Winamp Yenilendi, Türkçe Öğrendi

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Yaygın olarak kullanılan müzik oynatıcısı Nullsoft Winamp'ın 5.55 sürümü yayınlandı. Ücretsiz indirme bağlantısı burada.

Rakipsiz olduğu dönemlere nazaran popülaritesi biraz düşüş göstermiş olsa da, halen birçok kullanıcının keyifle müzik dinlediği Nullsoft Winamp'ın yeni sürümü yayınlandı. Sesle ilgili neredeyse bilinen tüm formatları destekleyen Winamp 5.55, gelişmiş iPod Sync desteği, iTunesLibrary'den aktarma, yeni online servis galerisi, OurStage online radyo servisi ve en önemlisi varsayılan olarak Türkçe dil desteği kazandı. En son beta sürümde gözlenen Türkçe desteğini kullanmak için sadece dosyayı indirip kurmanız yeterli.
:: Winamp 5.55 sürümünü indirmek için tıklayın.
winamp5531235711263.jpg
:: Türkçe Winamp hoşunuza gitti mi?

Bilgi İçin : Winamp
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

timur27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu bende var ama hangi sürüm oldugunu bilmiyoru nası öğrenibilirim?

Pyrotoxin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Help sekmesindeki about winamp bölümünden öğrenebilirsin.

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Neden bu kadar eski bir program Tr destekleli olmadı onca zaman hayret bişe.Bizi 3.parti dil eklentilerine mecbur ediyorlar anlamış değilim

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Gece kurdum, bu defa tam Türkçe yapmışlar

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Popülaritesini kaybedince Türkçe dil desteği bile eklemek zorunda kaldılar tabi.

Yuzersif

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bunun beta sürümünü SDN'den daha önce indirmiştim. Şimdi de bunu kullanacağız inşallah.
Sağolun varolun.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Winamp'ı tek geçerim...

o_asy

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Türçe yama derdine son. Güzelde olmuş. Teşekkürler.

chatLaqim

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yha arkdaşlar bnm winampta sorun var winamp kuruom ama açmıo. kaLdırdm tekrr kurdum gene aynı...

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Aimp'den öğrenecekleri çok şey var...

Bu türkçe yamayı aşağıdaki sebepten çıkardılar. Hiç çıkarmasalar daha iyi yıllardır piyasada olan bi program şimdimi türkçe öğreniyor.

Sebep : Aimp popüler olduktan hemen sonra Türkçe dil desteğini sundu, bir çok kişide Aimp kullanmaya başladı.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Winamp eski sürümlerini kullanıyorum. Yenilerde çok gereksiz araçlar var bence.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Türkçe'sine gerek yoktu ki

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aimp2 varken winampla uğraşılmaz bence. daha az ram ve işlemciyle sistemi yormuyor

YAVUZS

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aimp'den öğrenecekleri çok şey var...

Bu türkçe yamayı aşağıdaki sebepten çıkardılar. Hiç çıkarmasalar daha iyi yıllardır piyasada olan bi program şimdimi türkçe öğreniyor.

Sebep : Aimp popüler olduktan hemen sonra Türkçe dil desteğini sundu, bir çok kişide Aimp kullanmaya başladı.

aimp2 varken winampla uğraşılmaz bence. daha az ram ve işlemciyle sistemi yormuyor

bende uzun bir süredir aimp kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum.

geceyürüyen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence de Winamp yavaş yavaş popülaritesini kaybediyor. Bu gidişle AIMP2 winampı tahtından edecek gibi gözüküyor. AMP2 yi denemeyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Winamptan neredeyse 3 kat daha az sistem kaynağı tüketiyor. Ayrıca içerisinde çok işlevsel sekmeler ve küçük programcıklar mevcut. Şu ana kadar 6 yıllık winamp kullanıcısıy(dım); AIMP2 yi bir denedim ve hayran kaldım. AIMP2 Forever. :D:D

promaestro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında bana kalırsa ses kalitesi olarak media player gibisi yok. ama müzikte etkinlik deyince AIMP gibisi yok. AIMP artık TR dil desteğini varsayılan olarak sağlıyor. bence özellikleri ile çığır açan bir oynatıcı. ama gelin görün ki windows media playerden de vazgeçemiyorum :)

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkçeyi yeni öğrendiyse, öğrenecek daha çok şeyi var demektir. :)

Winamp kullanıp aimpi denemeyenleri, yıllardır i.e kullanıp firefoxun adını duymayanlara benzetiyorum.
Aimp'i deneyenler genelde bir daha winamp kurma ihtiyacı duymuyorlar.:)
Artık winamp yıllardır uyguladığı Türkçe ambargosuna son verse ne olur, vermese ne?
Aimp daha popüler olmaya başlamadan verdi Türkçe desteğini, Winamp ırkçılıktan vazgeçmiş, umurumda olur mu?

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tam türkçe deil türkçe skin li.
ayrıca 5.55 in betası bu.

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Winamp nerdeyse 10 senedir özellikle biz Türkler tarafından çok kullanılır.Türkçe dilini şimdi çıkarmaları çok komik. Geç kalınmış bir düşünce.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Aimpi 2 senedir kullaniyorum tabi ozamanlar bu kadar gelişmemişti ama simdi süper olmushic usanamadan vazgecmedim bu progdan simdi meyvelerini aliyorum. winamp out zaten simdi yeni sürümünde bi hata var tikliyosun iconunu 5 dakka sonra aciliyo peh.

Aliapaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aimp2 kullanıyorum ve herkese şiddetle öneriyorum :)

üstelik winamptaki tüm özellikleri barındırdıgı gibi aynı anda birden fazla playlist yönetme, kolay taşıma, panoya hızlı dosya kopyalama ve bunun gibi bir sürü artısı var winamp'a göre. TÜRKÇE oldugunu söylememe gerek yok zaten :D

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
uzun zamandır winamp kullanmayı bırakmıştım. (sıkıcı ayrıntılarından dolayı). Bir süredir Windows media player kullanıyordum. Haberi okudum bi şans daha vereyim winamp a dedim. 5.55 i yükledim ama içime sinmedi. Sonra sizlerin yorumunu okudum ve hemen AIMP2 yi yükledim. Gerçekten dediğiniz kadar varmış. Tam istediğim gibi. Winampın ilk zamanlarındaki tadı aratmıyor. teşekkürler.

cambaz_4387

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hem winamp hem aimp kullanıyorum, pc kastığı zaman aimp tercihim oluyor, her ikisinde de dfx var ama, winamp dfx ile daha çok işlemci kullanıyor. Aimp'in tek beğenmediğim yönü pc kastığı zaman bas'ı kesiyor ve bilgisayarı yeniden başlatıncaya kadar bir daha vermiyor (en azından benim pc'de öyle). Bir de winamp'tan sanki daha iyi ses çıkıyor, psikolojik olabilir mi bilmiyorum. :)

Son mesajlar