Windows 10 KB4532693 Güncellemesi İle Dosyalarınızın Tamamını Silebilir.

11 Şubat 2020 toplu güncelleştirmesinde (KB4532693) herhangi bir sorun yaşadınız mı?

• Evet (Şöyle ki...yaşadığınız sorunu yorum kısmında lütfen belirtin.)

Kullanılan: 1 4.0%
  • Hayır.

Kullanılan: 14 56.0%
  • Bu güncelleştirmeyi henüz yüklemedim.

Kullanılan: 3 12.0%
  • Windows 10 sürüm 1903 veya sürüm 1909 kullanmıyorum.

Kullanılan: 4 16.0%
  • Fikrim yok/Bilmiyorum.

Kullanılan: 3 12.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

Bu konuyu okuyanlar

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Gerçekten yapmasaydım Bugün güncelleme yaptım. Masaüstünde ki montaj yaptığım videolar vs komple gitti. Virüste girse update kullanmayacağım.

Zamanı geri yükledim faydası yok haberiniz olsun, denedim çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncelleme geçmişi yok, ben de görünmüyor.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
güncelleme: bende geri dönüşüm kutusu silinmiş :D temalardan tekrar ekledim.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
KB4532693 toplu güncelleştirmesinde sorun yaşayanlar, veri kaybı yaşayanlar için tavsiye niteliğindeki öneriler:

1) Gizli dosya ve klasörleri görünür yapın.

2) C:\Users klasöründe .bak veya .000 uzantılı klasörlerin olup olmadığını kontrol edin. Varsa, bu klasör veya klasörleri (silmeden/konumunu değiştirmeden) harici bir sürücüye veya buluta yedekleyin.

3) Windows 10'u birkaç kez yeniden başlatın ve orijinal profilinizin geri yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

4) Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Güncelleştirme Geçmişini görüntüle>Güncelleştirmeleri kaldır>KB4532693 Bilgisayarı yeniden başlatın.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
güncelleme: bende geri dönüşüm kutusu silinmiş :D temalardan tekrar ekledim.
Masaüstündeki kısayolu silinmiştir, yenile deseniz de gelirdi aslında, Bu bilgisayar'da Masaüstü klasöründe görünür, görünmezse de taskbar'a sağ tık; Araç çubukları>Masaüstü olanı ekleyip yanındaki oka tıkladığınızda görünür geri dönüşüm kutusu.

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Uzun dönem sürümlerinin dağıtım numaralarına göre kullandığımdan mesela LTSB veya C olmayan yinede 1809 olan retail bir sürümdeyim 1 yıl kadar oldu kuralı ve 9 aydır update yapmıyorum. Gelecek sefer temiz kurulum yapmam gerektiğinde de yine önceki oturmuş bir sürüme geçerim.
1903 ikinci dağıtımı olur muhtemelen.
Hint eli değdikten sonra sürekli bir sürüm çıkartan 30 kişilik ekip ekosistemin içine etti. Daha seyrek ve tutarlı ürün ortaya koymaları gerekirdi.
Ne diyelim kendileri bilir uğraşıp dursunlar lisanslara tomarlar istemeyi biliyorlar.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
Masaüstündeki kısayolu silinmiştir, yenile deseniz de gelirdi aslında, Bu bilgisayar'da Masaüstü klasöründe görünür, görünmezse de taskbar'a sağ tık; Araç çubukları>Masaüstü olanı ekleyip yanındaki oka tıkladığınızda görünür geri dönüşüm kutusu.
ordan bakmaya gerek görmedim. geri dönüşüm utusu kendi kendine silinebilen ki kullanıcının kendi silemeyeceği cins bi kutu zaten.
temalarda masaüstü simgelerin ayarla seçeneğinden kaldırıp tekrar ekle dedim. geri geldi.
ayrıca bu bilgisayarda gözükmüyordu zaten.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bu güncellemeden hata çıkma olasılığı bence bilgisayardan bilgisayara değişkenlik gösteriyor. Yani kesin değil ama sorun yaşayanlar da olabilir:

Ekli dosyayı görüntüle 88215
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim bir tane eski bilgisayarlarım vardı. O bilgisayarlarda Windows 10'da sapıtıyordu, nedense Windows 10 daha çok yeni bilgisayarlara göre tasarlandı gibime geliyor.

İyi de FX 8300 gibi hatırı sayılır sağlam işlemci ve 990XA chipsetli anakart kullanıyorum. Donanımlarımın Windows 10 sürücüleri de var hala neden sıkıntılı çalışıyor anlamıyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
KB4532693 toplu güncelleştirmesinde sorun yaşayanlar, veri kaybı yaşayanlar için tavsiye niteliğindeki öneriler:

1) Gizli dosya ve klasörleri görünür yapın.

2) C:\Users klasöründe .bak veya .000 uzantılı klasörlerin olup olmadığını kontrol edin. Varsa, bu klasör veya klasörleri (silmeden/konumunu değiştirmeden) harici bir sürücüye veya buluta yedekleyin.

