Win 8.1 format atamıyorum Logodan sonra reset atıyor

Bu konuyu okuyanlar

StrongKing17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar win 8.1 single language 64 bit kuracağım fakat logo geliyor sonra reset atıyor.Özelliklerim:3 GB Ram internet pentium 4 cpu
Ati radeon HD 2600 Pro ekran kartı

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747
internet pentium 4 cpu
P4 CPU'ların çoğu PAE ve NX özelliklerini desteklemezler, bir benzer hata çok önceden formatlamayı denediğim P4 işlemcide de olmuştu. Muhtemelen hata bundan dolayı oluşuyor. Sorunun ISO ile alakası yoktur %80.
GPT yapıp BIOS ayarını
O anakartın GPT Bölüm desteği zaten olamaz, ya 478 soket ya da en iyi ihtimalle 775 soket.
Arkadaşlar win 8.1 single language 64 bit kuracağım fakat logo geliyor sonra reset atıyor.Özelliklerim:3 GB Ram internet pentium 4 cpu
Ati radeon HD 2600 Pro ekran kartı
Eğer Windows 7 veya daha öncesinde bir sürüm kullanıyorsanız, PAE, NX ya da SSE2 desteğinin olması zorunlu değildir. Ancak Windows 8 beta programından sonra bu desteğin olması zorunlu hale getirildi. Günümüzdeki CPU'larda ise bu standartların bulunması zorunludur.

Son düzenleme:

StrongKing17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Rufus'ta programda GPT yapıp BIOS ayarını ona göre seçtiniz değil mi?
UEFI desteği yok sanırım pc ninu yüzden mbr yazdırdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

P4 CPU'ların çoğu PAE ve NX özelliklerini desteklemezler, bir benzer hata çok önceden formatlamayı denediğim P4 İşlemcide de olmuştu. Muhtemelen hata bundan dolayı oluşuyor. Sorunun ISO ile alakası yoktur %80.

O anakartın GPT Bölüm desteği zaten olamaz, ya 478 soket ya da en iyi ihtimalle 775 soket.
Anakart gigabyte G41M-ES2L

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747

StrongKing17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
P4 CPU'ların çoğu PAE ve NX özelliklerini desteklemezler, bir benzer hata çok önceden formatlamayı denediğim P4 İşlemcide de olmuştu. Muhtemelen hata bundan dolayı oluşuyor. Sorunun ISO ile alakası yoktur %80.

Eğer Windows 7 veya daha öncesinde bir sürüm kullanıyorsanız, PAE, NX ya da SSE2 desteğinin olması zorunlu değildir. Ancak Windows 8 beta programından sonra bu desteğin olması zorunlu hale getirildi. Günümüzdeki CPU'larda ise bu standartların bulunması zorunludur.
Yani ben Windows 7 Windows 8.1 geçebilir miyim

Evet, UEFI desteği bulunmuyor.

775 soket bir anakart sizin anakartınız. Rev 1.x sürümüne göre değişiklik gösteriyor bazı özellikler. Benim baktığım Rev 1.x, sizin anakartınız nedir?
Bilmiyorum rev kaç

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747
Yani ben Windows 7 Windows 8.1 geçebilir miyim
Daha önceden Windows 7 kullanıyorsanız bu desteğin olması zorunlu değil ancak Windows 8 ve devamındaki işletim sistemlerinde "Fiziksel Adres Uzantısı ve NX desteği" zorunlu olmalıdır. Modlanarak belki yapılabilir ancak güncelleme yaptığınız takdirde işletim sistemi loop olacaktır. İşlemcinizin modeli nedir? Eğer model söylerseniz kesin birşey diyebilirim ancak çok yüksek ihtimalle sizin işlemciniz Windows 8.1'in minimum sistem standartlarını karşılamıyor. Yine de işlemcinizin modelini söylerseniz kesin birşey diyebilirim.

StrongKing17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Daha önceden Windows 7 kullanıyorsanız bu desteğin olması zorunlu değil ancak Windows 8 ve devamındaki işletim sistemlerinde "Fiziksel Adres Uzantısı ve NX desteği" zorunlu olmalıdır. Modlanarak belki yapılabilir ancak güncelleme yaptığınız takdirde işletim sistemi loop olacaktır. İşlemcinizin modeli nedir? Eğer model söylerseniz kesin birşey diyebilirim ancak çok yüksek ihtimalle sizin işlemciniz Windows 8.1'in minimum sistem standartlarını karşılamıyor. Yine de işlemcinizin modelini söylerseniz kesin birşey diyebilirim.
Cpuid si işe yarar mı model internet pentium 4 Cpu 3.06 ghz processor clock 133mhz bu eğer cpuid işe yarar diyorsanız yazarım

Modlanarak belki olabilir demiştiniz benim için öyle İSO bulabilirmisiniz

şöyle video buldum sizce iyi mi

Son düzenleme:

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
Iso dosyasını Microsoft Official sitesinden indirin ve rufus kullanmadan .RAR dosyasını direkt usb belleğinize ayıklayıp yapın

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747
Cpuid si işe yarar mı model internet pentium 4 Cpu 3.06 ghz processor clock 133mhz bu eğer cpuid işe yarar diyorsanız yazarım
İşlemcinizi buldum.
Pentium 4 524 olmalı.
Bu işlemcide EDB desteği var ama PAE desteği bulunmuyor galiba. Tam bilgileri CPUID CPU-Z programı üzerinden atabilir misiniz?
Modlanarak belki olabilir demiştiniz benim için öyle İSO bulabilirmisiniz
Araştırmam gerek, belki bulabilirim. Ancak bu tarz konularda @EFI Shell daha iyi yardımcı olabilir. Ben işin donanım kısmındayım, EFI Shell'in Windows'a olan yatkınlığı benden daha iyi olabilir.

StrongKing17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İşlemcinizi buldum.
Pentium 4 524 olmalı.
Bu işlemcide EDB desteği var ama PAE desteği bulunmuyor galiba. Tam bilgileri CPUID CPU-Z programı üzerinden atabilir misiniz?

Araştırmam gerek, belki bulabilirim. Ancak bu tarz konularda @EFI Shell daha iyi yardımcı olabilir. Ben işin donanım kısmındayım, EFI Shell'in Windows'a olan yatkınlığı benden daha iyi olabilir.
Biosda yazan cpuid sini versem

StrongKing17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
CPUİD si 0F49

Elimde iki flaş var birisine Windows 7 yazdıysam sonra Windows 8.1 flashıyla yükselten olur mu
En iyisi bir Intel Core 2 Duo işlemci almanız. :)

Son mesajlar