Windows 10'da aynı anda başlayan çeşitli sorunlar.

Bu konuyu okuyanlar

daghanerdonmezz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Yeni topladığım bilgisayarımı yaklaşık 2 haftadır sorunsuzca kullanıyordum fakat dün akşam başlayan ve hala yenilerini keşfettiğim bir dizi sorunla karşılaşmaya başladım.

- Görev çubuğundan yapılan arama çalışmıyor. Sadece yükleniyor gibi gözüküyor ama asla bir sonuç bulmuyor hata da vermiyor.
- Ayarlardayken Sistem, Cihazlar, Hesaplar gibi ilk çıkan alt başlıkları normal olarak açabilirken, örneğin hesapların altındaki "Your Info" kısmına giremiyorum. Ekran sadece beyaz kalıyor. (İngilizce kullandığım için yanlış çevirmek yerine ingilizcesini yazdım.)
- Discord'u açmaya çalışırken yüklenme ekranında kalıyor. Yüklenme ekranını kapatsam bile 10-15 dakika sonra bir anda kendiliğinden açılıyor.
- Masaüstümdeki oyun kısayollarının logoları kayboldu. Masaüstü klasöründe internet kısayolu şeklinde gözükmeye başladılar. Oyunlar Steam üzerinden normal çalışırken, masaüstünde tıklayınca hiçbir şey olmuyor. 10-15 dakika sonra bir anda sanki o an tıklamışım gibi normal şekilde açılıyorlar. Kısayolların özellikleri de aynı şekilde 10-15 dakika sonra açılıyor.
- Bilgisayarı her açtığımda chrome uygulamasından ve bütün internet sitelerinden çıkış yapmış olarak buluyorum.
- Bilgisayarı her açtığımda Epic Games uygulamasından çıkış yapmış oluyorum.

Uygulamalar ve oyunlar açıldığında herhangi bir performans düşüşü yok. Normal çalışıyorlar. Yabancı forumlarda insanlar HDD'min bozuk olabileceğini söylediler fakat sıkıntı şu ki yukarıda bahsettiğim Windows, Chrome, Epic Games gibi uygulamalar SSD'de Oyunlarım ve Discord HDD'de. Yani sorun ya donanımsal değil ya da hem SSD'm hem de HDD'm aynı anda bozuldu.

Reaksiyon puanı
602
- Görev çubuğundan yapılan arama çalışmıyor. Sadece yükleniyor gibi gözüküyor ama asla bir sonuç bulmuyor hata da vermiyor.
Windows + X tuşlarına basın ve açılan menüden "Komut İstemi (Yönetici)" öğesine tıklayın. Yönetici izinlerine DSIM (Disk Image Servicing and Management) aracı için ihtiyacınız var.
Komut satırı ekrana geldikten sonra şu komutu kopyalayıp yapıştırın:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth