Windows 10 Ses Gelmiyor / Format Attım Çözülmedi!

Bu konuyu okuyanlar

j.ceasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Windows 10 hoparlörden ses gelmiyor, internette bir çok çözümü denedim, sürücüyü güncelledim, yeniden başlattım, sürücüyü kaldırıp yeniden kurdum fayda etmedi. Powershell ve Windows onarım diski ile onarım yaptım fakat hata bulunamadı. Anakart, BİOS vs... güncelledim, değişen bir şey olmadı. Daha bir çok yönetimi denedim sorun değişmedi. En son format attım, hala aynı. Güvenli modda başlattım, ses burada da gelmiyor. Atladığım bir yer varsa, ya da daha önce bu tarz bi sorunla karşılaşan biri çözümü paylaşırsa sevinirim.

Fatihucr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Daha onceden usb girisli veya normal bir kulaklik taktin mi ben laptop icin yeni bir kulaklik almistim ve bnimde sadece kulaklik takinca ses geliyodu.hoparlor ses vermiyordu.dts audio adli programi indirdim ve varsayipan aygiti hoparlor sectim duzeldi.eger kulaklik takinca da ses geomiyorsa nasil duzelir blimiyorum

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Masaüstü ise AUX girişi sıkıntılı olabilir. Laptop ise hoparlör soketi anakarttan ayrılmış olabilir.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Canlı-Live USB herhangi bir linux sürümünü (ubuntu olabilir) kurulum yapmadan (try/dene) yapabilirsin; sorun donanımsal mı bir fikir verebilir.

Gereksinimler
Minimum 2 GB boyutunda boş USB bellek
Rufus
Ubuntu 18.04.1 LTS