Windows 10 otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır? (Çözüm)

mazruf

Guru
Emektar
Otomatik güncelleştirmeleri kapatmak ve güncelleştirmeleri istediğiniz vakitte indirip yüklemek için şu yolu takip ediniz.

çalıştır---> gpedit.msc yazıp enter deyin.(Klavyedeki Windows tuşu ile R tuşuna basılı tutup çalıştırı açabilirsiniz.)

Açılan pencerede:


Bilgisayar yapılandırması
> Yönetim Şablonları
>>Windows Bileşenleri
>>>Windows Update
>>>>Otomatik Günc. Yapılandır

Sonra şu ayarları yapınız.Sonuç: 

ByCenkay

Öğrenci
Çok daha basit şekilde tek tık ile kapatmak mümkün.

Microsoft Windows 10 ile birlikte Microsoft’un güncelleme politakası tamamı ile değişti, Windows 7/8.1 lisansına sahip olan kullanıcılar hatırlayacağınız üzere ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapma imkanı sunuldu. Microsoft Windows 10 ile birlikte artık güncellemeleri herkesin yapmasını istiyor, Windows 10 Home kullanan kullanıcılara güncellemeleri kapatma imkanını ortadan kaldırmış durumda. Bu noktada geliştiriciler devreye girerek bazı regedit açıkları ile güncellemeleri kapatmanın yolunu buldular. Bu yazımızda Windows 10 Güncelleme Almayı nasıl kapatırız bundan bahsediyor olacağız.


Windows 10 Otomatik Güncelleme Almayı Kapatmak


Burada yer alan Windows 10 Otomatik Güncelleme dosyasını indirin. Dosyası zip’ten çıkartın, ardından Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma.reg uygulamasına çift tıklayarak çalıştırın. Gelen uyarılara onay verin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık yeni güncellemeler çıktığında otomatik olarak deneklenmeyecek, isterseniz kendiniz denetleyip yükleyebileceksiniz.


Windows 10 Otomatik Güncelleme Almayı Açmak


Burada yer alan Windows 10 Otomatik Güncelleme dosyasını indirin. Dosyası zip’ten çıkartın, ardından Windows 10 Otomatik Güncelleme Açma.reg uygulamasına çift tıklayarak çalıştırın. Gelen uyarılara onay verin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kapatmış olduğunuz ototmatik güncellemeler geri açıldı, artık sistem günlük olarak belirli saatlerde yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edecek.Bkz;
http://windowsdestek.net/windows-10-otomatik-guncelleme-almayi-kapatmak/
 

PrestigeMan

Profesör
Bende home yükledim. Sonra bi kaç programla kapatmayı denedim. Hiçte güvenli değil o programlar en iyisi pro kullanmak. @Max2Life
Konu içinde teşekkürler. :clap:
 
Üst