Win32 sality virüsü çok acıl yardım..

Bu konuyu okuyanlar

bygokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu bölümden yardım istemek doğru mu bilmiyorum foruma daha yeni üye oldum.Başım büyük bi virüs belasına bulaştı win32 sality virüsleri ile başı feci sekilde dertte.Ne yaptıysam temizleyemedim denemedigim antivirüs veya bu virüsü temizleme araçları yapılmıs onlarıda denedim yani denemedigim yontem kalmadı bu virüsü silmek için anında bilgisayarıma yayıldı hiç bir yöntemlede silinmiyor.Son çare pc ye format attım ve format attıgımdada c diskini biçimlendirdigim halde bu virüs silinmemişti d diskinde de kişisell dosyalarım vardı onlara da bulaşmış bu virüs formatlada silinmiyor.Bilgisayara verdigi zarar ise regedit açılmıyor görevyoneticisi açılmıyor ve antivirüs programlarını yuklettirmiyor tarattırmıyor ama hız olarak pc yi etkilemiyor bu virüsle ilgili bilginiz varsa lutfen yardım edin teşekkürler:bored:

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
c'ye format at sonra işletim sistemini kur. hiç bir eski dosyana, belleğe, taşınabilir harddiske, kendi yazdığın cd'ye erişmeden sadece internetten bir antivirüs indir demo. (kaspersky ve nod32 iyidir)
eski dosyalarını tarat virüsleri temizle sonrada güvenle kullan.

ayrıca exe,cmd,bat,src,msi uzantılı eski dosyalarını da asla kullanma sil internetten tekrar indirirsin.

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
İlk Önce bu verdiğim linkteki dosyayı indir ve sality yazan exe yi çalıştır eğer düzelmesse bunu yapcaksın baska birsey yapma yedeklerini bir cdye çek ve pc ye f disk at yani formatla iki tarafıda formatladıktan sonra bütün programlarını kur en son kasperksy 2010 yada 2009 u indir 30 gün deneme sürümü veriyor zaten güncellemelerini yaptıktan sonra yedeğini aldığın cd yi yada flash diski tak kasperksy ile tarat sorun hal olmuş olcaktır sevigiler.

http://hotfile.com/dl/74805531/f1b9b0d/f4ck_win32.sality.rar.html

metallica91

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynısı benimde başıma gelmişti.c:/ ye bir daha format atıp işletim sistemini yeniden yükle.bilgisayara hiç bir işlem yapmadan kaspersky yükle ve tam tarama yap, bütün disklerinde.bu işlemlerden önce kesinliklede bilgisayarı yeniden başlatma.format ve işletim sistemi kurulumu bitip windows açıldığı anda kur kaspersky ı ve tara.bu virüs tüm .exe uzantılı dosyalarına falan bulaşmış olmalı : D sürücündeki.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
forum.shiftdelete.net/guvenlik/134123-win32-sality-virusunden-%25100-kurtulun-new-post.html

bygokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu virüse program falan işlmeiyor nod32 ile taratıyorum örnegin virüs regetit.exe ye bulşmıs diyor virüsü silmek yereni regedit.exe yi kökten siliyor su anda regedit e hiç erişemiyorum aynı şekilde nod 32 sistemden virüs bulaşmış dosyanın viirüsünü değilde tum dosyayı kokten siliyor

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:06 ----------

Sorunun kesin cözümü bu programda sakli.

http://support.kaspersky.com/downloads/utils/salitykiller.zip

Not: Programi kurmadan önce antivirüsünüzü kapatin.
Bu yontemi deniyorum su anda inşallah duzelir teşekkürler

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
microsft sality konusunda başarılı microsft antivirus u dene

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
http://www.avira.com/en/support-download-avira-antivir-rescue-system

bunu indir. cdye yaz. boot ederek çalıştır. tarattır. ayarlar bu şekilde olsun.

18053681.png

ersin

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Ubuntu veya benzeri bir linux sürümü ile CD den başlatın bilgisayarı, clamav virüs tarama programını kurup, windows dizininizi taratın ve çıkan virüsleri silin. Bu daha etkili bir yöntem olacaktır.
Ya da biraz paraya kıyıp, herhangi bir işletim sistemi başlamadan çalışabilecek bir Antivürüs yazılımı satın alın.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Çok psikopat bir virüstür kendileri:D.Bende çok araştırdım.Şunla tarat dediler tarattım onla tarat dediler tarattım.:)Kurtulmuştum belki ama temizlendimi temizlenmedimi güvenmeyip C D E düm düz etmiştim:D.Allah yardım etsin sanada.

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Avast kurarsan işletim sistemi başlamadan tarıyor.

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Gecelerce uyuyamadığım oldu bu aptal virüs yüzünden, Taşınabilir bellek ile hemence bulaşıyor ve sistemdeki tüm exelere kendini enjekte ediyor ve dahası...
Güvenli mod'u kapatıyor girdiğimiz anda mavi ekran hatası. Crtl - alt - delete'yi devre dışı bırakıyor. Regedit'i devre dışı bırakıyor.
mad.gif

ve en kötü yönü: tüm exelerimize bulaşıyor. Sakın olaki piyasada bulunan yalnış anlatımlarla zaman harcamayın bu yöntem ile %100 kurtulacaksınız.

