Windows 10'da farklı uygulamaları farklı WiFi ile çalıştırabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Ogudeg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.

Evde internet var ancak online oyunlarda vs. çok fazla ping olduğu için telefon internetine bağlanıp oynuyorum. Aynı zamanda Discord, Spotify gibi uygulamalar kullanmak zorunda da kalıyorum ancak bu durumda mobil interneti çok fazla kullanmış oluyorum. Oyunu telefonumdan paylaştığım internetle oynayıp diğer uygulamaları evdeki WiFi ile kullanmam mümkün müdür?

Biraz kurcaladım ForceBindIP isminde bir uygulama varmış. Ancak gördüğüm kadarıyla ethernet kablosu ile WiFi'ı ayrı kullanan rehberler var ve eski çoğu. İki farklı WiFi ile bu yöntem işe yarar mı? Veya farklı bir yöntem var mıdır?

Teşekkürler.

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ben ForceBindIP win7 de 5-6 ay kullandim. yalniz wifi olarak degilde usb kabloyla telefonun internetini sizinde dediginiz gibi oyunlarda kullaniyordum Ayni anda evdeki sabit internet modeminde kablolu olarak farkli uygulamalarda kullaniyordum.

Herhangi bir sıkıntı olmamıştı.

Ogudeg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben ForceBindIP win7 de 5-6 ay kullandim. yalniz wifi olarak degilde usb kabloyla telefonun internetini sizinde dediginiz gibi oyunlarda kullaniyordum Ayni anda evdeki sabit internet modeminde kablolu olarak farkli uygulamalarda kullaniyordum.

Herhangi bir sıkıntı olmamıştı.
Kullandığım telefon Xiaomi, kablo ile paylaşamıyorum interneti. iPhone kullanırken mümkündü ama bunda olmuyor sanırım.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,731
Bildiğim bir şey varsa sanal wifi programlarını kurcalamanın mantıklı olmadığı. En son ara sıra 5dk da bir birkaç saniyeliğine gidip gelen wifi sorunu yüzünden bilgisayarıma format atmıştım anca düzelmişti yoksa komut istemi, firewall, sıfırlamak, kablosuz sürücüsünü silip yüklemek falan etki etmemişti

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Merhaba.

Evde internet var ancak online oyunlarda vs. çok fazla ping olduğu için telefon internetine bağlanıp oynuyorum. Aynı zamanda Discord, Spotify gibi uygulamalar kullanmak zorunda da kalıyorum ancak bu durumda mobil interneti çok fazla kullanmış oluyorum. Oyunu telefonumdan paylaştığım internetle oynayıp diğer uygulamaları evdeki WiFi ile kullanmam mümkün müdür?

Biraz kurcaladım ForceBindIP isminde bir uygulama varmış. Ancak gördüğüm kadarıyla ethernet kablosu ile WiFi'ı ayrı kullanan rehberler var ve eski çoğu. İki farklı WiFi ile bu yöntem işe yarar mı? Veya farklı bir yöntem var mıdır?

Teşekkürler.

Harici bir usb wifi dongle alıp yapabilirsin.

Ogudeg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harici bir usb wifi dongle alıp yapabilirsin.
Çok iyiymiş. Yazılımsal olarak oldukça karışık gelmişti. Bu yöntem ile ikisine bağlandıktan sonra direkt Windows'un ağ ayarlarından kısıtlamaları yapabilirim herhalde değil mi hocam? WiFi 1 şu uygulamaları kullanmasın, WiFi 2 şunları kullanmasın gibi.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Çok iyiymiş. Yazılımsal olarak oldukça karışık gelmişti. Bu yöntem ile ikisine bağlandıktan sonra direkt Windows'un ağ ayarlarından kısıtlamaları yapabilirim herhalde değil mi hocam? WiFi 1 şu uygulamaları kullanmasın, WiFi 2 şunları kullanmasın gibi.

Windows 10 içerisinde bunun ayarı var mı bilmiyorum ama mutlaka tool'u vardır hocam