Win 7 Wireless Select Switch/Bluetooth Problemi

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Merhaba,

Bir çok laptopda olduğu gibi FN + F2 tuşlarını kullanarak bluetooth ve wireless ı açıyorum. Ancak windows7 de bunun driverı çalışmıyor.

WinXp ve Vista uyumlulugu ile calıstırdım, admin olarak calıstırdım bir türlü olmuyor. Ethernet olmayan bi yerde wireless ı kullanamayacaksam win7 kullanmanın bir manası yok şu an benim için mecburen vista ya dönüş yapacağım :(

Laptop'ım Compal FL90.

Driverın normal adı Wireless Select Swith.

Çözüm yolu bilen varsa, paylaşırsa sevinirim...

Çalıştır'dan komut falan girsemde olur :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
xp sürücülerini kurmayı dene bide kardeş.:)

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
xp sürücülerini kurmayı dene bide kardeş.:)

yok olmuyor, kafayı yiyeceğim :pinch: Herşey mükemmel windows 7 de bi bu wireless problem çıkardı, onun dışında tüm vista64 driverları sorunsuz calısıyor.

Başlat'a yazıpda çalıştırabileceğim bir komut olsa cok guzel oludu veya regedit ten fln standart olarak acık yapabileceğim...

HypeRcoDe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
işletim sistemiyle alakası yok o olayın. biostan ayarlanıyor o. sürekli aktif olacak şekilde ayarla.

tr3461

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bende fujitsi simens leptop kullanıyorum ve windows 7100 kullanıyorum bende yaşıyordum ama sorunu çözdüm win 7 kur antivürüs programını yükleme ve yazılımı orjinal yap window update yap ondan sonra sorunsuz kullanabilirsin virüsüde kurabilirsin kolay gelsin

JonMr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bende fujitsi simens leptop kullanıyorum ve windows 7100 kullanıyorum bende yaşıyordum ama sorunu çözdüm win 7 kur antivürüs programını yükleme ve yazılımı orjinal yap window update yap ondan sonra sorunsuz kullanabilirsin virüsüde kurabilirsin kolay gelsin

antivirüs ve orjinallikle ne alakası var arkadaşım :S
ben dne kadar win7 7100 32bit kullanıcısıydım , ne windowsun ne update in ne de laptop umun vista driver'ı ile bluetooth u çalıştıramadım.
denemediğim vista 64e geçiş yaptım.

HypeRcoDe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bluetoothlari falan taniyor yahu :S siz niye bu kadar sıkıntı çektiniz anlamadım ki benim tek sıkıntım messengeri xp uyumlulugunda çalıştırdığım zaman webcam görüntüyü bulanık veriyor. oda çok önemli değil. onun dışında bluetoothundan tut wirelessine kadar herşeyi otomatik tanıdı birtek ekran kartının driverini nvidia dan win7 için olanı indirdim onuda tanımadığı için değil tam destek vermediği için. FN+F2 dalgası için bios ayarlarınızı biraz karıştırın. orada seçenekler olacak. sürekli çalışsın veya tuş kombinasyonuyla çalışsın yada hiç çalışmasın gibi.

yaptığımı da söyleyeyim.
win 7 7127yi temiz kurulum ile kurdum
direk windows updateyi çalıştırdım
bütün updateleri yaptım daha sonra
aktive ettim windowsu ve tekrar windows update yaptım
o gün bugündür sıkıntısız kullanıyorum. bilginize.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
7100 de olmuyordu 7127 kurunca duzeldı. 7137 cıkmıs onu kurucam bırazdan :)