Win10 Legion Laptop Başlangıçta Reset atma problemi

Bu konuyu okuyanlar

oguz686

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba Lenovo Legion Y530-15ICH laptopum var. Laptop normal çalışırken bir problemi yok.
Ama ne zaman yeniden başlatsam veya kapatsam ilk açılışta açılmıyor. "Legion" yazısı geliyor windows'a geçemeden reset atıyor.Tekrar başlıyor.
Windows onarım sayfası açılıyor. Açılması için onar veya sistem geri yükleme yapıyorum bütün herşeyi deniyorum fakat hiçbirşey farketmiyor.Açılmıyor.
Sürekli reset atıyor.
Çok denemeden sonra bazen açılıyor. Kapatmadığım sürecede problemsiz şekilde devam ediyor.
Neden kaynaklanıyor olabilir?
Bu problem dolayı format atmıştım ve geçicici bir süre düzgün çalıştı ama son zamanlar tekrar aynı problemi yaptı.

Lenovo Legion Y530-15ICH Intel Core i7 8750H 16gb 2TB + 256GB SSD GTX1050 TI Windows 10 Pro

342135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Nasıl oluyor onarım ekranına geçmedenmi resetleniyor yoksa bir seçensğe girdikrlten sonra mı?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
BIOS güncellemen varsa içeriğiyle beraber bir kontrol etmeyi dene.

342135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Yazılısal bi sorun bios ile alakası yok

oguz686

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Onarım ekranına giriyor hata denetlemesi yapıyor veya sistem geri yüklemede yapıyor. Ama aynı şekilde açılma problemi devam ediyor. 3-4 gün önce bios güncellemesi yapmıştım.

oguz686

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Daha öncede aynı problemi yaptığı için format atmıştım.
Laptopu çok fazla programla doldurmam. Hiç bir zaman bilmediğim programı yüklemiyorum.
Ama tekrar aynı problemi yaşıyorum.Ben bir ayar veya donanımsal problemi olabilir diye düşünüyorum.