki haklarlada oynayabilirler.Win Server 2003 kurup hali hazır da bakmak lazım :)

Reaksiyon puanı
188
biraz yorumları okudum da sen bu server da administrator yetkisine sahip olduğuna emin misin?? eğer eminsen galiba anladığım kadarı ile folder'da permission inheritence var yani izinleri yukarıdan devir alma ilk önce onu kaldır daha sonra alt klasör'e izin değişikliği yapabilirsin...

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Talha Ertunç dedi ki:
herşeyi allow yap

Herseyi Allow yapmam isime gelmiyor.Ben dosyalarin silinsin istemiyorum...O zaman normal share yaparim olur biter..

ouzouz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar unutmayalım ki yasaklar her zman baskındır. ilk actığın klasörde değiştirme yetkisi vermessen içine acacağın klasörlerde de o yetkiyi verebileceğin alanı arayamassın ve karsına ' acsess denied ' hatası alırsın bunu yapabilmek için ya kök klasöre izin vereceksin ya da kök klasörün yanına farklı bir isimle klasör acıp alternatif olusturacaksın..