3) Windows 10'u birkaç kez yeniden başlatın ve orijinal profilinizin geri yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

4) Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Güncelleştirme Geçmişini görüntüle>Güncelleştirmeleri kaldır>KB4532693 Bilgisayarı yeniden başlatın.
Güncelleme geçmişini normal kaldırılamıyor.
Yakın bir zamanda İnternet tarayıcımın youtube music'te şarkı dinlerken albüm içinde bir sonraki şarkıya geçerken donup kalması beklemesi gibi tuhaf bir sorun yaşadım. Bir kaç gün önce böyle sorun yoktu.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Güncelleme geçmişini normal kaldırılamıyor.
Yakın bir zamanda İnternet tarayıcımın youtube music'te şarkı dinlerken albüm içinde bir sonraki şarkıya geçerken donup kalması beklemesi gibi tuhaf bir sorun yaşadım. Bir kaç gün önce böyle sorun yoktu.
KB4532693'yi kaldırmak için bazı kullanıcılarda yukarıdaki yöntem işe yaramış.
Konuda paylaştığın görselde güncelleştirme beklemedeydi. Söz konusu güncelleştirmeyi yükledin mi sonra?
Bahsettiğin sorun web tarayıcısı tabanlı da olabilir veya görüntü bağdaştırıcıları ile ilgili de olabilir. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
KB4532693'yi kaldırmak için bazı kullanıcılarda yukarıdaki yöntem işe yaramış.
Konuda paylaştığın görselde güncelleştirme beklemedeydi. Söz konusu güncelleştirmeyi yükledin mi sonra?
Bahsettiğin sorun web tarayıcısı tabanlı da olabilir veya görüntü bağdaştırıcıları ile ilgili de olabilir. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun?
Manuel olarak hiçbir güncelleştirme yapmadım ve otomatik güncelleştirmeleri ertelettirdim.
Yandex kullanıyorum. Format atalı 1 hafta oldu. Arkaplanda şarkı çalarken arada bir öyle takılıp kalabiliyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bu güncelleme sanırım herkeste sorun yaratmıyor. Mesela bende daha yeni 1909 Pro kurdum bütün güncellemelerini de yükledim sistem şuan güncel durumda hiç dosya kaybı yaşamadım gayet stabil ve sorunsuz çalışıyor. Bu arada 2004 sürümü ne zaman indirilebilir olacak?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Manuel olarak hiçbir güncelleştirme yapmadım ve otomatik güncelleştirmeleri ertelettirdim.
Yandex kullanıyorum. Format atalı 1 hafta oldu. Arkaplanda şarkı çalarken arada bir öyle takılıp kalabiliyor.
Yandex uzun zamandır kullanmıyorum; peki Microsoft Edge'de durum nasıl? Donma/Takılma oluyor mu?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yandex uzun zamandır kullanmıyorum; peki Microsoft Edge'de durum nasıl? Donma/Takılma oluyor mu?
MS Edge' yi kullanıyorum en son güncel hali ile. Ben çok beğendim, herhangi bir donma, kasma ve takılma olmadı, kişiselleştirme başarılı.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
MS Edge' yi kullanıyorum en son güncel hali ile. Ben çok beğendim, herhangi bir donma, kasma ve takılma olmadı, kişiselleştirme başarılı.
Edge Chromium Beta'yı kullandım kullanalı Chrome kullanmıyorum. Şimdiyse Microsoft Edge kararlı sürümdeyim. :)

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Edge Chromium Beta'yı kullandım kullanalı Chrome kullanmıyorum. Şimdiyse Microsoft Edge kararlı sürümdeyim. :)

Bende kararlı sürümdeydim ama orta tuş ile basınca yeni sekme açmama sorunu yüzünden Beta olanına döndüm. Beta ile kararlı aynı sanırım? Beta olanında bu sorun yok ama kararlı sürümünde bir sürü güncelleme almasına rağmen bu sorun düzelmedi. Şuan nasıl bilmiyorum 2 hafta falan geçti üstünden.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ben de kararlı sürümdeydim ama orta tuş ile basınca yeni sekme açmama sorunu yüzünden Beta olanına döndüm. Beta ile kararlı aynı sanırım? Beta olanında bu sorun yok ama kararlı sürümünde bir sürü güncelleme almasına rağmen bu sorun düzelmedi. Şuan nasıl bilmiyorum 2 hafta falan geçti üstünden.
Bazı kısayol tuşlarını kullanıyorum ama TAB tuşu bende sayfayı aşağı doğru kaydırma yapıyor.

Microsoft Edge güncel.
Sürüm 80.0.361.57 (Resmi derleme) (64 bit) için
Ctrl + T tuş kombinasyonu yeni bir sekme için çalışıyor.

Microsoft Edge'de klavye kısayolları

Son mesajlar