Winamp 5.5.0.1640 çıktı

ilkercelik1990

Profesör
Winamp iki önemli yenilik getiriyor. Bu özellikler MP3 bloglarına doğrudan erişim sağlanması ve ev/ofis bilgisayarlarınızda bulunan arşivlere karşılıklı olarak uzaktan erişim sağlanması. Giderek popülerlik kazanan MP3 bloglarına destek vererek bu alanda ciddi adım atan ilk yazılımlardan olmayı başaran Winamp rakiplerine karşı da önemli bir üstünlük sağladı. Winamp Media Monitor aracı ve entegre tarayıcı birlikte kullanılarak bir blog sayfası içerisinde yer alan MP3 dosyasını otomatik olarak tanıyıp çalabilen yeni sürüm bulduğu dosyaları web üzerinden streaming olarak çalabildiği gibi diske çekerek çevrimdışı olarak da çalabiliyor.

Yeni sürümde gelen bir diğer önemli özellik ise Winamp'e uzaktan erişim desteği getiren Winamp Remote. Winamp'e yerel medya sunucusu özelliği kazandıran bu yeni fonksiyon bilgisayarda kayıtlı bulunan müzik ve video dosyalarına web tarayıcısı üzerinden ya da cep telefonundan bağlanmayı sağlıyor. Yeni özellik sayesinde Playstation 3, XBox 360 or Nintendo Wii gibi konsollardan da kişisel müzik arşivine ulaşabilen kullanıcıya Winamp rehberlik ediyor. Yeni Winamp sadece yerel ağ üzerinden değil web üzerinden de kişisel müzik arşivinize ulaşarak, nerede olursanız olun favori şarkıların bir adım ötenizde olmasını sağlıyor. Bu özelliği ile iTunes'un ağ paylaşım özelliklerinden fazlasını getiren Winamp kullancı adı ve hesap oluşturarak arkadaşlarınızın da kişisel müzik arşivinize ulaşabilmesini sağlıyor.

Yeni sürümle gelen bir diğer güzel özellik ise Bento arabirim teması. Winamp'in eski sürümlerinden aşina olduğumuz çok panelli pencere yapısını basitleştirerek tek bir pencereden özelliklere ulaşmayı sağlayan bu özellik, bilhassa acemi kullanıcılar için programın karmaşık görünen arabirimini basitleştiriyor. Programın beta sürümünü buradan indirebilirsiniz. Beta aşamasındaki tüm yazılımlarda olduğu gibi Winamp'in de çeşitli hatalar içerebileceğini göz önünde bulundurun.

Kaynak : Winamp
 

NecronomicoN

Profesör
bu bento güzel tema ama bu media library'e mecbur bırakması, yada library i kapayınca track list in küçülmesi yüzünden bento kullanılmayanlarımın arasına girdi... :(
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
NecronomicoN dedi ki:
bu bento güzel tema ama bu media library'e mecbur bırakması, yada library i kapayınca track list in küçülmesi yüzünden bento kullanılmayanlarımın arasına girdi... :(
evet ya media library kaybolmuyor ;(
 

NecronomicoN

Profesör
ewet media library kapatılmayınca büyük bişeyin inip kalması hafiften takılarak oluyo. buda bana ters :D görüntü kirliliği olarak geliyo :)
 

such

Asistan
Herşey bir yana yeni tema çok güzel bence ve benim için en iyi özellik otomatik etiketleme sistemi track-03 gibi yazan ama ne idiğü belirisiz şarkılar vardı çok iyi oldu bence :D
 

ikxan

Doçent
Ben Winamp 5.5 i kurduğuma pişman oldum, bayağı hatasını buldum daha bugün kurmama rağmen. Winamp Modern Skin de türkçe karakterler şimdi düzgün gösterilmiyo. Ayrıca da yeni gelen arayüzüde bazen hata verip winamp ın çökmesine sebep oluyo :)
 

tugbagaleri

Profesör
Yeni sürümler genellikle beraberinde gereksiz birsürü yükde getiriyorlar ben kurmayacam kardeşim bos yere israr etmeyin araya tanıdıkta sokmayın bu konuda taviz vermeye niyetim yok üstüme gelmeyin dedim okadar...
 

regedit

Profesör
tugbagaleri dedi ki:
Yeni sürümler genellikle beraberinde gereksiz birsürü yükde getiriyorlar

aynen katılıyorum, özellikle kullanmadığımız yenilikleri !!!
ben yeni tema ya bir türlü uyum sağlayamadım ve klasik skin e geri döndüm, sadelik hoşuma gidiyor. winamp, deamon, winrar bu gibi programlar temel özellikler üzerine kurulu ve sürekli güncelleştirmeye bence gerenk yok.
 
Üst