Haber Windows 11 yükleyeceklere dikkat: Kötü amaçlı yazılım yükleyebilirsiniz!

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
İnsanlar sahte Windows 11 yükleyicilerinden kötü amaçlı yazılım alıyor

Amerikalı yazılım şirketi Microsoft, geçtiğimiz ay yeni "Windows 11" işletim sistemini tanıtmıştı. Bir çok kullanıcı Windows 11 işletim sistemini denemek için -bilmeden- kötü amaçlı yazılımı yüklemeye başladı. Peki nedir bu yazılım?

"86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe" dosyasına dikkat!

"86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe " adlı dosyaya dikkat edin. Bir çok kullanıcı "windows 11 build 21996.1 x64" yazan yere inanarak bilgisayarına kötü amaçlı yazılımı yüklüyorlar. 1.75 GB olan bu dosya, normal yükleme ekranı gibi geliyor. İçerisinde sunulan anlaşmayı onaylarsanız, arka planda çalışan bir çok kötü amaçlı yazılımın yüklendiğini göreceksiniz. Peki, orijinal bir "Windows 11" isosunu nereden indirebiliriz?

Orijinal Windows 11 isosunu nereden indirebiliriz?

Bilgisayarınız "Windows 10" işletim sistemine sahip ise, Windows 11'i kolayca yükleyebilirsiniz. İlk olarak, "Windows 10" işletim sisteminizde olan, "Ayarlar" uygulamasını açın.

Ekran Alıntısı.PNG

En altta bulunan "Güncelleştirme ve Güvenlik" seçeneğine basın ve karşımıza aşağıdaki bir sekme karşımıza çıkacak.

Ekran Alıntısı 2.PNG

Sol en altta bulunan "Windows Insider Programı" seçeneğine tıklayın

Ekran Alıntısı 3.PNG

Karşımıza çıkan sekmede "Başla" butonuna basarak, "Windows Insider Programı"na kayıt olabilirsiniz. Bir zaman geçtikten sonra size bir güncelleme gelecektir. Gereken güncellemeyi yaptıktan sonra, karşımıza "Windows 11" çıkıyor!

Son düzenleme:

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Eğer bilgili değilseniz zaten windows 11 kurmaya dahi çalışmayın. Daha yayınlanmadı yayınlanmasını bekleyin.