Windows 10 Yeni Güncelleme Rezaleti Ve Sorunlar! (24 Ocak 2017)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar bu sabah itibariyle uzun bir güncelleme geldi ve yükledim. Eminim size de gelmiştir. Ancak bilgisayari mahvetto yeni güncelleme.
- En büyük sorun Fn+F9 kombinasyonu çalışmıyor Asus laptopta bu sürümle, kisaca TouchPad i kapatamıyorum.
-Oyunlarda (Lol) 130 FPS alirken, bu sürümle maximum 60 fps alıyorum sanki sabitlenmiş gibi 61 fps dahi olmuyor ayarlari en yükseğe alsam da.
-Alt Tab kombinasyonu eskisi gibi seri çalışmıyor sanki yavaslamis gibi bilgisayar.
-Açılırken kilit ekranindan parola ekranina gecis daha uzun sürüyor.

Kisaca bilgisayarın Allah belasini verdi, ne sistemi geri yukleyebiliyorum ne de bu sorunlara çözüm bulabiliyorum. Yapacaklari guncellemeyi de, orijinal windows kullananda kabahat. İçine etti atti bilgisayarın, sizin çözüm oneriniz ya da yukleyen vs var mi?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Game DVR kapat ayarlardan konularımda vardı modken açmıştım eski fps ne dönersin. Fn konsuunda bir şey diyemeyeceğim eski sürümünü kur touchpadin.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Game DVR kapat ayarlardan konularımda vardı modken açmıştım eski fps ne dönersin. Fn konsuunda bir şey diyemeyeceğim eski sürümünü kur touchpadin.

Tam konu linki var mı hocam ya da nasıl kapatılacağı ayarları kurcaladım da göremedim

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Arkadaslar bu sabah itibariyle uzun bir güncelleme geldi ve yükledim. Eminim size de gelmiştir. Ancak bilgisayari mahvetto yeni güncelleme.
- En büyük sorun Fn+F9 kombinasyonu çalışmıyor Asus laptopta bu sürümle, kisaca TouchPad i kapatamıyorum.
-Oyunlarda (Lol) 130 FPS alirken, bu sürümle maximum 60 fps alıyorum sanki sabitlenmiş gibi 61 fps dahi olmuyor ayarlari en yükseğe alsam da.
-Alt Tab kombinasyonu eskisi gibi seri çalışmıyor sanki yavaslamis gibi bilgisayar.

Kisaca bilgisayarın Allah belasini verdi, ne sistemi geri yukleyebiliyorum ne de bu sorunlara çözüm bulabiliyorum. Yapacaklari guncellemeyi de, orijinal windows kullananda kabahat. İçine etti atti bilgisayarın, sizin çözüm oneriniz ya da yukleyen vs var mi?
Memnun degilseniz illaki eski versiyonu yedeklemistir (Windows.old) geri donun.

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bende aynı sorunları yaşıyorum hatta notebook da Asus marka bilgisayar resmen felç oldu sıfır performans hepe choremiyi açtımı Allah sabır versin oluyo.. ne yapsakki acaba

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
bende aynı sorunları yaşıyorum hatta notebook da Asus marka bilgisayar resmen felç oldu sıfır performans hepe choremiyi açtımı Allah sabır versin oluyo.. ne yapsakki acaba
Bilmiyorum perisan etti bilgisayari yav, bu Microsoftun yazilim ekibi gerizekalı herhalde.
Touchpadi kapatmanin yolunu dahi bulamadim şimdi manuel de kapanmıyor.

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477

Güncelleştirme bu mu ?

• x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 10 Version 1607 Güncelleştirmesi (KB3211320).

Güncelleştirme Kaldırma bölümünden yüklü güncellemeyi kaldırabilirsin.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Sorunların fps sorununu yukardaki arkadaşın verdiği linkten kapattim ve geforce experience da paylasimi kapattım 120 fps de kilitlendi bu sefer.
Touchpad sorununu ise asus smart gesture uygulamasini silip tekrar yükledim öyle çözdüm

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,200
Boşuna demiyorum windows 10 kullanmamalıyız diye. Kullanacaksak mümkünse windows 7 home sürümlerinden biri kullanılabilir.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Boşuna demiyorum windows 10 kullanmamalıyız diye. Kullanacaksak mümkünse windows 7 home sürümlerinden biri kullanılabilir.
Windows 8.1 de stabil bir windows...
--- Gönderi Güncellendi ---
Güncelleştirme bu mu ?

• x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 10 Version 1607 Güncelleştirmesi (KB3211320).

Güncelleştirme Kaldırma bölümünden yüklü güncellemeyi kaldırabilirsin.
Ben guncelledim suan kasma donma vs. yasamiyorum.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Yalnız Windows 7 'nin Home sürümünde şu Gpedit.msc'nin olmaması problem. Tabi sonradan Gpedit.msc yüklenebiliyor ama ne kadar işe yarar bilmiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben format atıp Windows 7 yüklediğimde genellikle Windows Update'yi kapatırım ve bir daha da çalıştırmam. Size güncellemeyin demiyorum. Lakin şöyle bir düşünün siz online bir oyun oynuyorsunuz ve arka planda internetinizi sömüren bir Windows Update'yi ve bunun sonucunda oynadığınız online oyundaki lagları ve pingi düşünün. Yani diyeceğim şudur:
Her zaman Windows Update'yi çalıştırmaktansa arada bir(örneğin birkaç günde bir veya haftada bir) çalıştırmanız.

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar şöyle bişi oldu ekran sürekli donuyordu güncellemeden sonra dedim bi ekran kartı driverini güncelleyeyım sorun düzeldi hiçbir kasma vs kalmadı bilgisayarda

claus05

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Microsofta suç atmaktansa kendinizi geliştirin arkadaşlar.
Sorun yaşayan arkadaşlar ilk olarak Windows 10'u yükseltme yaparak kurdular ise temiz kurulu yapsınlar.
Chipset ve GPU sürücüleri en güncel hale getirip ve BIOS güncellesinler.

Reaksiyon puanı
16,118
ne oluyor? benim kinde sıfır sorun windows 10 gelmiş geçmiş en iyi windows sürümüdür pcnizdeki hatayı düzeltip tekrar deneyin...