Haber Windows 11 Ile Birlikte Yeni Gelen Özellikler!

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Bugün yayınlanan Microsoft etkinliği ile birlikte, Windows 11 resmen tanıtıldı!

windows11event_000719.0.jpg

Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bugün yaptığı etkinlik ile, Windows 11'i resmen tanıttı. Yeni Windows 11 ile birlikte, bir çok yenilik bizleri karşılıyor. Gelin birlikte, yeni özelliklere yakından bakalım.

Windows 11 ile birlikte, masaüstü değişime girdi

Ekran Alıntısı.PNG

Geçtiğimiz aylarda iptal edilen Windows 10X'in ardından, Windows 11 development sürümü sızdırılmıştı. Development sürümündeki masaüstünü bulunduran Windows 11, bir çok kişi tarafından MacOS'e benzetildi.

Yeni Windows 11 ile birlikte, bildirimler değişti

2.PNG

3.PNG

7.PNG

Microsoft'un iptal ettiği Windows 10X projesinde bulunan yeni bildirim çubuğu, Windows 11 ile birlikte geliyor.

Pencereler değişime giriyor

4.PNG

Yeni Windows 11 ile birlikte, pencere kenarları daha modern ve daha şık gözüküyor.

5.PNG

Yeni Windows sürümü ile birlikte, sekmeleri istediğimiz boyutta ayarlayabiliyoruz.

6.PNG

İstediğiniz masaüstünü seçebiliyorsunuz

9.PNG

Windows 11 ile birlikte oluşturduğunuz, masaüstünü seçebiliyorsunuz. Bence, Windows 10'a göre daha kullanışlı bir özellik olmuş.

Widgetler geri geliyor

79gmudr.PNG

Windows 7'de bulunan bu özellik, Windows 11'e geliyor. Yeni widget özelliği ile birlikte, haberleri okuyabilir, hava durumunu takip edebilirsiniz.

Sesli yazma özelliği geldi​

11.PNG

Çoğu mobil cihazlarımızda bulunan bu özellik, sonunda Windows 11'e geliyor. Bu özellik sayesinde, derste öğretmeninizin söylediklerini, kolayca not alabileceksiniz.

Yeni oyun özelliği geldi

12.PNG

Yeni Windows sürümü ile birlikte, yeni oyun özelliği geldi. Yeni oyun özelliği sayesinde, oyununuzu kaliteli oynayabileceksiniz.

Xbox ile alakalı yenilikler

13.PNG

Xbox uygulaması, artık Windows 11 ile entegre geliyor. Bir çok oyunu, Xbox uygulamasında kolayca bulabileceksiniz.

8jlbhkn.PNG

Günümüzde bir çok oyunu artık, bulut tabanlı uygulamalar sayesinde oynayabiliyoruz. Xbox uygulaması ile birlikte, oyunları bulut tabanlı oynayabileceksiniz.

Windows Mağazası ile alakalı önemli değişiklikler

15.PNG

Microsoft mağazasının tasarımı tamamen değişti. Artık, uygulamalara daha kolay ulaşabiliyorsunuz.

16.PNG

Windows 11 ile alakalı en güzel güncelleme ise, Microsoft mağazasından, istediğimiz mobil uygulamaları yükleyebiliyoruz. Bir çok kişi, Windows 11'e ".apk" dosyası yüklenebildiğini iddia etmekte. Windows 11'in tam sürümü çıktığında, ".apk" dosyasının yüklenip, yüklenemeyeceğini göreceğiz.

Windows 11'in sistem özellikleri neler?​

Gel gelelim, yeni Windows 11'in sistem özelliklerine. Windows 11'i yükleyebilmemiz için; 1 GHz veya daha üstü GHz, çift çekirdek veya daha fazla çekirdek sayısı ve en az 4 GB RAM istemekte.

Peki, yeni Windows 11 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum :)

Ekli dosyalar

• 7.PNG
    7.PNG
    78.4 KB · Görüntüleme: 90

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Ben çok beğendim. Daha estetik bir hâl almış. Sonunda mağazaya da el atmalarına sevindim. Kullanan arkadaşların dediği gibi Windows 10'a kıyasla daha akıcı ve stabil bir şekilde karşımıza çıkarsa mükemmel olur.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Ben çok beğendim. Daha estetik bir hâl almış. Sonunda mağazaya da el atmalarına sevindim. Kullanan arkadaşların dediği gibi Windows 10'a kıyasla daha akıcı ve stabil bir şekilde karşımıza çıkarsa mükemmel olur.
Forumda bir kişi win 10 dan daha stabil diyordu adını unuttum

Son mesajlar