Windows 10 en iyi performans modu pilin yada işlemcinin ömründen yer mi??

Bu konuyu okuyanlar

Stinson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz gibi Windows 10'da üç tane pil modu bulunuyor bunlar en iyi pil,daha iyi performans ve en iyi performans sorum şu acaba bilgisayarı(laptop kullanıyorum) sadece prizdeyken en iyi performans modunda veya daha iyi performans modunda kullanırsak işlemcinin,pilin yada genel olarak bilgisayarın ömründen yer mi?

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Bataryanın ömrü kısalır.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Hocam pek tatmin edici bir açıklama olmadı be
Laptop şarj ediliyor, yani batarya dolduruluyor. Siz en iyi performans'a alırsanız daha çok güç tüketecek ve normalden daha çok tükettiği için bataryanın ömrünün kısalmasına sebep olacak.

Stinson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Laptop şarj ediliyor, yani batarya dolduruluyor. Siz en iyi performans'a alırsanız daha çok güç tüketecek ve normalden daha çok tükettiği için bataryanın ömrünün kısalmasına sebep olacak.
Laptop sürekli şarjda o yüzden pil şarj almayı kesiyor bu da pc'nin sadece elektriğe yüklenmesine neden oluyor diye biliyorum.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Laptop sürekli şarjda o yüzden pil şarj almayı kesiyor bu da pc'nin sadece elektriğe yüklenmesine neden oluyor diye biliyorum.
Evet dolduğu zaman elektriğe yükleniyor ama elektriğe yüklendiği için kısa devre yapabilir.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Saçmalamayın ya :D bilmeden etmeden.
Yeni laptoplarda pil dolunca sarj'ı keser elektrik direk olarak laptopba gelir.
Yani eskisi gibi batarya dolunca şarjı çıkar gibi bir durum yok batarya hiç orada değilmiş gibi kullanmaya devam edebilirsin.
Kısa devre saçmalığınıda ilk kez duydum. O mantıkla masaüstü pcler sürekli kısa devre yapmalı :D