Win 8 Driver Sorunum

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Herkese selam arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce win7den win8e yükseltme yaptım da bazı driver sıkıntılarım oldu yükledikten sonra benim laptopun markası toshiba satellite p770-12q klavye aydınlatması vardı onu yukarda dokunmatik tuşla açabiliyordum o tuş artık sesi tamamen kapatıp açma tuşu oldu biostan aydınlatmayı açabiliyorum ama gıcığıma gitti şahsen birde güç tasarrufu modu vardı artık öyle birşeyde yok driverleri sonradan yüklemesine yüklerim de neden böyle olduğunu anlayamadım birde önceden win7ye cdsiz bios üzerinden format atabiliyordum ve driverlerinde hepsini sıfırdan yükleyebiliyordum artık o seçenekte yok yardım ederseniz çok sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkürler...

umut_1432

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorununun sebebi bazı driverların win 8 için uyumlu olmaması laptop modelinden yola çıkarak toshibanın sitesini araştır win8 için sürücülerin varsa onları indir recovery olayına gelince o bölüntünün normalde zarar görmemiş olması gerekir bilgisayara sağ tıkla yönet seçeneğini aç depolamaya gir gelen pencerede bak bakalım recovery bölüntüsü zarar görmüş mü tahmini 6 gb ile 20gb arasında bir boyuta sahip olan bir bölüntüdür

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sorununun sebebi bazı driverların win 8 için uyumlu olmaması laptop modelinden yola çıkarak toshibanın sitesini araştır win8 için sürücülerin varsa onları indir recovery olayına gelince o bölüntünün normalde zarar görmemiş olması gerekir bilgisayara sağ tıkla yönet seçeneğini aç depolamaya gir gelen pencerede bak bakalım recovery bölüntüsü zarar görmüş mü tahmini 6 gb ile 20gb arasında bir boyuta sahip olan bir bölüntüdür
Şu an laptopda ssd var orjinal hddsi yok acaba hddde mi kalmıştır recovery eğer öyleyse o recovery yi nasıl cd ye çekebilirim hdd halen duruyor

tarikk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Degistirdiysen hdd de kalmıştır.
Bence ssd ye alip hafizayi doldurmayin. Mümkünse 2 hard diski de takip format atın.