Soru Windows 11 e geçmek mantıklımı?

Bu konuyu okuyanlar

Aslantaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Ben de amd için çıkacak güncellemeden sonra geçmeyi düşünüyorum. Kapladıgı alan olarak win10 dan 2-3 kat daha büyük görünüyor... Bakalım deneyip görecegiz.

kurnaztilki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Teknolojik gelişmeler çok hızlı olduğu için bazı konuların adapte olması daha yavaş kalabiliyor (güvenlik ve performans sorunları vb.)
O yüzden genellikle son çıkan sürümlerin 1 alt versiyonunu almış veya kullanmışımdır.
Fiyat performans olarak da daha güvenli bir yöntem bu.
Örn: İphone 11'in 12 den daha iyi fiyat performansa sahip olması (şahsi fikrimdir, değerlendirebilirsiniz)
Acele etmeyin, tüm sorunları (bazı donanımlarla sorunları mevcut) çözüldükten sonra gönül rahatlığıyla geçiş yapın derim. :)

johnnydoe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
AMD işlemcilerde ön bellek gecikmesinin artması dışında, bazı enstantene donanımlarda sorun olabiliyor. Mesela bendeki 280'lik Optane stick, nerdeyse SATA performans seviyelerine düştü. Fabrikası kapandıgı ve güncelleme gelmedigi / kaç kişinin sahip oldugu düşünüldügünde kolay kolay düzeltilecek bir şey olmadıgından gerekmedikçe tekrar Win 11 kurmayacagım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Bende hiçbir sıkıntı yok. Sadece 4800h olan laptopta oyunlarda fps düşüşü var biraz. Birde gene laptopda sağ alttaki wifi ses pile tıklayınca anlık bazen donma oluyor. Ram kısmında da sorun çıkarabiliyormuş sonuçta yeni sistem ama kapatırlar.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,598
Gerek var mı arkadaşlar öyle çok bariz bir görüntü açısından olsun genel anlamda olsun fark var mı

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Benim kullandığım bilgisayar 7 yıllık bir bilgisayar, bu yüzden TPM 2.0 ve işlemci desteği konusunda uyarı alıyorum ve haliyle Windows 11'e geçemiyorum. Eğer geçebilecek olsam da direkt geçmezdim, bir süre beklerdim. Mutlaka hatalar vardır, bu hatalar düzeltilir. Tam olarak sistem oturur, ondan sonra yüklemek daha mantıklı olur yani bence acele etmemek lazım.

Son mesajlar