Win7 Chromium Virüsü Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar arkadaşlar. Son birkaç gündür uğraştığım ama üstesinden gelemediğim "Chromium" virüsü bilgisayarıma bulaşmış durumda. Dosyayı ne kadar silsem de kendiliğinden geliyor. Kayıt defterinden de bulduğum her yerden sildim ama kurtulamadım. Şuan cmd üzerinde sfc/scannow yapıyorum ve "Malwarebytes Anti-Malware" programı ile tarattım. Resimdeki dosyayı buluyor siliyor fakat birkaç saniye sonra kendiliğinden geri geliyor. Anti-virüs programı bulamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 15400 cmd sfc/scannow log dosyası da burada Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Teşekkürler şimdiden.:blink::crying:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
1. Eklediğin resim boş. 2. Virüs olduğunu nereden biliyorsun? ne zaman güvenlik uzmanı oldun. 3. Ne gibi bir zarar veriyor?

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1. Eklediğin resim boş. 2. Virüs olduğunu nereden biliyorsun? ne zaman güvenlik uzmanı oldun. 3. Ne gibi bir zarar veriyor?

Eklediğim resimde sadece o dosyanın ismini vermek istedim dikkat ettiysen. Virüs diyorum çünkü hiçbir normal dosya silindiği taktirde kendiliğinden geri gelmez inatla. Google chrome ye girmek istediğim de chromium browser açılıyor ve ayrı bir sekme üzerinden. Chrome nin tıpa tıp aynısı zaten isminden de belli oluyor.

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
sana yardımcı olurmu bilmem.
link:
blog.milliyet.com.tr/chrome-virusleri-nasil-temizlenir/Blog/?BlogNo=460940

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bide bu

m.youtube.com/watch?v=uZxVMmsjKvk

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sana yardımcı olurmu bilmem.
link:
blog.milliyet.com.tr/chrome-virusleri-nasil-temizlenir/Blog/?BlogNo=460940

bide bu

m.youtube.com/watch?v=uZxVMmsjKvk

O vermiş olduğun youtube kanalında ki video ya yorum atan benim. Anlatım çok berbat ve anlaşılmaz. Söylediği dizinlerde öyle dosyalar mevcut değil. İşlemi ben manuel yoldan yaptım. Regedit deki (kayıt defteri) chrome yazılı tüm girdileri sildim bunlara chromium da dahil. Ardından chromium adında tüm dosyaları aratarak sildim. Virüs hala var ama bu sefer sadece dosya olarak işlevini sürdürüyor. Yani şöyle program files de chromium browser adında klasörü siliyorum geri geliyor. Çok uyuz edici bişey bende kendi haline bıraktım. Malware yazılımına da aynı şeyi yapıyor. Bu dosyayı geri yükleyen uzantıyı bulmam gerekicek onla da uğraşmak istemiyorum. Konuya dönelim kayıt defterini ve klasörleri temizledikten sonra google chrome yi sildim ve tekrar kurdum. Artık dediğim gibi sadece klasörü orda duruyor.

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Tamam sadece yardım etmek istedim ben amvo virüsüyle çok uğrastım ama şimdide sildiğim dosya vb. geridonusum kutusunu bosalttığımda pci kapatıp acınca sildiklerim kısayol olarak geri dönüşüm kutusunda oluşuyor anlamadım gitti.

Simdi kaspersky 2014 yüklicem çözerse sağolsun vallaa.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Hitman pro Adwcleaner ile tarattınız mı bilgisayarı?

Bunların da uzmanlık alanı dışındaysa...

Combofix denediniz mi peki?

Sınırlı sorumluluk ciddi anlamda zarar da verme olasılığı var sisteme.