Yardım Windows 10 açılırken donuyor

Bu konuyu okuyanlar

TheG4MER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Son haftalarda Windows 10'umda sorunlarla karşılaştım. Bazen açılırken ekran donuyor, bazen mouse ve klavye bağlantısı gidiyor, bazen de mavi ekran hatası veriyor. Bahsettiğim bu hatalarla ya bilgisayar açılırken ya da açıldıktan 3-4 dakika sonra karşılaşıyorum.

Bu sorunlarla karşılaştığımda 3-4 defa reset atıyorum ve sorun düzeliyor. Ama bahsettiğim bu sorun beni 10-15 dakika oyalıyor. Ne yapmalıyım?

NOT: HDD regenerator ile disklerimi kontrol ettim ve kaspersky ile virüs taraması yaptım, hiçbir sorun yok, hâlâ aynı

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Son haftalarda Windows 10'umda sorunlarla karşılaştım. Bazen açılırken ekran donuyor, bazen mouse ve klavye bağlantısı gidiyor, bazen de mavi ekran hatası veriyor. Bahsettiğim bu hatalarla ya bilgisayar açılırken ya da açıldıktan 3-4 dakika sonra karşılaşıyorum.

Bu sorunlarla karşılaştığımda 3-4 defa reset atıyorum ve sorun düzeliyor. Ama bahsettiğim bu sorun beni 10-15 dakika oyalıyor. Ne yapmalıyım?

NOT: HDD regenerator ile disklerimi kontrol ettim ve kaspersky ile virüs taraması yaptım, hiçbir sorun yok, hâlâ aynı
Windows kurarken Legacy mi kurdunuz UEFI olarak mı kurdun? senin sorunun driver uyumsuzluğu.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Cihaz yeni değil neredeyse 10 yıllık. Zaten en son yaptığım kurulum 1 yıl önce falandı ama sorun 2 3 hafta önce başladı
Eski cihazlar UEFI desteği yok ancak bios ayarlarında bak istersen destek var ise uefi oalrak kur. güncellemeler sonrası patlaması normal driverları ürünlerin kendi sitesinden yapmayı dene.

TheG4MER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Eski cihazlar UEFI desteği yok ancak bios ayarlarında bak istersen destek var ise uefi oalrak kur. güncellemeler sonrası patlaması normal driverları ürünlerin kendi sitesinden yapmayı dene.
Uefi desteği yok, driverları zaten kendi sitelerinden indirdim

TheG4MER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Birisi yardım edebilir mi?

TheG4MER

Asistan
Reaksiyon puanı
12
PC'nizin marka modeli nedir? Laptop ise marka model, masaüstü ise anakartınızı söyler misiniz?
Masaüstü kullanıyorum
Anakart: ASRock G41M-VS3
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığınız Windows sürümüyle ilgili olabilir, daha eski bir sürüm yapısını kurmayı dener misiniz?
Windows 10 pro sürümüm. Hangi sürüme geçmemi önerirsiniz?