Windows 10, programlar açılıyor fakat ekrana gelmiyor!

Bu konuyu okuyanlar

seyithe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba millet ben 1 hafta önce bir ekran kartı aldım (RX 550 2gb çift fan) ve sistemime taktım. Sistemimdeki psu 300w. Çalıştırdıktan sonra bilgisayar ekran kartını algılamadı ilk başta, ben de eski kartımın driverlarını silip, driver booster aracılığı ile sistemimdeki grafik arabirimi ile ilgili olan yazılımları güncelledim ve sorunum böyle çözüldü, ilk başta CS:GO açtım ve 1080p orta ayarlara getirdim ve 25-30 fps alıyordum bu normal midir? Konunun Windows başlığı altında olmasının sebebi ise 2-3 gün önce kardeşim bilgisayar oynarken ne yaptıysa bilmiyorum artık, bilgisayarı açmış ama troubleshooting, advanced options, ... menüsü gelmiş işte ben de birşey yapmadan windows a devam et e tıkladım ama windows u açıldığında masaüstümde hiçbir şey yoktu sadece görev çubuğundakiler duruyordu, ben de çalıştır komutunu denedim (diğer programları da denedim) görev çubuğunda açık gözükmesine rağmen tıkladığımda ekranda gözükmüyordu, ben de bu sabah troubleshooting den sistem geri yüklemeyi başlattım tarihini de bu sorunun olmadığı bir tarih seçtim 3 gün öncesine (zaten 4 seçeneğim vardı) 2-3 saat sonrasında da ekrana üzgünüz ama olmadı mesajı geldi, ben de bilgisayarı kapattım. Bu sorunu format atarak çözebilir miyim veya format atmadan nasıl çözerim? Format atmak da istemiyorum çünkü çok önemli dosyalarım, belgelerim var. Ayrıca format atarsam oyunlardan daha fazla verim alırmıyım çünkü bilgisayarımda kullanmadığım çok program vardı ve diskin neredeyse tamamı doluydu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Format at.Silmeden atarsan,programlar ve belgelerin durur.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Driver Kendı Sıstesınden ındırıp Guncellesen Bu Tarz sorun olmayabılırdı, Cunku Driver ceken Programlar genelde Fos Oluyor.

Çözüme Gelınce = Linux Life Veya Windows pe Li sıstemler ile Dosyalarını alabılırsın..

Kaynak Bır Usb ıle yazdırıp Sıstemını Kurtarma sansın var En azından Belgelerını alırsın, Tam durumu Bılmedıgım ıcın Komut veya Bır ıslem yaptırmak ıstemedıgımden En gercerlı Yol Budur..

seyithe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler arkadaşlar, sistem geri yüklemeyi tekrar açıp bu sefer biraz daha geç tarihe verdim 2-3 saat bekledikten sonra bilgisayar açıldı, format atarsam eğer performansta nasıl bir artış olur peki

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ayarlar>Sistem>Hakkında>Windows özellikleri
kısmını paylaşır mısın?

Edisyon, Sürüm ve İS Derlemesi bilgilerini görelim.

ben de eski kartımın driverlarını silip, driver booster aracılığı ile sistemimdeki grafik arabirimi ile ilgili olan yazılımları güncelledim ve sorunum böyle çözüldü,
AMD grafik kartı sürücünüzü AMD Destek sayfasından indirip yükleyin. Driver Booster vb. harici programlar kullanmayın.

ilk başta CS:GO açtım ve 1080p orta ayarlara getirdim ve 25-30 fps alıyordum bu normal midir?
Belki bir fikir verebilir.

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=4RliC2kmMmw

format atarsam eğer performansta nasıl bir artış olur peki
Format atmadan önce şuraya da bakın.

Bunlara ek olarak:

Ayarlar>Uygulamalar>>Uygulama ve Özellikler
Gerekli olmayan uygulamaları kaldırın.

Ayarlar>Gizlilik>Arka Plan Uygulamaları
etkin olarak kullanmadığınız Microsoft Store uygulamalarını sistem kaynaklarını boşa harcamasın diye bunları KAPALI konuma getirin.

ÖNEMLİ: Bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları Microsoft Store'den veya güvenilir web kaynaklarından indirip yükleyin.

seyithe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlar>Sistem>Hakkında>Windows özellikleri
kısmını paylaşır mısın?

Edisyon, Sürüm ve İS Derlemesi bilgilerini görelim.

AMD grafik kartı sürücünüzü AMD Destek sayfasından indirip yükleyin. Driver Booster vb. harici programlar kullanmayın.

Belki bir fikir verebilir.

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=4RliC2kmMmw

Format atmadan önce şuraya da bakın.

Bunlara ek olarak:

Ayarlar>Uygulamalar>>Uygulama ve Özellikler
Gerekli olmayan uygulamaları kaldırın.

Ayarlar>Gizlilik>Arka Plan Uygulamaları
etkin olarak kullanmadığınız Microsoft Store uygulamalarını sistem kaynaklarını boşa harcamasın diye bunları KAPALI konuma getirin.

ÖNEMLİ: Bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları Microsoft Store'den veya güvenilir web kaynaklarından indirip yükleyin.
AMD Yazılımında grafik kartımın son sürümde olduğu yazıyor, zaten driver booster ile değil AMD nin kendi sitesinden indirmiştim güncellemeyi ama işlemcim gereğinden fazla ısınıyor galiba. (değerlerine bakmadım ama elimi 10 saniye bile tutamıyorum metal bölgesinde) Ayrıca gereksiz uygulama kullanımım yok, çoğu gerekli uygulama yani devre dışı bırakabileceğim bir uygulama yok, sistemimden kaldırmak istediğim bir program da yok. Film-dizi arşivim var yaklaşık 300gb lık bir yer kaplıyor, torrent ile indirip kurmadığım pek çok oyun ve program da var. Yapmak istediğim birkaç dosyayı kurtarıp format atmak fakat formatın performası etkileyeceğinden emin olsam atardım, bilgisayarımı 3 yıldır kullanıyorum neticesiyle gereksiz dosya ve programların yanı sıra bana lazım olan dosya ve programların silinmesini istemiyorum, geri yükleyebilirim ama zamanımı alacak, sizce değer mi peki?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Film-dizi arşivim var yaklaşık 300gb lık bir yer kaplıyor, torrent ile indirip kurmadığım pek çok oyun ve program da var. Yapmak istediğim birkaç dosyayı kurtarıp format atmak
Disk üzerinde ayrı bir birim (yerel disk) oluşturup (mesela D sürücü) film, klasör, dosya ve program exe'lerini bu diske taşıyabilirsin. D'yi silmediğin sürece bunlar da silinmez.
bilgisayarımı 3 yıldır kullanıyorum neticesiyle gereksiz dosya ve programların yanı sıra bana lazım olan dosya ve programların silinmesini istemiyorum,
Eğer üç (3) yıldır format atmadıysan, format atmak sistem performansını nispeten yükseltebilir. Programları sonra baştan yüklersin. Ancak Windows özellikleri (Edisyon, Sürüm ve İS Derlemesi) bilgisini sormuştum, paylaşmadınız?
ama işlemcim gereğinden fazla ısınıyor galiba. (değerlerine bakmadım ama elimi 10 saniye bile tutamıyorum metal bölgesinde)
Yük altında/Oyun oynarkenki işlemci sıcaklık değerlerinizi alıp "İşlemci" bölümüne ayrıca bir konu açmanız daha doğru olur. Burası Windows bölümü, sadece Windows işletim sistemi ile ilgili tartışma ve bilgi alış verişi içindir.