Windows 10 USB format atamıyorum, BOOT menüsünde eksik var

Bu konuyu okuyanlar

WindigoS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başlıkta ve alttaki resimde de göreceğiniz üzere BIOSta Boot menüsünde "Boot Options" gibi seçenekler yok.
Bilgisayarımı daha öncesinde Ayarlar->Güncelleştirme ve Güvenlik->Kurtarma kısmından sıfırlamayı denedim ancak hata verdi ben de USBden format atayım dedim. Şimdi de karşıma böyle bir sorun çıkıyor. İnternette ufak bi araştırma yaptım ama konuyla alakalı hiç bir şey bulamadım, bir çözümü yok mudur bu durumun?
UEFI de denedim, MediaCreationTool da denedim yok yine aynı sonuç yine aynı sonuç.

Bilgisayarımın marka ve modeli
Acer Nitro5 AN515-51

Özellikleri
1050ti 4gb
i7 7700hq
16gb ddr4 2400
256SSD
1TB HDD
Anakartı da böyle gösteriyor ?
1586016881865.png

adadada.png

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928
Başlıkta ve alttaki resimde de göreceğiniz üzere BIOSta Boot menüsünde "Boot Options" gibi seçenekler yok.
Bilgisayarımı daha öncesinde Ayarlar->Güncelleştirme ve Güvenlik->Kurtarma kısmından sıfırlamayı denedim ancak hata verdi ben de USBden format atayım dedim. Şimdi de karşıma böyle bir sorun çıkıyor. İnternette ufak bi araştırma yaptım ama konuyla alakalı hiç bir şey bulamadım, bir çözümü yok mudur bu durumun?
UEFI de denedim, MediaCreationTool da denedim yok yine aynı sonuç yine aynı sonuç.

Acer Nitro5 AN515-51

Özellikleri
1050ti 4gb
i7 7700hq
16gb ddr4 2400
256SSD
1TB HDD
Ekli dosyayı görüntüle 92001
Ekli dosyayı görüntüle 92005
Boot Mode'yi UEFI yapın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acer Nitro5 AN515-51

Özellikleri
1050ti 4gb
i7 7700hq
16gb ddr4 2400
256SSD
1TB HDD
Ekli dosyayı görüntüle 92001
Ekli dosyayı görüntüle 92005
UEFI yazdırdınız değil mi? UEFI yazdırıp BIOS'tan USB'nizi seçin. Ayrıca USB orada göremediniz mi? Ama UEFI olarak kurun.

WindigoS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Boot Mode'yi UEFI yapın.

UEFI yazdırdınız değil mi? UEFI yazdırıp BIOS'tan USB'nizi seçin. Ayrıca USB orada göremediniz mi? Ama UEFI olarak kurun.
Alttaki disklere veya USBye gelip entera bastığım zaman herhangi bir şey olmuyor.
Rufus ile UEFI yazdırıp denedim yine bir şey değişmedi malesef, BIOS olarak denedim yine olmadı.
Dediğiniz gibi Boot Mode UEFI yaptım f10 basıp yeniden açtım şimdide No Bootable Device yazısı alıyorum ekranımda.(öncesinde tekrar Rufus ile UEFI yüklemesi yaptım usbye). BIOSu açtığımda ise Boot menüsünde Diskler ve usb sürücüm gözükmemekte

Ekli dosyalar

• PicsArt_04-04-08.05.07.jpg
    PicsArt_04-04-08.05.07.jpg
    81.2 KB · Görüntüleme: 141

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928
Alttaki disklere veya USBye gelip entera bastığım zaman herhangi bir şey olmuyor.
Rufus ile UEFI yazdırıp denedim yine bir şey değişmedi malesef, BIOS olarak denedim yine olmadı.
Dediğiniz gibi Boot Mode UEFI yaptım f10 basıp yeniden açtım şimdide No Bootable Device yazısı alıyorum ekranımda.(öncesinde tekrar Rufus ile UEFI yüklemesi yaptım usbye). BIOSu açtığımda ise Boot menüsünde Diskler ve usb sürücüm gözükmemekte
Elinizde başka USB bellek var mı? Var ise EFI Shell atın ve kurulumu USB nizden elinizle açın.

WindigoS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Elinizde başka USB bellek var mı? Var ise EFI Shell atın ve kurulumu USB nizden elinizle açın.
Bu USB bellek ile yapsam olmaz mı?

BIOSum güncel olmadığından olabilir mi acaba?
Burada BIOS/Firmware kısmında birsürü indirme linki vs mevcut ve ben hiçbirine dokunmadım ?

Farklı bir USB girişine takıp denediğim zaman oldu, şimdi de SSDe yüklemek istediğimde böyle bir gata veriyor

Ekli dosyalar

• PicsArt_04-04-08.59.53.jpg
    PicsArt_04-04-08.59.53.jpg
    118.6 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928

Burada BIOS/Firmware kısmında birsürü indirme linki vs mevcut ve ben hiçbirine dokunmadım ?

Farklı bir USB girişine takıp denediğim zaman oldu, şimdi de SSDe yüklemek istediğimde böyle bir gata veriyor
Komple sil deyin her şeye.

Sizin discord vs. var mı? Öyle ise size yardım ederim detaylı olarak. Sorunu çözmek için.

WindigoS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dediğiniz gibi hepsini sildim sonrasında videoda anlatıldığı gibi yaptım hiç bir problem kalmadı hallettim. Sağolun yardımlar için