Win8 den win7 ye geçme bios problemi?

nuanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar win7 den 8 e geçiş yaptım ama aylardır dayanmama rağmen alışamadım ve işimi çok aksatmaya başladı acilen dönüş yapmam gerekiyor. Forumlardan günlerdir arama yaptım bir kaç yöntem buldum ama biosumla alakalı bir sıkıntı var anlatılan yönergeleri bulamıyorum farklı şeyler çıkıyor karşıma. Formatı usb den atacağım ve laptopum toshiba. Bios ekranımın görüntüsünü de ekliyorum yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bilgisayar kapalı iken usb yi tak sonra aç bios boot menüsünde Usb HDD onu seç F7 veya F8 tuşları ile en yukarı getir F10 ile biosu kaydet ve usb den boot başlar.

farfan42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim boot menüsünde en alttaki USB Memory sandisk cruzer'i en başa getir F10 ile kaydet CD DVD uyarısı verecek gerisini sen halledersin artık :)

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aynen arkadasin dedigi gibi
Boot sekmesinde iken f7/f8 tuslarini kullanarak cruzer secenegini en ustte getirip
F10 a basip cikan secenekden yes e basin cohaz restart aticaktir ve ceuzer diskinizdeki kurulum baslayacaktir.

nuanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediklerinizi yaptım ama başlamadı malesef. usb deki win7 yi çıplak dosya olarak mı atmam gerekiyor yoksa iso olarak mı atmalıyım? ben iso ya çevirerek atmıştım.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
ios iso demek istiyorsun herhalde. :)

Çıplak dosya olarak atacaksın ISO olarak değil...

nuanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen öyle demek istedim kardeşim :) bazı forumlarda bazı forumlarda microsoft usb dvd tool programından bahsetmişler ama yüklemede şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım. Çıplak dosya olarak deneyeceğim hemen.

farfan42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim net framework'un yükle pcye sonra windows 7 usb/dvd programını kur flashı tak yolunu belirt iso dosyası olarak deamen tools ile sanal sürücüden aç da sanal sürücüyü seç sonrada flashı dosyaları boot edecek işlem bittikten sonra tak flashı at formatını...