Görev yöneticime girmek istedim aldığım hata:

Belirlenen virüs:
Virus.Win32.Sality.y
Virus.Win32.Sality.z
Virus.Win32.Sality.aa

Neyse lafı fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum:
1- Asağıdaki 2 dosyayı indirin.
"f4ck_win32.sality.rar" dosyasını rardan çıkarın ve "1-Disable autorun.reg" çalıştırın.
2- "2a-SafeBootWinXP.reg" dosyasını çalıştırın.
3- "3-Sality_off.exe" dosyasını çalıştırın ve bekleyin taki bir tuşa basın diyene kadar bekleyin! .
4- Tüm işlemler bitti şimdi "avg.rar" dosyasını rardan çıkarın ve içerisinde bulunan 2 Exe Dosyası ile sistemi güzelce tarayın...
Tarayınki win32 sality virüsü tamamen sistemden silinsin
banned.gif

Dip not:
Eğer yukarıdaki işlemleri yapamıyorsanız yani regedit falan kayıt eklenemiyor hatası veriyorsa başlat çalıştıra girip cmd yazın ENTER ve daha sonra .reg dosyalarını mause ile tutup cmd ekranına atın. ENTER.

DOWNLOAD:
http://www.4shared.com/file/11891636...n32sality.html
http://www.4shared.com/file/118916497/4b705b38/avg.html

alıntıdır

bygokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zamanı geriye aldım en azından görev yoneticisi ve regedit artık açılıyor ama pc de bi gariplik oldugunu hissediyorum şöyleki program ekle kaldıra giremiyorum no32 sanki virüs programı yukleyince o virüs programının içine giriyor ve o virüs programıyla taradıgımda ise tum taranan dosyalara bulaştırıyor virüsü yani bu virüsü anti virüs programları temizleyemiyor daha da bilgisayara virüsü yaymayı kolaylastırıyor diyebilirim

---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

Gecelerce uyuyamadığım oldu bu aptal virüs yüzünden, Taşınabilir bellek ile hemence bulaşıyor ve sistemdeki tüm exelere kendini enjekte ediyor ve dahası...
Güvenli mod'u kapatıyor girdiğimiz anda mavi ekran hatası. Crtl - alt - delete'yi devre dışı bırakıyor. Regedit'i devre dışı bırakıyor.
mad.gif

ve en kötü yönü: tüm exelerimize bulaşıyor. Sakın olaki piyasada bulunan yalnış anlatımlarla zaman harcamayın bu yöntem ile %100 kurtulacaksınız.

Görev yöneticime girmek istedim aldığım hata:

Belirlenen virüs:
Virus.Win32.Sality.y
Virus.Win32.Sality.z
Virus.Win32.Sality.aa

Neyse lafı fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum:
1- Asağıdaki 2 dosyayı indirin.
"f4ck_win32.sality.rar" dosyasını rardan çıkarın ve "1-Disable autorun.reg" çalıştırın.
2- "2a-SafeBootWinXP.reg" dosyasını çalıştırın.
3- "3-Sality_off.exe" dosyasını çalıştırın ve bekleyin taki bir tuşa basın diyene kadar bekleyin! .
4- Tüm işlemler bitti şimdi "avg.rar" dosyasını rardan çıkarın ve içerisinde bulunan 2 Exe Dosyası ile sistemi güzelce tarayın...
Tarayınki win32 sality virüsü tamamen sistemden silinsin
banned.gif

Dip not:
Eğer yukarıdaki işlemleri yapamıyorsanız yani regedit falan kayıt eklenemiyor hatası veriyorsa başlat çalıştıra girip cmd yazın ENTER ve daha sonra .reg dosyalarını mause ile tutup cmd ekranına atın. ENTER.

DOWNLOAD:
http://www.4shared.com/file/11891636...n32sality.html
http://www.4shared.com/file/118916497/4b705b38/avg.html

alıntıdır
Kardes ilk linkte hata var ayrıca ben bu yontemi dedemiştim olmamıstı

---------- Post added at 14:39 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

Konuyla ilgilenen butun arkadaşlara teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler sayesinde sonunda sanırım virüsü biraz koturol altına alabildim Malwarebytes anti-malware programı ile önune geçtim virüsün sonunda ama dabiki yannda da win32 sality temizleme araçlarıylada baya bi rahatladı sanki inşallah tamamen düzelmiştir

ck1205

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
bu virusu en ii bilenlerden biriyim eğer sorunu çözemezseniz özelden ulaşın format filan atmaya gerek yok burada site linki verilmiyor bildiğim kadarıyla

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Eğer sisteminiz windows7 64 bit ise avg sality remover zaten çalışmıyor o yüzden indirip zaman kalbetmeyin salitye en yapılandırma ve çözümü şimdiye kadar sadece Ca antivirüs geliştirdi
benim bilgisayara bulaştı ca antivirüs sayesinde kurtuldum tüm hd leri tarattım sonra güzel format çektim

AntiVirus Plus AntiSpyware 2010 Trial

Not: programı satın almanıza gerek yok triali de işinizi görür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o virüs banada girmisti yapıcağın 5 yöntem söyliyicem bunlar ise yaradı yaradı yaramadı

1-ca adlı anti virüsü kur
2-eset indir kur güncelle sistemi tarat
3-norton indir kur güncelle sistemi tarat
4-kesperkey indir kur güncelle sistemi tarat
5-EĞER BUNLARDA İSE YARAMADIYSA BİLGİSAYARIN HDD SİNE LOW LEVEL FORMAT ATICAN BASKA SANSIN YOK!!!:blink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
avast da kur o içine kadar giriyor dosyanın kökten silmiyıor