Soru Windows 10 geri dönme

Bu konuyu okuyanlar

erdem15121971756

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
selam ben win 11 kullanıcısıyım win 10a geri dönmek istiyorum ama go back seçeneği aktif değil o seçeneği nasıl aktif ederim bir sorum daha var win 10 iso ile geçsem dosyalar silinirmi

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
iso ile geçersen c diskindeki dosyalar silinir microsoftun kendi sitesinde mediacreation tool var windows 10 için olanını indirip direkt kurulum yapabilirsin hem iso ile de uğraşmamış olursun go back seçeneği eğer windows 10 dan 11 e mediacreationtool ile veya otomatik win update güncellemesi ile geçtiysen açıktır fakat c diskinde windows.old adında bi klasör bırakır o klasöre zarar verirsen (bi dosyanın yerini değişir/silersen) go back seçeneğini kullanamazsın

erdem15121971756

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yani mediacreation tool kullanırsam dosyalar gitmez ayrıca tahminen ne kadar sürer benim dijital win11 pro lisansım var oda geçermi yoksa yeni lisans almammı gerek

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
eğer bilgisayarındaki lisans windows 10'dan yükseltilmiş bir lisans ise (yani bilgisayarındaki windows 10u sen 11 yaptıysan) sorun yaşamazsın lisans konusunda bilgisayarındaki ssd/harddisk hızı ve internet hızına bağlı olarak 2-3 saati geçebilir

erdem15121971756

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
peki mediacretion tool kullanırsam dosyalar gidermi gitmezmi ve yardımcı olurmusun discord varsa
Mesaj otomatik birleştirildi:

eğer bilgisayarındaki lisans windows 10'dan yükseltilmiş bir lisans ise (yani bilgisayarındaki windows 10u sen 11 yaptıysan) sorun yaşamazsın lisans konusunda bilgisayarındaki ssd/harddisk hızı ve internet hızına bağlı olarak 2-3 saati geçebilir
hayır orjinal windows 11

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
maalesef discord gelemem ancak buradan yardımcı olabilirim buradaki linkten aracı şimdi indirine basıp yönetici olarak çalıştırın şartları kabu ettikten sonra bu bilgisayar şimdi yükse lt diyip ilerlerleyin win10 indirilmeye başlanacak (burasi biraz uzun sürebilir) ardından size temiz sistemdeki herşeyin silinmiş olduğu bir kurulum mu veya dosyaların korunmasını isteyip istemediğini soracak

ek
saklanacakları değiştir diye bir bölüm de çıkabilir karşına ona tıklarsan nereyi korumak istediğini gösteren bi bölüm açılacak

Son düzenleme:

erdem15121971756

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
maalesef discord gelemem ancak buradan yardımcı olabilirim buradaki linkten aracı şimdi indirine basıp yönetici olarak çalıştırın şartları kabu ettikten sonra bu bilgisayar şimdi yükse lt diyip ilerlerleyin win10 indirilmeye başlanacak (burasi biraz uzun sürebilir) ardından size temiz sistemdeki herşeyin silinmiş olduğu bir kurulum mu veya dosyaların korunmasını isteyip istemediğini soracak
dosya korumasını seçersem dosyalar silinmez değilmi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
hayır 11 ile gelmişse 10 desteklemez boşuna tost makinası ile kalma 7 zaten gitti 8.1 bile destenlenmiyor...

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
hayır 11 ile gelmişse 10 desteklemez boşuna tost makinası ile kalma 7 zaten gitti 8.1 bile destenlenmiyor...
hocam 10 desteği henüz kalkmadı 11 deki buglar çoğunlukla temizlenmeden de kaldırmazlar eğer sistem özellikleri ve garnti bakımından diyorsanız 11 destekleyen bir sistem halihazırda 10 destekler zaten ve linuxu dahi windowsa çevirirseniz garantiyi bozmuyor yani geçmesinde bi sorun yok

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
eğer dosyaları koru desem bile c diski silinirmi
dostum bildiğim kadarıyla siliniyor demiştim d diskine karışılmaz zaten ki bu disk ayırma işlemi gerçekten çok kolay bi işlem korkmadan yapabilirsin 2 dakikanı almaz

belli olmaz kraldan çok kralcı olabiliyor üreticiler yeni yaptım 10 eksik kalsın diyebilir...
sanmıyorum hocam açıkçası benim şu an kullandığım dell laptop ubuntu os ile gelmişti onu windows10a ardından 11e çevirdim şu an 11 kullanıyorum 11 kullanırken garantiye gitti parça değişimi yapıldı geldi hiç bi sorun da olmadı

garanti kağıdında işletim sistemini yazmıyolar

erdem15121971756

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
dostum bildiğim kadarıyla siliniyor demiştim d diskine karışılmaz zaten ki bu disk ayırma işlemi gerçekten çok kolay bi işlem korkmadan yapabilirsin 2 dakikanı almaz

sanmıyorum hocam açıkçası benim şu an kullandığım dell laptop ubuntu os ile gelmişti onu windows10a ardından 11e çevirdim şu an 11 kullanıyorum 11 kullanırken garantiye gitti parça değişimi yapıldı geldi hiç bi sorun da olmadı

garanti kağıdında işletim sistemini yazmıyolar
anladım peki 177 gb alan var boş kaç gb d diskine ayırmam lazım mb olarak

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
177gb 181248 mb eder ancak siz c diskinde bi 20 -30 gb boş yer bırakın ki windows çalışabilsin 150528 mb (147gb) lık d diski oluşturursanız yeterli olacaktır.

Son mesajlar