Windows 10 format sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Mustayfa06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Lenovo laptopum var yaklaşık 3-4 senelik, modeli ideapad z510, orjinal Windows 10 yüklü, laptopum yavaşlamıştı haliyle 3-4 senedir formatsız kullanıyorum, Windows 10'un kendi özelliği olan bilgisayarı sıfırlama modu ile laptopu tamamen sıfırlamak istedim, %51'de takıldı gece 2'den akşam 5'e kadar falan %51'di.

Ben de USB'ye Windows 10 kurulumu hazırladım, dedim bu şekilde format atayım bu seferde laptop HDD'yi görmüyor. Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz ekranına kadar geliyorum ama ortada disk yok. BIOS'tan da HDD'yi görmüyor ve bir kaç ayar yapmayı denedim AHCI modunu kapatma gibi ama düzelmedi. HDD'nin kabloları falan mı söküldü, içini açmaya da korkuyorum daha çok zarar verirsem diye. Ne yapmalıyım?

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
kardeşim kendi kendine kablolar sökülmez burda kim ne söylesede işine yaramaz işini bilen bi bilgisayarcı vs yere götür daha fazlada kurcalama yada garantisi varsa gönder gitsin bedavaya yapıp geri göndersinler daha fazla kurcalayıp daha kötü sonuçlar alacaksın durum onu gösteriyor :)

Mustayfa06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim kendi kendine kablolar sökülmez burda kim ne söylesede işine yaramaz işini bilen bi bilgisayarcı vs yere götür daha fazlada kurcalama yada garantisi varsa gönder gitsin bedavaya yapıp geri göndersinler daha fazla kurcalayıp daha kötü sonuçlar alacaksın durum onu gösteriyor :)

Aynen daha çok kurcalamak istemedim bende, en iyisi yarın bir bilgisayarcıya götüreyim.

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Aynen daha çok kurcalamak istemedim bende, en iyisi yarın bir bilgisayarcıya götüreyim.
Eğer garantisi varsa ona gönder bilgisayarcıya götürüpte yanlış birşeyde garantinden olma garantisi varsa gönder yoksa mecburen bilgisayarcıya götüreceksin zaten

Mustayfa06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer garantisi varsa ona gönder bilgisayarcıya götürüpte yanlış birşeyde garantinden olma garantisi varsa gönder yoksa mecburen bilgisayarcıya götüreceksin zaten

Garantinin süresi doldu maalesef bilgisayarcı yolu gözüktü bize :D