Windows 10 Pro Lisanslar İptal Ediliyor!

Bu konuyu okuyanlar

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Eğer bilgisayarınızı herhangi bir Windows sürümümden Windows 10 Pro'ya yükseltmişseniz lisans sorunları yaşayabilirsiniz. İki gündür bu durumdan şikayetler artmaya başladı dostlarım. Microsoft'un lisans sunucularında ortaya çıkan bir hata nedeniyle Windows 10 Pro'ya önceden yükseltilmiş PC'lerin aktivasyonu iptal ediliyor ve ne kadar deneseniz de bu hatayı düzeltemiyorsunuz. Elinizde Windows 10 Pro Ürün anahtarları varsa bir süre kullanmamanızı tavsiye ederim. Microsoft ise müşterilerinin sadece sabırlı olmasını ve bu hatanın düzeltilmesine karşın çalışmalara başladığını açıkladı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar N11 tarzı sitelerden Windows 10 Pro Key aldıysanız iptal edilecek haberiniz olsun :)

Son düzenleme:

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ben Win7 den yükseltme yolu ile aldım. Benim lisansıda bilgisayar home lisansı olarak görüyordu ama Pro lisanstı her neyse. Üşenmeden TR saati ile gece 01.00 civarı Microsoft US ile görüştüm. Sunucuda bir sorun olduğunu ve düzelteceklerini belirttiler ama bunun yanında benden windows 7 deki lisans anahtarımı istediler. Sanırım bu şekilde KMS yoluyla yapılan kaçak yükseltmeleri tespit edip tek tek o n11 de vs satılan lisansları iptal edecekler.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Microsoft forumlarında;
etkilenen herhangi bir müşteri, Windows 10 Pro'yu her zamanki gibi kullanmaya devam edebilir ve etkinleştirme otomatik olarak geri yüklendiğinde filigran 24 saat içinde kaybolacaktır, denilmiş.
Sorunu el ile çözmek için:
Başlangıç
Ayarlar
Güncelleştirme ve güvenlik
Etkinleştirme
Etkinleştirme Sorun Gidericisi'ni çalıştırmak için Sorun Giderme'yi seçin. (Aygıt zaten etkinleştirilmişse, Sorun giderme seçeneği görünmeyecektir.)

Bkz.

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Eğer bilgisayarınızı herhangi bir Windows sürümümden Windows 10 Pro'ya yükseltmişseniz lisans sorunları yaşayabilirsiniz. İki gündür bu durumdan şikayetler artmaya başladı dostlarım. Microsoft'un lisans sunucularında ortaya çıkan bir hata nedeniyle Windows 10 Pro'ya önceden yükseltilmiş PC'lerin aktivasyonu iptal ediliyor ve ne kadar deneseniz de bu hatayı düzeltemiyorsunuz. Elinizde Windows 10 Pro Ürün anahtarları varsa bir süre kullanmamanızı tavsiye ederim. Microsoft ise müşterilerinin sadece sabırlı olmasını ve bu hatanın düzeltilmesine karşın çalışmalara başladığını açıkladı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar N11 tarzı sitelerden Windows 10 Pro Key aldıysanız iptal edilecek haberiniz olsun :)
o tamamen serverlardaki hat yada arıza olmuş ondan kaynaklı yoksa lisansı geçerli olanlarada aynı hatayı vermiş... sorun geçmiş olmalı... güncellemeleri kontrol edince düzelebilir...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Sorun düzeldi arkadaşlar, microsoft o konu hakkında güncelleme yayınlandı haberiniz ola. Siz hiç pcye dokunmayın 24 saat içinde otomatik aktivasyon yapacaktır diye açıklama yaptılar

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Neyse bekleyelim. N11'den almıştım. Yazık olmasın.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Bir sorun olacağını zannetmiyorum, Microsoft bu sorun ile alakalı çalışmalarını sürdürüyor.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Windows 10 home için sorun yok inşallah olmaz..:)