Soru Windows 10 vs 11: Oyunlarda hangisi daha iyi?

Bu konuyu okuyanlar

Benarda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar merhabalar Windows 11 geçmeyi düşünüyorum ama intermetteki bazı insanlar oyun performansında düşüşler yaptığını söylüyorlar çoğu zaman valorant oynuyorum ryzen 3 2200g işlemcim var 11'e geçersem fps kaybı yaşar mıyım şimdiden teşekkürler

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Windows 10 da kalman şuan için daha sağlıklı. Güncel işletim sistemi olarak geçmen mantıklı olsada, W11 hala kararsız çalışan bir sürüm.

Son patchler ile düzeltmelerden bahsediliyor fakat bir süre daha başarılı bir şekilde çalışan W10'da kalmanız daha doğru olacaktır.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba,

Windows sürümlerini oyun bazında ele alacaksak eğer bu değişken bir durum. Zira, bazı oyunlar W11 üzerinde W10'a kıyasla daha fazla FPS verdiği gibi bazı oyunlarda da durum tam tersi olabiliyor. Ama genele baktığımız zaman aynı makineden ve bileşenlerden bahsediyoruz, aynı internet çıkışından bahsediyoruz. Hâl böyle olunca, alacağımız FPS değeri iki edisyon arasında 5 ya da 10 sayı fark ettiriyor.

indruppel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
çok bi farkı olmaz, yanında gelen zibilyon tane şeyi kapatmanız yeterli olacaktır. dws öneririm.